Септемврийски бебчета засмяни, радват татковци и мами!

  • 26 142
  • 726
# 360
dimalaflora Не се притеснявай, сестра ми, когато беше бебе падна от спалнята на родителите ми директно върху плочки, така издрънча, че се уплашихме много, но тя си порева и после нямаше никакви последствия. За твое успокоение се съветвай с педиатъра ви.

Моето бебе е на АМ и изяжда от седмица и нещо по 120мл, не знам дали е много или малко, но се чувства добре и надава нормално.  Храни се на 3 часа, понякога пре ноща пропуска едно ядене или когато сме навън на разходка. В четвъртък сме на контролен преглед.

Слагате ли бебчетата си в люлка или шезлонг? Матиас днес го сложих в люлката му за първи път и падна голяма радост, дори протестираше, когато спря да се люля, накрая заспа сладко в нея. Виждам че ще ми е от голяма полза тази люлка за напред, за да мога да си домакинствам    Grinning  От няколко дни му пускам бебешки канали по тв-то, слагам го на спалнята ни и се заглежда доста, гука си и ръкомаха и рита, накрая се измаря и заспива  Grinning

Пожелавам ви успешна седмица, изпълнена с много радост и сладки моменти с бебчетата!   bouquet
Виж целия пост
# 361
Добро утро!
Гледам дребното докато спинка да ви питам нещо.Станахме вече на 2 месеца ,а все още от АМ едва хапва 60-80 мл.Преди да му дам от млякото го карам на гърда,но не съм много сигурна дали изцуква колкото е необходимо.На тоз пусти кантар не мога да му хвана цаката ooooh!Има случаи,когато си похапва АМ по 120 мл.Като почнем да се храним то едни кандарми едно чудо.По час и нещо ядем и докато заспи (ако заспи изобщо) и айде време за др.хранене.Много ми е притеснително за това АМ и защо не изяжда всичко.Иначе водичка си пие по около 50-60 мл дневно.Памперса редовно си е пълен,като изключим по веднъж примерно на 2 дни.Нормална ли  е цялата ситуация?
Имате ли виждане за АМ на dm? Зааради не редовно пълните памперси педи ни кара да сменим Аптамила с АМ на dm или НАН 1.
Виж целия пост
# 362
ЕЕЕ разгеле, хванах му цаката. Спането по корем ни е решението. Сега остава да спра да се тревожа да не се задуши така. По принцип спи до към 4 и тогава започва едно пънене, будене, спане отгоре ми. Не мога нито да го оставя, нито да си доспя. Е днес като заспа го прехвърлих по корем и го наблюдавам да не се задуши. Ами милото като му дойде коликата се притиска и не се буди. С две думи THANK's на смайли и една от нас. Много ми помогна предложението ви.
Виж целия пост
# 363
Скай, ходихте ли на хомеопат за повръщането? Вече се чудя дали и аз да не потърся специалист, направо ме побърква. Преди повръщаше след като се оригне, сега при самото оригване избълва всичко. Много ме мъчи това  Sad  Знам че се среща при повечето бебета и щом надава всичко е ок, но ми писна да ходя оповръщана и да пера всеки ден  Twisted Evil

Виж целия пост
# 364
Добро утро!
Компресорен инхалатор имам такъв :
Скрит текст:
.Дъщеря ми е с астма и ни беше много полезен ,и необходим в моменти на пристъпи.Последните две зими ,прекарахме доста време по болници с брохнити,пневмонии и т.н. Лошото е,че при всяка инфекция се провокира слабото и място-дихателната система ,и трудно се справяме в домашни условия.Инхалатора си го носихме в болницата дори,защото там един инхалатор се използва от всички деца без да се сменя накрайника.Съответно влизаш с една диагноза -излизаш с друга  Mr. Green Знам обаче,че не е хубаво да се прекалява с инхалациите (ще потърся инфо в нета).Важно е да се ползват пластмасови ампули с физиологичен разтвор ,а не стъклени заради възможността да бъдат вдишани стъклени частици,които да попаднат в белите дробове.Физиологичния разтвор не е като този за носле!Аз използвам такъв при нужда :
Скрит текст:
.
За падането:Ако ми се наложи за малко да оставя бебето на леглото само,винаги слагам възглавници около него  Heart Eyes
Хубав ден от мен ! Hug
Виж целия пост
# 365
Мами, само наминавам да ви се похваля и тук!  Hug Имаме си прекрасни снимки от фотосесията при Калинчето и макар, че бяхме много кисели, имаме превъзходни кадри  Party Качих няколко в албумчето!  newsm68 Благодаря, Калинче!!! Страхотна си както винаги!!!  newsm51
Виж целия пост
# 366
Момичета, явявам се пред вас отново с въпрос  Mr. Green Сани отказа нощното хранене самичка на 1 седмица, преди според режима й на 3 часа, ядеше последно в 22:00 и после, когато се събуди или в 6, или в 7. Сега сме на 4 часа и се хранеше последно в 23:00. Но от няколко дни ми е адски трудно да я нахраня в 23:00. Не иска и не иска, а това й е едва петото хранене и ми се вижда малка да не го изяде. И ако хапне поне 100 мл. ,  сутринта в 7 ( държа да отбележа, че аз ставам, за да я храня, а тя не... ) не иска и не иска да си изяден яденето докрай, пак хапва 100 мл. Та питането ми е... дали с това не иска да ми покаже, че трябва да й махна яденето в 23:00. И не са ли мало 4 хранения за бебе на 2 месеца  newsm78 Ще питам и педито в сряда, но се чудя и вие на какво мнение сте  Heart Eyes
Виж целия пост
# 367
Дам ходихме, обаче не виждам файда от лекарството. В сряда сме на проследяване, може би ще го смени или ще увеличи дозата.  И ние сме като вас Марти. И на мен ми тежи че все съм оповръщана, детето и то. И излизанията много ми се отежняват поради факта. Но съм убедена че ще немарим начин да се преборим. Малко упорство и търпение ще ми свършат работа.
Виж целия пост
# 368
Добро утро!
Страхотен уикенд, много слънце и разходки, и днес така го дават Peace
sky*, айде браво!! Много се радвам, че си му хванала цаката, наистина единственото неудобство, е че трябва да ти е нон-стоп пред очите. Ние пък не повръщаме, обаче пускаме яко лиги! Примерно около 20 минути след като са се наяли, почва да се точи лигичка съвсем бледо бяла или прозрачна от ъгълчето на устата и така наводняват пелената под главата им и ръката под тях, че не е истина! Даже на Марина едната страна в края на устата има малка раничка (като сцепено в края на устата ако се сещате) дето тече ...Ще питам педиатърката в сряда, но преди това, идеи?
Появиха ни се крусти, поне предполагам че е такова -  като малки жълти люспи, прилепени към скалпа, на допир се усещат като неравен слой...Знам, че сте коментирали, но като един тарикат ще помоля в кратце да ми дадете съвет как да ги разкарам, че са ми много гадни, добре че имаме много коса, та не си личат поне Confused Те не са цялата глава, ами на 2 участъка точно с диметър колкото 20 стотинки примерно Rolling Eyes
Имаме си и сополи, но май не са притеснителни, защото се появяват само като се върнем от разходка или при друга смяна на Т, от по-топло в по-студено или обратно, носовете текват за 5 минути доста и после спират внезапно...Това нормално ли е Wink
Вчера ни подариха и 94 памперса Пуфис, една приятелка взела много пакети от промоция преди време, но умалели на бебето и ми ги подари, Пуфис 2-ка. Засега не са протекли, но и аз само веднъж два пъти ги пробвах Laughing Инак на вид са сладинки, лилаво-розовки, идеално за момиченца Laughing И в тоя ред на мисли, постоянно ако не съм ги облякла в розово (което е супер често, защото аз много не обичам розово) ме питат дали са момчета Laughing Заради големите перчеми ли що ли? Ако им обуя дънки или гащеризончета джинсови вече са ги объркали, Франция гаранция Grinning Grinning Grinning
За падането като съм била малка при едно земетресение, баща ми в желанието си да ме евакуира бързо ми шибнал главата в касата на вратата Laughing Добре съм си (относително), хаха Laughing Споко! Но и мен ме е страх, през деня като ходя до ВЦ или до другата стая се ослушвам като сова Laughing
Ух, трябва да се хващам да домакинствам, много досадно, но няма как Laughing Дето викаше сестра ми " На любителите на чистотата горещо препоръчвам да си пръкнат отроче" Laughing
Целувки Heart Eyes
п.с. Сега си видях поста, ама как съм ги нашляпала тея усмивки през ред hahaha
Виж целия пост
# 369

Пристигна ли влагомера и имаш ли някакви впечатления  Crazy
Вчера търсих в някой магазини тук в Пв, но нямаха, та май и аз ще го поръчам  Heart Eyes

Мишонче ... много сте хубави  Hug
Скайче ... радвам се, че вече си намерихте позата  Mr. Green
Виж целия пост
# 370

За падането като съм била малка при едно земетресение, баща ми в желанието си да ме евакуира бързо ми шибнал главата в касата на вратата Laughing Добре съм си (относително), хаха Laughing Споко! Но и мен ме е страх, през деня като ходя до ВЦ или до другата стая се ослушвам като сова Laughing

п.с. Сега си видях поста, ама как съм ги нашляпала тея усмивки през ред hahaha
Joy Joy е,добре,че си добре Laughing
Виж целия пост
# 371
Морген! Да ви почерпя виртуално, оти днес ставам още по-по-Най с 1 годинка:)
Виж целия пост
# 372
Морген! Да ви почерпя виртуално, оти днес ставам още по-по-Най с 1 годинка:)

жива и здрава Мели Wink
Виж целия пост
# 373
ЕЕЕ Мели ... ЧРД мила  Hug  Gift

Виж целия пост
# 374
Имам въпрос към ЛЛЛ ,каква роля играе лицетина при кърмещата жена,и за какво точно се пие,може ли по някакъв начин да ми помогне при вече образуван втвърден участък на гърдата,разбира се и с моя помощ, или е вече късно да го приемам при така създалата се ситуация,необходимо ли е да се консултирам с личния си лекар или не  е задължително,Благодаря ви предварително.

Gala8104, майките в темата са ти отговорили чудесно на въпроса - Лецитинът е хранителна добавка, която има свойството да пречи на мазнините да се слепват, а също и спомага да се разтвярат мастните натрупвания. От тази гледна точка може да помогне при запушвания и при предотвратяване на повтарящи се запушвания. Добре е приемът на всякакви лекарства и хранителни добавки да става след консултация с лекар. Поради това е важно да обсъдиш приема на лецитин с лекаря си.

Най-често се препоръчва следната схема на прием:
- 2 до 4 х1,000мг или 1,200 мг на ден докато изчезнат буците и запушванията (зависи колко е тежко положението);
- после се намаля по 1 на всеки няколко дни (например 2-3 дена се пие по 2, после 2-3 дни по 1);
- когато остане само 1 дневно, се пие още седмица-две за профилактика.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия