Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 143
  • 726
# 210
Даная, той и нашия през деня е по-спокоен, явно и при вас вечер са по - силни коликите Peace аз от 17часа нататък му давам капки до 6 сутринта около 5-6 пъти се пада Heart Eyes
Виж целия пост
# 211
Имам въпрос към ЛЛЛ , Здравейте от два дена имам висока температура ходих на лекар като си помислих 4е съм настинала,защото не можех да я сваля по никакъв на4ин тем.беше наи високото 39.3 вземах хексалгин сис парацетамол комбинация, сваля я до 38,и по надолу не може,оказа се 4е имам проблем с гърдите ,зна4и аз ги осещам 4е са меки но докторката каза 4е проблема е по навътре и 4е тябва да изцеждам ,изписа ми антибиотик АУгментин на 12 4аса да го пия . Проблема е 4е от едната гърда изцеждам 110мл. а от тази която уж е проблемната само няколко капки и до там. Пробвах със помпа и на ръка ,но нестава пове4е от няколко капки не излиза,мога ли по някакъж на4ин да отпуша каналите и какво да правя ,също така мога ли да кърмя малката докато го пия този антибиотик,защото от днес съм го по4нала и съм й взела АМ,но тя не иска въобще да го пие и постоянно пла4е,Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 212
d_cvetanova - според мен са колики. И Маги прави така, само че сутрин - пъшка, напъва се, пръцка, успокоява се за известно време и после пак...
angel_bbb, когато не иска да яде и се гърчи и плаче, пробвай да и пускаш сешоар да загряваш коремчето и гръбчето. На мен този номер ми го прави вечер на последното ядене, като пусна сешоара, се успокоява, наяжда се и заспива спокойно  Hug
Виж целия пост
# 213
Фейт, и моят Георги издава странни хрипове и нослето му свири и аз му слагам разтвора на Тонимер по две капки в нослето и после почиствам с фитилчета от памук /както е показано на един от линтковете от първа страничка/. Почти всеки ден чистя сополчетата. Разтвора слагам, за да ги размекне, защото иначе не могат да се почистят.
Future-maman, липсваше ми във форума. Радвам се, че сте добре с Ангелчето  Heart Eyes
 
Виж целия пост
# 214
Gala8104 докато ти отговорят от ЛЛЛ да ти кажа аз какво правих когато ми се запуши на мен дясната гърда и не пускаше нищо една две капки и толкова...Влизаш под душа с гореща вода обръщаш се водата да тече върху гърдата и цедиш...по-добре е да цедиш с ръка, че помпите не ги бива много в такива ситуации Simple Smile много важно е да не се отказваш аз така прекарах една цяла нощ в цедене докато си оправя гърдата...Цедях си и си ревях докато не се отпушиха нещата, но и до сега тази ми гърда пуска по малко мляко от другата Simple Smile Стискам палци бързо да се оправиш  Hug
Виж целия пост
# 215
Здравейте /най-накрая да успея да се разпиша и аз/. Нещо не успявам да ги съчетавам нещата. Как сте? Надявам се всички бебоци да са добре. При нас всичко е ок, с изключение на кърменето. Целувки на всички от нас с Тедито и се надявам скоро пак да успея се включа Simple Smile
Виж целия пост
# 216
...
Мимсат, много ти благодаря   bouquet Не ме притесни това, че 5 дена не е акал, а това, че очевидно се чувства зле от неакането, поради което вчера му сложих глицеринова свещичка и след 1 час имаше резултат - обилно нормално кърмаческо. Няколко часа беше много спокоен и весел и после пак за започна с пръцкането, напъването, приреваването и буденето - тежка нощ изкарахме и сега продължава в същия дух Sad Надявам се да се окаже кратък период  Rolling Eyes
...

edna ot nas, разбирам, никак не е приятно това. Дали масажчетата и упражненията биха имали ефект?

Другото, което ми хрумва, дали можеш да свържеш започването на този период с някаква промяна в твоето хранене?

Имам въпрос към ЛЛЛ , Здравейте от два дена имам висока температура ходих на лекар като си помислих 4е съм настинала,защото не можех да я сваля по никакъв на4ин тем.беше наи високото 39.3 вземах хексалгин сис парацетамол комбинация, сваля я до 38,и по надолу не може,оказа се 4е имам проблем с гърдите ,зна4и аз ги осещам 4е са меки но докторката каза 4е проблема е по навътре и 4е тябва да изцеждам ,изписа ми антибиотик АУгментин на 12 4аса да го пия . Проблема е 4е от едната гърда изцеждам 110мл. а от тази която уж е проблемната само няколко капки и до там. Пробвах със помпа и на ръка ,но нестава пове4е от няколко капки не излиза,мога ли по някакъж на4ин да отпуша каналите и какво да правя ,също така мога ли да кърмя малката докато го пия този антибиотик,защото от днес съм го по4нала и съм й взела АМ,но тя не иска въобще да го пие и постоянно пла4е,Благодаря ви предварително.

Gala8104, неприятна ситуация.

В случай, че приблемът идва от запушване на гърдата, процедурата обикновено е следната:
затопляне (под горещ душ, с горещ компрес, гореща вана в купа), съчетано с масаж (нежен, кръгообразен, от мястото на запушване към зърното) -> кърмене (което обикновено е най-ефективно) или изцеждане (най-добре на ръка) -> охлаждане (за да се успокоят тъканите).

Изпразването на гърдата е добре да бъде възможно най-пълно (доколкото е възможно докрай) и да се прави често (на 2 часа), докато проблемът отшуми. Може да се обсъди с лекаря и прием на хранителна добавка Лецитин, който пречи на мастните клетки да се слепват, а от там и да се получава запушване.

Би било добре да се установи къде може да е запушването в проблемната гърда - обикновено на пипане се усеща бучка, а когато става въпрос за възпаление (с висока температура и предписано лечение с антибиотик), най-често мястото е зачервено, опънато, лъскаво и болезнено.

Според e-lactancia, Augmentin е от рисково ниво 0, т.е. съвместимо с кърменето.
Виж целия пост
# 217
Ехеее, и нас ни има в класациите от първа страничка  Party
Пиша на пресекулки, защото Гошео си и иска своето  Crazy
Бена, честит Даниел! Да е жив здрав и много щастлив! Няма страшно, ще влезеш в ритъм скоро  Hug
Дайте препоръки за марка Бебефон . Вие как си гледате децата като сте в друга стая - на отворени врати, с бебефон или притичвате? Мен ме е страх да не повърне и да не съм около него.  Вечер го нося в хола като си дойде тато му да се гледат, но там имаме безжичен интернет и нео взех да се панирам. Вие държите ли ти при телевизора и интернета?
Да ви кажа за акото, че да не ме мислите. Следващият път вече нямаше кървави нишки и сигурно е било спукано капилярче от напъването. Моето дете си ака на два дни вече /преди беше всеки ден/ и е все зелено от АМ. Аз тези теории за топлото и студеното и цжета на акото не ги приемам.
Виж целия пост
# 218
Gala8104 докато ти отговорят от ЛЛЛ да ти кажа аз какво правих когато ми се запуши на мен дясната гърда и не пускаше нищо една две капки и толкова...Влизаш под душа с гореща вода обръщаш се водата да тече върху гърдата и цедиш...по-добре е да цедиш с ръка, че помпите не ги бива много в такива ситуации Simple Smile много важно е да не се отказваш аз така прекарах една цяла нощ в цедене докато си оправя гърдата...Цедях си и си ревях докато не се отпушиха нещата, но и до сега тази ми гърда пуска по малко мляко от другата Simple Smile Стискам палци бързо да се оправиш  Hug
Gala8104, при мен се случи точно така, както го е описала Рошличка, освен това, което тя ти е написала, можеш да слагаш и горещи компреси - намокряш една кърпа с гореща вода, по-добре е да е натоплена на котлона, защото при нас от чешмата не тече така гореща, и налагаш на гърдата /но да не се изгориш все пак/, можеш да правиш и леки масажи, и също ако можеш да кърмиш докато пиеш антибиотика - слагаш бебето да суче, защото то прави най-годър вакуум и изсмуква най-добре. Аз бях изцедила доколкото мога на ръка всичко и се бях натоплила в банята, а след като излязох сложих малката да суче и започнах да масажирам - така се отпуших.
Виж целия пост
# 219
И отново да задам въпрос (много съм досадна днеска) колко милилитра трябва да изяжда дребния като е на месец и 10 дни ? На кутията с адаптирано мляко пише 120 ама той нали е на смесено хранене дали пак са 120, защото той колкото и да го мъча не изяжда 120 ами почва да плюе и да не иска да яде, а от ден два почна много да ми повръща особено като хапне колкото трябва и си викам да не му идва много манджата и затова да връща защото не е всеки път а само като омете всичко Simple Smile
Рошли, моето дете е на 2 месеца и от седмица яде по 120 гр., а си наддава доста добре /даже прекалено, но утре ще видим/. Според мен не трябва да го насилваш детето, а да си яде колкото то иска. Явно му е много.
Виж целия пост
# 220
Здравейте момичета!

future-maman ми каза, че ме мислите и това много ме разчувства. Благодаря ви! Не смогвам да седна пред компютъра, за да ви изчета и да ви пиша, за което се извинявам. На всички вас много се възхищавам как успявате да се справите с всичко и ви остава време за форума - страхотни сте.
Whisper_1, Честит Рожден Ден!!! Бъди здрава, щастлива и много обичана!

Най-лежерно момченце - бебе Явор на мама juliya_r - 14 дена

F.a.t.e., видях, че си ме включила в класацията "Кой е по-по-най". Това много ме развесели. Ако питаш Яши, той все още щеше да си е в корема на мама, но "лошите" доктори решиха да му нарушат спокойствието и да го извадят от там. Добре, че взеха това решение, а не го оставиха още, че го извадиха зелен като тревата. В родилното му излезе и първия прякор - Шрек (голям и зелен като чудовището).

Надявам се да смогна по-често да влизам и да се включвам в коментарите.
Още веднъж ви благодаря.
Приятна вечер.
Виж целия пост
# 221
Благодаря ви за отговорите Фейт и Августа   bouquet
Да ви се оплача момичета- цедих се, цедих се и за близо час изцедих 90 мл/което май е доста малко/ и оставих шишето с накрайника на помпата на леглото и то взело че се обърнало и се разляла кърма. Вярвате ли ми, че не ме е яд за хубавия ни матрак, а за похабените 40 мл кърма  ooooh!
Виж целия пост
# 222
Днес малката е по-спокойна. Явно усеща че кака и батко са си в къщи днес и ми остави време и за тях,а и за вас  Mr. Green
Преди малко даже имах време да си поръчам и шезлонг на Фишър, да видим дали при нас ще действа  Wink
Аз да забия един въпрос за класацията(която между другото много ме кефи) защо ги няма Йо и Маре???
Сега ако е благослона към мен девойката може и снимки да разгледам, че и да кача от нашата погача на 40 дни. Много добре си изкарахме, а тя май спа през цялото време  Joy Joy Joy
Спокойни и кротки бебчета тая нощ ви желая  Hug
П.П. Аз си "заплювам" за зет малкто зайче Мишко. Ма много сладка муцунка има това зайче бе  Heart Eyes
Айде стига съм досаждала.
Виж целия пост
# 223
Как да разгледам снимките във фейса?
Виж целия пост
# 224
hrisik ,аз ползвам бебефон Peace.Моят е на Philips,доста стар(сестра ми ми го даде).Няма никакви екстри-просто се чува бебето,когато реве.Плюсът му е,че обхватът му е с много голям радиус(което не ме вълнува в 3стайния апартамент Mr. Green).На мен ми върши чудесна работа.
Използвам и окофон hahaha-т.к. Габи спи близо до прозореца,а към стаята има остъклена тераса,честичко я наблюдавам Blush.
В бейби мола има 50% намаление-може да има останали хубави бебефони Peace

Lillya,напълно те разбирам.Когато аз се цедя,шишенцето всеки път се разхлабва(аха да падне заедно с кърмата).

Whisper,честит празник!Бъди много щастлива!  bouquet
 
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия