
Всеки бронхит сме го лекували със Зинат

Аз отдавна купих инхалатор, но инхалациите са мисия почти невъзможна. Понякога успявам да го накарам да си поиграем на "облачета" и да подиша малко, но е рядко. По-скоро е игра. Маската изобщо не мога да му я сложа. Слагам лайка на котлона или го вкарвам в банята и пускам душа, а той си играе в коритото. Вентолина го давам през устата, имам някакъв страх да му правя инхалации с него. Надявам се да е оправи без АБ-то тоя път. Слагам и комреси с извара през ноща. Снощи го водих при д-р Филчев. Детски педагог с дългогодишна практика в областта на белодробните заболявания при децата и хомеопат. Завеждащ детско оделение в една от болниците тук. Доста си поговорихме. Явно Мишо е от често боледуващите деца, нещо което в един момент ще се израстне. До тогава търпение и това е. Ще правим профилактики, имуностимуланти, ще се опитваме да го закрепим, но доколко ще помогнат само времето ще покаже. Нещо което каза и искам да споделя е за гнойните ангини. Според него те задължително се лекуват с АБ, защото има няколко сериозни заболявания, които може да се получат от недобре излекувана гнойна ангина. Бронхита може да мине и без АБ, но гнойната ангина не. Това каза доктора. Сега ми свито сърцето, но вярвам че постъпих правилно като не дадох АБ.
Стискам палчета всички да оздравяват бързо!

