Обучение по ОП "Аз мога" и "Аз мога повече" - 12

  • 58 364
  • 739
# 480
Може ли да ви попитам, тези програми "Аз мога" и "Аз мога повече" - студенти редовно обучение могат ли да се възползват от тях? 

И кога започват новите срокове, защото като гледам първа страница - за тази година са приключили. Така ли е или аз нещо не съм разбрала?
Виж целия пост
# 481
Програмата е само за работещи .
За тази година приключи приемът на документи .
Виж целия пост
# 482
Кога ли ще се обадят на одобрените, подали документи тази година  newsm78
Виж целия пост
# 483
Здравейте!
Извинявам се ако ще се повтори въпросът ми, но нямам възможност да прочета всичко.
Днес си получих Уведомлението и съм одобрена за първия от двата курса, за които кандидатствах, но в писмото ми пише следното:
"Във връзка с временно прекратяване насочването на оценените кандидати за обучение за дистанционна форма на обучение или дистанционна присъствена форма на обучение, Ви информираме, че имате право на избор на Доставчик на обучение, след като получите Уведомлението си в ДБТ за следните възможности:...."
Мога да сменя формата на обучение с присъствена при същия доставчик, да избера друг ако този не предлага такава форма или да изчакам отново да започнат да отпускат ваучери за дистанционно обучение.
На мен само дистанционното ми е възможно.
Искам да попитам при някой друг одобрен има ли го това ограничение? Има ли някой представа докога ще е така?

Благодаря много за отговорите!
Виж целия пост
# 484
Здравейте!
Извинявам се ако ще се повтори въпросът ми, но нямам възможност да прочета всичко.
Днес си получих Уведомлението и съм одобрена за първия от двата курса, за които кандидатствах, но в писмото ми пише следното:
"Във връзка с временно прекратяване насочването на оценените кандидати за обучение за дистанционна форма на обучение или дистанционна присъствена форма на обучение, Ви информираме, че имате право на избор на Доставчик на обучение, след като получите Уведомлението си в ДБТ за следните възможности:...."
Мога да сменя формата на обучение с присъствена при същия доставчик, да избера друг ако този не предлага такава форма или да изчакам отново да започнат да отпускат ваучери за дистанционно обучение.
На мен само дистанционното ми е възможно.
Искам да попитам при някой друг одобрен има ли го това ограничение? Има ли някой представа докога ще е така?

Благодаря много за отговорите!


В София ли си подавала документи? Simple Smile
Виж целия пост
# 485
В Ботевград!
Виж целия пост
# 486
Здравейте!
Извинявам се ако ще се повтори въпросът ми, но нямам възможност да прочета всичко.
Днес си получих Уведомлението и съм одобрена за първия от двата курса, за които кандидатствах, но в писмото ми пише следното:
"Във връзка с временно прекратяване насочването на оценените кандидати за обучение за дистанционна форма на обучение или дистанционна присъствена форма на обучение, Ви информираме, че имате право на избор на Доставчик на обучение, след като получите Уведомлението си в ДБТ за следните възможности:...."
Мога да сменя формата на обучение с присъствена при същия доставчик, да избера друг ако този не предлага такава форма или да изчакам отново да започнат да отпускат ваучери за дистанционно обучение.
На мен само дистанционното ми е възможно.
Искам да попитам при някой друг одобрен има ли го това ограничение? Има ли някой представа докога ще е така?

Благодаря много за отговорите!

Ако държиш само на дистанционна форма, според мен изчакай. Аз също ще чакам, докато не оправят тази олелия с дистанционното обучение. За мен е абсолютно невъзможно да посещавам дори 200ч. присъствена форма какво остава за 960. Дано по-скоро си разрешат проблемите по този казус  #Cussing out
Виж целия пост
# 487
Sofi, определено ще чакам... нямам избор и аз... Не за 200, ами и за 2 часа Simple Smile С кърмаче у нас и малък батко... Дано да се оправи това положение, иначе жалко, че само се занимавах да кандидатствам...
Виж целия пост
# 488
Здр. и от мен изчетох темичките и аз съм подала документи на 16 и на 27 в Стара Загора  дадоха ми инфо на уше че от понеделник започват обажданията ако има и други от СтЗ да споделят за добри ДО за английски език и програмно осигуряване.И още малко инфо гледам че има хора които са питали за догодина на този етап финансирането свърши доколкото на мен ми обясниха програмата е била до 2013 и няма да има ново подаване догодина освен ако ЕС не отпуснат отново пари и не започне наново програмата (поне на мен това ми обясниха).И успех на онези от вас с дистанционната Hug а и могат да кандитастват студенти без значение редовно задочно стига да са работещи аз съм от тях и ми казаха че няма никаква връзка едното с другото важно е да си на договор или самонает  newsm74
Виж целия пост
# 489

От всичко по-горе в крайна сметка ми се струва, че поради големия наплив на желаещи за обучение в дистанционна форма от АЗ просто се опитват да "смалят ситото", за да може да останат само големите и доказали се ДО за дистанционно обучение и да отсеят нароилите се фирмички, набързо скалъпили документацията си и участващи в схемата. Peace
Това че някой предлага дистанционно обучение от преди 2-3 г. / например/ с нищо не показва че то е по-качетвено от нова платформа стартираща сега!
За информация- Кабината - платформата им по Английски, макар и съществуваща години бъка от грешки и изобщо не мога да кажа че става за самообучение / както горещо го рекламират/ по скоро може грешен отговор да научите! Twisted Evil
Виж целия пост
# 490

Това че някой предлага дистанционно обучение от преди 2-3 г. / например/ с нищо не показва че то е по-качетвено от нова платформа стартираща сега!
За информация- Кабината - платформата им по Английски, макар и съществуваща години бъка от грешки и изобщо не мога да кажа че става за самообучение / както горещо го рекламират/ по скоро може грешен отговор да научите! Twisted Evil
Абсолютно съм съгласна  Peace. Платформата не е добра, но аз съм доволна от обучението си в Кабината, благодарение на преподавателката по немски там.
Надявам се да споделя по-добро мнение за следващата система за дистанционно обучение, която ще ползвам, надявам се да се случи.
Виж целия пост
# 491
Аз мисля, че се досещам къде е проблемът с дистанционното обучение или поне какво притеснява изпълняващите програмата от АЗ.
Моят курс по език в Кабината, например, е 6 месеца и се предлага на цена 400 лв. на свободна продажба. Това може да се види на сайта на Кабината
Същевременно за същата услуга по "Аз мога повече" фирмата си осребрява ваучър на стойност 700 лв.
Разликата е почти двойна.
Може би е нормално - разходите за дистанционно обучение са по-малки: няма наем на помещение, няма учебници на хартия и т.н.
Освен това новите уроци са 3 астр. часа седмично - това са 4 учебни часа по 45 мин. 4х26 седмици не прави 300 часа. Останалото се водят часове за самоподготовка в системата им. Но те не са часове с преподавател и разходът е минимален.

И това само на прима виста, още даже не съм започнала курса.
Нормално е от АЗ да искат някакви промени.

И все пак за мен в момента дистанционното обучение е най-доброто решение. Както и за много от вас, предполагам.
Виж целия пост
# 492
Ловис

Аз също видях разликата в цената на кабината и ме издразни, това че ме накараха аз да си платя разноските когато пращах документите към тях, въпреки, че има такава голяма разлика в цената.Аз пак избрах кабината, защото ми е удобно.
Виж целия пост
# 493
Moмичета,какъв език ще учите в Кабината-аз съм немски ,от А2,почвам от утре.
Наистина ,още на входящия тест видях правописни грешки ,граматически грешки,че и грешни отговори даже!Притеснено ми е само и отчитането им на прекараните часове + напредъка да не  е грешно.
Но в Плд никой не може да ми предложи обучение от моето ниво. Предлагаха ми едни скалъпени варианти,дето я камилата -я камиларя.А съвсем от нулата не ми се почваше.

sofy,кой ти водеше немския и от кое ниво почна? И как мина обучението-леко или имаше проблем по време на курса.Изходния тест как беше ?

Аз съм на мнение, че посещението на курс с учител няма да е по-различно от дистанционното. И там ще е пришпорване и отбиване на номера.Останах с това впечатление след разговор с един ДО- обучението минава в набързо преподаване на материала и после -самоподготовка в къщи!
Отделно, дето някои ги карат да си плащат учебниците или им искат депозит за тях от ок.60-70 лв,който връщат в края на курса.
Виж целия пост
# 494
Аз започнах още лятото дистанционен курс... който е такъв фарс, че няма на къде. В общи линии тук се перат пари и нищо друго както и да го погледна. Всеки се мъчи да си вземе парите от Евро програмата, а излизаме абсолютно неподготвени.
Разочарована съм много..... Sad
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия