Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 12

  • 58 372
  • 739
# 450
Информация от ДБТ Пловдив - Чернишевска: днес сутринта са получили писмо от АЗ, с което е възобновено издаването на ваучери за дистанционно обучение на подалите документи от предходната вълна "Аз мога повече 2011". За всички останали, подавали документи в периода 15.10-02.11.2012, за сега издаването на ваучери за дистанционно обучение НЕ Е възобновено.

Информация и от ДБТ Свищов - също с писмо от АЗ са дадени насоки за избор на дистанционен ДО с 3 варианта за действие:

 - желаещите да се обучават в дистанционна форма да изчакат възобновяването издаването на ваучери за тази форма на обучение

 - ако избраният от вас ДО предлага и присъствена форма на обучение, може да се запишете за нея, вместо дистанционната

 - ако ДО не предлага присъствена форма на обучение по желаната от вас специалност, можете да си смените ДО

От всичко по-горе в крайна сметка ми се струва, че поради големия наплив на желаещи за обучение в дистанционна форма от АЗ просто се опитват да "смалят ситото", за да може да останат само големите и доказали се ДО за дистанционно обучение и да отсеят нароилите се фирмички, набързо скалъпили документацията си и участващи в схемата. Peace
Виж целия пост
# 451
На някой друг подал в София БТ Младост ,да са му се обадили?
Дъщерята подаде там, писахме моя телефон за връзка. Не са се обадили. Но приемащия служител каза ние да ги търсим от декември нататък. Да не чакаме обаждане - нямали възможност да издирват желаещите.
Ако звъннат или се свържа с тях ще пиша.

Съвет от личен опит за БТ Младост  – не чакайте да ви се обадят, а проверявайте лично . Подадох там документи миналата година през август, октомври бяха излязли списъците на одобрените, без никой да ми се е обаждал.Бях посочила този начин на уведомяване, но при многото кандидати явно не си правят труда да звънят по телефоните. Мои близки бяха подали и вярваха, че ще им се обадят от БТ – да, обадили са се,но чак след половин година,когато аз вече бях преполовила моя английски. Нали знаете поговорката „вълкът му е дебел врата, защото сам си върши работата”.
Виж целия пост
# 452
 Kordelya, точно това съм писала. Самия служител каза ние да го търсим за сведения и да не чакаме обаждания.
Виж целия пост
# 453
вчера се обадиха на дъщеря ми - подала е на 2- рия ден от кампанията , но само за справка някаква , а не за това че е одобрена /от БТ Възраждане / очаквам да се обадят и за уведомлението
Виж целия пост
# 454
Аз все още не съм получила обаждане от БТ. Моят номер започва с 5-хиляди, подадох документи на 26.10. Предполагам, че е още рано за обаждане  newsm78
Виж целия пост
# 455
Съвет от личен опит за БТ Младост  – не чакайте да ви се обадят, а проверявайте лично . Подадох там документи миналата година през август, октомври бяха излязли списъците на одобрените, без никой да ми се е обаждал.Бях посочила този начин на уведомяване, но при многото кандидати явно не си правят труда да звънят по телефоните. Мои близки бяха подали и вярваха, че ще им се обадят от БТ – да, обадили са се,но чак след половин година,когато аз вече бях преполовила моя английски. Нали знаете поговорката „вълкът му е дебел врата, защото сам си върши работата”.

Подкрепям  Peace Миналата година, мисля подадох 3-ия ден именно в БТ Младост както и сега. Отидох към края на октомври и си взех уведомлението, а даже и по списъците още ме нямаше. Така че след месец, месец и половина, който има възможност да минава и да си проверява. Аз лично мисля да ида преди празниците, ако има възможност да се включа в следваща група от януари.
Виж целия пост
# 456
В темата има ли някой подал в Перник?
Чудя се да звънна или да чакам да ме потърсят, страх ме е да не ме нахокат ако е рано Crazy
Виж целия пост
# 457
 привет Дами,ей сега ми се обадиха от БТ ,утре в удобно за мен време да отида да си получа уведомлението,надявам се не съм разбрал погрешно и за "редовното"и за дистанционното обучение което ме радва, тъй като последното беше под въпрос
Виж целия пост
# 458
За кой град става въпрос?
Виж целия пост
# 459
привет Дами,ей сега ми се обадиха от БТ ,утре в удобно за мен време да отида да си получа уведомлението,надявам се не съм разбрал погрешно и за "редовното"и за дистанционното обучение което ме радва, тъй като последното беше под въпрос
Уведомленията се издават без проблем и за редовна, и за задочна форма на обучение. Проблема идва когато решиш да си вземеш ваучера за дистанционно обучение Sunglasses
Виж целия пост
# 460
Днес бях в БТ Бургас да си взема ваучъра и три служителки много усърдно работеха по заявленията от последната вълна.
Едната само пишеше уведомления. Така че очаквайте скоро... Grinning
Виж целия пост
# 461
Айде бе хораааа... Някой от Варна няма ли да се похвали най-после!?!?!
Виж целия пост
# 462
и аз това чакам, но няма...
Виж целия пост
# 463
Здравейте,
да се включа и аз, може да съм от помощ с малко информация. От моят ДО вчера разбрах /защото се интересувам за приятели/ че писмото до бюрата по труда е със следния текст /по спомени/ - всички подготвени, но неизпратени уведомителни писма до 05,11,2012 да бъдат преиздадени от бюрата по труда.

В новото уведомително писмо има текст: Във връзка с временно прекратяване насочването на кандидати за обучение за дистанционна или дистанционно-присъствена форма на обучение, Ви информираме, че имате право на избор на ДО, след като получите Уведомлението си в ДБТ за следните възможности:

1. Да изчакате отново стартирането на дистанционно обучение
2. Да си смените дистанционната форма с присъствена при същия ДО, ако той има такава
3. Да си смените ДО само за присъствено обучение

- тоест в дистанционна форма могат да се включват само хора с уведомления издадени до 05,11,2012, това писмо е изпратено до БТ на 09,11,2012 година обаче. И вчерашния случай при моят ДО беше уведомление с дата 06,11,2012 и от ДБТ Възраждане след дълго умуване им разрешиха да го включат в група за дистанционно от 21,11,2012, защото те вече са го връчили на лицето преди писмото да е пристигнало - от тук нататък се чакат нови разпоредби.

Пълна бюрокрация и неяснота, изключително некоректно отношение от страна на Агенция по заетостта - пълна конспирация и никаква ясна информация.
Желая успех на всички Ви!
Виж целия пост
# 464
 1swing  Ииииииии...ето го! Дойде щастливият ден, в който ми се обадиха, че съм одобрена за Интериорен дизайн! Подадох миналата година на 30 Септември в ДБТ Варна. Бях номер 4267 и най-сетне стигнаха до мен. Сега остава да ида за уведомление и доколкото разбрах, ще започваме в края на месеца. Пожелавам успех и на всички останали и по-малко бъркотии да стават! Peace 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия