БХК съди държавата, защото няма регламент за домашно раждане

  • 94 427
  • 3 420
# 2 655
Водата със захар е културна особеност, също както водата с мед и прочие. Ако нямаш достъп до захар и мед, какво ще му дадеш?

Разбиранията ми фундаментално се различават от тези на Christian, но в момента много от мненията му ми допадат, защото са адекватни. Сукрозата не се дава заради културни особености, а защото има много  доказателства, че бебетата изпитват болка, а сукрозата я намалява.  Laughing но така става, като (в този случай)дискутират компоти с компютри.  Laughing
Виж целия пост
# 2 656
Водата със захар е културна особеност, също както водата с мед и прочие. Ако нямаш достъп до захар и мед, какво ще му дадеш?

Разбиранията ми фундаментално се различават от тези на Christian, но в момента много от мненията му ми допадат, защото са адекватни. Сукрозата не се дава заради културни особености, а защото има много  доказателства, че бебетата изпитват болка, а сукрозата я намалява.  Laughing но така става, като (в този случай)дискутират компоти с компютри.  Laughing

Мисля в случая ставаше въпрос за различни неща... Споменах вода със захар, защото такава ме караха да давам на бебето заради жълтеницата... При изписването ми ги наговориха тези неща и като ги попитах къде виждат жълтеница при бебето ми само вдигнаха рамене - ми нямаше жълтеница, грам никаква... Ама те били длъжни да си кажат... Както и за останалите неща... Обясних им, че ги разбирам, длъжни са, казали са си, аз си решавам...
Виж целия пост
# 2 657
Водата със захар е културна особеност, също както водата с мед и прочие. Ако нямаш достъп до захар и мед, какво ще му дадеш?

Разбиранията ми фундаментално се различават от тези на Christian, но в момента много от мненията му ми допадат, защото са адекватни. Сукрозата не се дава заради културни особености, а защото има много  доказателства, че бебетата изпитват болка, а сукрозата я намалява.  Laughing но така става, като (в този случай)дискутират компоти с компютри.  Laughing
.

Мисля в случая ставаше въпрос за различни неща... Споменах вода със захар, защото такава ме караха да давам на бебето заради жълтеницата... При изписването ми ги наговориха тези неща и като ги попитах къде виждат жълтеница при бебето ми само вдигнаха рамене - ми нямаше жълтеница, грам никаква... Ама те били длъжни да си кажат... Както и за останалите неща... Обясних им, че ги разбирам, длъжни са, казали са си, аз си решавам...

Може, аз коментирах изказването на Christian относно вземане на кръв от петичката след даване на сукроза. Извинявам се на Анда....  тогава.
Виж целия пост
# 2 658
Разбиранията ми фундаментално се различават от тези на Christian, но в момента много от мненията му ми допадат, защото са адекватни. Сукрозата не се дава заради културни особености, а защото има много  доказателства, че бебетата изпитват болка, а сукрозата я намалява.  Laughing но така става, като (в този случай)дискутират компоти с компютри.  Laughing

Това беше доста грубо. Кой има право да дискутира, без да бъде сравнен с компот? Може ли листинг?
Виж целия пост
# 2 659
На мен всичко това с домашното раждане, ваксините витамините и прочие, ми се вижка като в приказката "на триците скъп, на брашното евтин". Ако действително желанието за домашно раждане е продиктувано отлошите условия в болнииците, ненужните процедури и прочие, е логично да се направи ревизия на стандартите и изискванията в болниците. Все едно, като градският транспорт е кофти, аз да се кача на каруца или да ходя пеша!
Виж целия пост
# 2 660
Аз имам въпрос към "компютрите".
Какво значи да се "подготвиш" за домашно раждане?
Да ходиш на йога?
Да общуваш с жени с подобен опит?
Да четеш и гледаш клипчета в нета?
Да влезеш във връзка с Родилниците?
Да завършиш акушерство и гинекология?
Наистина ми е любопитно в какво толкова се изразява тази подготовка.  Thinking
Виж целия пост
# 2 661
"Липсата на Вит К ли предизвиква инсулт?"

Не може да кажем. Но знаем, че без него се случват инсулти. Ето това знаем. Или не?

Кои сте тези "Ние"?
Защото не,не знаете. Stop
[/quote]

Използвах академичното "ние", в смисъл на хора, които могат да се запознаят с това какви са нещата към момента. Академичното "ние" значи аз и всеки, който не го мързи да прочете и да помисли.

Ясно, че знаеш интересна думичка за "захар", сукроза, но това не сменя много смисъла. В случаят това, което играе роля, е удоволствието от сладкия вкус, което разсейва вниманието. И химичната формула да дадеш, пак става въпрос за феномен, не съвсем непознат на здравия разум. Хайде без надувки, не правят изказванията по-смислени, Кристиян. И "ние" знаем латински.

Един въпрос. Ако детето кармично може да "избере" да умре при раждане, не може ли да избере и да се роди рутинно, окситоциново, от бръсната и изклизмена майка...или даже секцио, ваксини, вит. К и да не е носено в слинг...
Виж целия пост
# 2 662
Аз имам въпрос към "компютрите".
Какво значи да се "подготвиш" за домашно раждане?
Да ходиш на йога?
Да общуваш с жени с подобен опит?
Да четеш и гледаш клипчета в нета?
Да влезеш във връзка с Родилниците?
Да завършиш акушерство и гинекология?
Наистина ми е любопитно в какво толкова се изразява тази подготовка.  Thinking

към момента става с линковете в първия пост: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=688021.0
промиването става на йога курсовете и форума на родилница (http://www.rodilnitza.com/forum/index.php)
Виж целия пост
# 2 663
Един въпрос. Ако детето кармично може да "избере" да умре при раждане, не може ли да избере и да се роди рутинно, окситоциново, от бръсната и изклизмена майка...или даже секцио, ваксини, вит. К и да не е носено в слинг...

Може да... Както и може да избере да бъде родено у дома си с помощта на акушерка...  Laughing  И темата е за точно тези бебета... Онези, които избират да се родят със секцио май си имат друга тема...
Виж целия пост
# 2 664
На мен всичко това с домашното раждане, ваксините витамините и прочие, ми се вижка като в приказката "на триците скъп, на брашното евтин". Ако действително желанието за домашно раждане е продиктувано отлошите условия в болнииците, ненужните процедури и прочие, е логично да се направи ревизия на стандартите и изискванията в болниците. Все едно, като градският транспорт е кофти, аз да се кача на каруца или да ходя пеша!

Логично е да се направи ревизия, но тези, които трябва да я направят са на мнение, че всичко си е ок... Така че, ако за теб градският транспорт е кофти, а тези, които трябва да го ревизират и оправят смятат, че е ок, то каква ти е алтернативата? Да си купиш автобус или да ходиш с каруца/пеша/с колело?
Виж целия пост
# 2 665
Един въпрос. Ако детето кармично може да "избере" да умре при раждане, не може ли да избере и да се роди рутинно, окситоциново, от бръсната и изклизмена майка...или даже секцио, ваксини, вит. К и да не е носено в слинг...

Може да... Както и може да избере да бъде родено у дома си с помощта на акушерка...  Laughing  И темата е за точно тези бебета... Онези, които избират да се родят със секцио май си имат друга тема...

А как разбираш? Тоест, ако не се е получило, значи бебето така е организирало нещата, че да закара мама до родилното, дори напряко на мераците й за естествено, нали?
Виж целия пост
# 2 666
Липсата на вит. К може да е пагубна за новороденото. Който реши да не слага витамина, си играе с живота на новороденото.
Виж целия пост
# 2 667
Липсата на вит. К може да е пагубна за новороденото. Който реши да не слага витамина, си играе с живота на новороденото.
Вие сигурни ли сте, че на вашите деца е слаган вит. К?
Казах, че съм проучвала въпроса, затова питам.
Виж целия пост
# 2 668
Липсата на вит. К може да е пагубна за новороденото. Който реши да не слага витамина, си играе с живота на новороденото.

Даже имаше и тема за бебе с мозъчен инсулт след несложен витамин К

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=684343.0
Виж целия пост
# 2 669
В родилното казах да му бият всичко необходимо.

orchid, без думи съм от темата, към която си дала линк.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия