БХК съди държавата, защото няма регламент за домашно раждане

  • 94 602
  • 3 420
# 870
Аз имам само един въпрос, в случай, че разрешат домашното асистирано раждане.

Кой ще плаща на лекарите и акушерките да ходят да израждат по домовете, както и на линейката, която ще чака пред входа на родилката?
Виж целия пост
# 871
Ако пуснете търсачката само на 2 имена, които се споменават в темата, ще разберете, че цялата тая патардия е за развиването на един добър бизнес -  сайт за наемане на дула, посещаване на йога студиото на едната, дисковете за медитация на другата, книги....
Фанатизмът и бизнесът тук са добре омесени. За сметка на наивността и здравето на хората, разбира се.
Мисля, че този пост е разковничето в тази история Peace
А извън това, жените, които видях по телевизията наистина не ми приличат на облъчени и зомбирани от разни форуми и организации, а по - скоро ми приличаха на ужасно немърливи и доста необразовани хора, които точно поради това са сгафили и когато са разбрали, че нещата не отиват на добре са решили да обвинят пак лекарите. Няма начин ако една жена желае детето си и мисли и за своето и неговото здраве да преносва един месец и да очаква някой да я потърси вкъщи видите ли  Rolling Eyes Още по - странно ми е пък, когато някой твърди, че никой не може да знае по - добре от самия него къде да ражда и кое е най - добре за него newsm78 #Crazy Ами когато не си медицински грамотен, определено не си капацитет да решаваш, пък било то дори и за себе си. Колкото и да обясняват, че раждането в къщи е като да се носиш на бели пухкави облачета, да ти пеят птички в ушите и да те подухва вятъра, раждането е сериозен акт и към него трябва да се подходи сериозно, а не като да си напушен Mr. Green Омръзна ми вече от простотии и от хора, които въвеждат умишлено в заблуждение!!! И накрая кой е виновен - държавата, лекарите, американците, времето и какво ли още не, но не и НИЕ!!!!
Виж целия пост
# 872
Аз имам само един въпрос, в случай, че разрешат домашното асистирано раждане.

Кой ще плаща на лекарите и акушерките да ходят да израждат по домовете, както и на линейката, която ще чака пред входа на родилката?


Този, които е поръчал оркестъра, естествено. Също както и избора на екип. Него кой го плаща?
Виж целия пост
# 873
Касита,
Аз не мога да ти кажа и как се разбира дали един човек е убит предумишлено, непредумишлено или е загинал от инцидент, нали така. Не съм специалист. Не мога да ти кажа как се разбира дали си родила по свое желание у дома или по стечение на осбтоятелствата. Сигурна съм че медиците и съответните специалисти могат да направят тази разлика!
Виж целия пост
# 874

Предвид това че, родих второто си дете за минути, ако не бях отишла часове по-рано в болницата, спокойно можеше да съм от статистиката на родилите, докато чакат линейката. А как да докажа, че не съм искала това нарочно?

L'Agent, напротив, хората от провинцията особено много държат на близостта си с болничното заведение, новаторите са повечето от града, с образование и алтернативно мислене.

Аз пък, за да съм "примерна", няколко седмици преди термина, си посещавах родилното по нощите. Mr. Green

Касита, точно за това говоря. Хората от града го раздават "алтернативно", защото могат да отидат бързо в болница като опре ножа о кокала.
Виж целия пост
# 875
накрая кой е виновен - държавата, лекарите, американците, времето и какво ли още не, но не и НИЕ!!!!
Абсолютно !!!!  smile3501
Виж целия пост
# 876
Много си крайна,Норе. Раждането у дома не е равнозначно на убийство. Мерили се с двоен аршин, нещата не отиват на добре- това по повод разбирането кое раждане е било нарочно у дома и кое не.

L'Agent, избралите да родят у дома неасистирано и техните близки, търсят лекарска помощ обикновено след края на раждането, независимо от неговия изход. И до входа на болницата да живеят, няма да го прекрачат, защото не искат.
Виж целия пост
# 877
Аз имам само един въпрос, в случай, че разрешат домашното асистирано раждане.

Кой ще плаща на лекарите и акушерките да ходят да израждат по домовете, както и на линейката, която ще чака пред входа на родилката?


Този, които е поръчал оркестъра, естествено. Също както и избора на екип. Него кой го плаща?

Е, в такъв случай да си чупят главите. Определено не бих била съгласна данъците ми да отиват, за да могат Пена и Станка да си раждат дома.

Само и още едно условие, каквото и да се случи, цялата отговорност да е на плещите на младото семейство. Не на лекарите, не на акушерките.

От там нататък все ми е тая какво ще регламентират и как ще процедират. Ако ще и хашиш да пушат докато раждат.
Виж целия пост
# 878
Разбира се, че съм крайна! Ако по въпроса за  смъртта на иначе здрави новородени не съм крайна, не знам по какъв друг въпрос бих била ... Peace
Виж целия пост
# 879
Само измисли механизъм за инкриминиране на лекари, уморяващи здрави новородени в болниците първо.
Виж целия пост
# 880
Хубаво е, че не живеем във времената на Ку-клукс-клан.
Някои форумки щяха да са в първите редици.
Виж целия пост
# 881
Четох само последните 2 стр., и искам да попитам простете невежеството какво е "дула" -акушерка ли?
Виж целия пост
# 882
Не.
Акушерката е жена с висше медицинско образование.
Дулата е жена с курс, чиято роля като помощник в раждането е по-скоро психологическа.

В българския език и законодателство семантиката е такава - чувала съм, че в някои държави има припокриване между понятията. Но тук е както съм написала.
Виж целия пост
# 883
Хубаво е, че не живеем във времената на Ку-клукс-клан.
Някои форумки щяха да са в първите редици.
Те някои и сега са, при това жертви са собствените им деца...
Виж целия пост
# 884
Хубаво е, че не живеем във времената на Ку-клукс-клан.
Някои форумки щяха да са в първите редици.
Те някои и сега са, при това жертви са собствените им деца...
Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия