"Къде е Маги?" - интригата продължава да се заплита ТЕМА 2

  • 40 410
  • 758
# 120
Много ми е муден, просто нямаше никаква логика да го пускат тоя сериал! Аз само не разбрах, как така всички ходеха при един и същи психиатър (Христо Шопов)? А и още нещо, не се ли наричат тези хора психоаналитици??? Психиатрите са съвсем друго нещо, изключително малоумна грешка от страна на сценаристите!
Виж целия пост
# 121
Тук е темата на тези, които гледат сериала. И щом гледат значи им харесва.
защо не отворите една анти Маги тема и не пишете там. Така е много досадно. И на мен спря да ми харесава 7 часа разлика, но не пиша в темата да споделям мнението си. Просто не го гледам.
Виж целия пост
# 122
Ами в България по принцип психоаналитици няма, имаше там някакви условия за това да си психоаналитик, не си спомням конкретно за какво ставаше въпрос. Има психотерапевти, което е близко, но не е съвсем същото, те са най-често психолози, но може да са и психиатри. В този ред на мисли сценаристите не са допуснали особена грешка.

Мисля, че няма лошо да обсъждаме недостатъците, какво толкова, на мен много неща ми харесват, но и много са ми нелогични, сега да спра да гледам сериала или да продължа, но да обсъждам само сполучливите моменти?
Виж целия пост
# 123
Тук е темата на тези, които гледат сериала. И щом гледат значи им харесва.
защо не отворите една анти Маги тема и не пишете там. Така е много досадно. И на мен спря да ми харесава 7 часа разлика, но не пиша в темата да споделям мнението си. Просто не го гледам.

Съжалявам, просто исках да споделя за този гаф! Пък и не знаех, че нямам право да си споделя мнението!

Ами в България по принцип психоаналитици няма, имаше там някакви условия за това да си психоаналитик, не си спомням конкретно за какво ставаше въпрос. Има психотерапевти, което е близко, но не е съвсем същото, те са най-често психолози, но може да са и психиатри. В този ред на мисли сценаристите не са допуснали особена грешка.

Мисля, че няма лошо да обсъждаме недостатъците, какво толкова, на мен много неща ми харесват, но и много са ми нелогични, сега да спра да гледам сериала или да продължа, но да обсъждам само сполучливите моменти?

Абсолютно не е вярно, в България има много психоаналитици и психолози, което е почти едно и също. Психиатрите обаче са тотално друго нещо - те са лекари, работещи в болници и занимаващи се с тежки  патологични случаи, които се нуждаят от специално лечение!

Теоретично психиатрите могат да провеждат терапии по този начин, но е някакво изключение. Според мен е просто грешка. Другото странно ми беше как така всички ходят при един и същ терапевт!?
Виж целия пост
# 124
Тук е темата на тези, които гледат сериала. И щом гледат значи им харесва.
защо не отворите една анти Маги тема и не пишете там. Така е много досадно. И на мен спря да ми харесава 7 часа разлика, но не пиша в темата да споделям мнението си. Просто не го гледам.
Това смятам е тема за впечатленията от зрители от сериала. Къде е записано, че само трябва да се хвали той? На мен би ми било безинтересно например. Още повече, че самият сериал е пълен с "трески за дялане" и е далеч от шедьовър на телевизионното изкуство.
Виж целия пост
# 125
Не съм искала да обидя никой. Не ме разбирайте погрешно.
С появата на всеки БГ сериал се случва едно и също- търсене на слабите места на сериала. Нека не забравяме с какъв бюджет се снима този сериал.
Никога този сценарии не се повтаря с някой западен сериал например. Да не би Отчаяни съпруги да беше само блестящи моменти.
Аз пък се радвам, че се прави нещо българско. Колкото и да не е перфектно е много по добре от Гордата Аси, Листопад и т.н.
Може да има много недостатъци, да не е добра играта на някои актьори, на моменти сценария да издиша, но на мен ми харесва каквото е. Това им дава възможност да работят и да се развиват. Следващите сериали ще са много по добри.
Виж целия пост
# 126
Наистина, не се чувствайте виновни, че гледате глупав филм!
Това прозвуча лееееко грубо. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 127
Наистина, не се чувствайте виновни, че гледате глупав филм!
Това прозвуча лееееко грубо. Rolling Eyes

Извинете, трия го веднага, не се сдържах и беше момент на слабост!


Не съм искала да обидя никой. Не ме разбирайте погрешно.
С появата на всеки БГ сериал се случва едно и също- търсене на слабите места на сериала. Нека не забравяме с какъв бюджет се снима този сериал.
Никога този сценарии не се повтаря с някой западен сериал например. Да не би Отчаяни съпруги да беше само блестящи моменти.
Аз пък се радвам, че се прави нещо българско. Колкото и да не е перфектно е много по добре от Гордата Аси, Листопад и т.н.
Може да има много недостатъци, да не е добра играта на някои актьори, на моменти сценария да издиша, но на мен ми харесва каквото е. Това им дава възможност да работят и да се развиват. Следващите сериали ще са много по добри.

Е да де, но последните години се направиха около 10-ина БГ сериали, някои по-добри други не, това не може да е вече оправдание! И всичките сериали са с малък бюджет и правени при същите условия. Най-добрите си остават Под Прикритие, Столичани в повече, Стъклен Дом.



Виж целия пост
# 128
Няма да спамя повече, но понеже стана въпрос да подкрепим българските сериали с не много добър бюджет само да спомена, че "Революция Z" едва ли е с по-голям бюджет, но засега там всичко ми харесва за разлика от тук, където определено има слабости. Но нека всеки споделя личните си впечатления, каквито и да са те. Само искам да помоля тези, които гледат сериите предпремиерно, нека не ги разказват тук, че не ми е интересно така. Не че се е случило де  Hug
Виж целия пост
# 129
Не съм искала да обидя никой. Не ме разбирайте погрешно.
С появата на всеки БГ сериал се случва едно и също- търсене на слабите места на сериала. Нека не забравяме с какъв бюджет се снима този сериал.
Никога този сценарии не се повтаря с някой западен сериал например. Да не би Отчаяни съпруги да беше само блестящи моменти.
Аз пък се радвам, че се прави нещо българско. Колкото и да не е перфектно е много по добре от Гордата Аси, Листопад и т.н.
Може да има много недостатъци, да не е добра играта на някои актьори, на моменти сценария да издиша, но на мен ми харесва каквото е. Това им дава възможност да работят и да се развиват. Следващите сериали ще са много по добри.

Искам да има български сериали и им прощавам грешките. Има и много чужди продукции, кото са бози. " Къде е Маги? " може да има слаби моменти - игра или недомислени ситуации, но операторската работа и режисурата го реабилитират. Напомня на европейско кино и то скандинавско. Някои сцени са много въздействащи. Много вълнуващ момент беше сцената със сладките за мъртвата съпруга на полицая. Липсват излишни диалози. Начина на снимане ми допада също.
Виж целия пост
# 130
Не съм искала да обидя никой. Не ме разбирайте погрешно.
С появата на всеки БГ сериал се случва едно и също- търсене на слабите места на сериала. Нека не забравяме с какъв бюджет се снима този сериал.
Никога този сценарии не се повтаря с някой западен сериал например. Да не би Отчаяни съпруги да беше само блестящи моменти.
Аз пък се радвам, че се прави нещо българско. Колкото и да не е перфектно е много по добре от Гордата Аси, Листопад и т.н.
Може да има много недостатъци, да не е добра играта на някои актьори, на моменти сценария да издиша, но на мен ми харесва каквото е. Това им дава възможност да работят и да се развиват. Следващите сериали ще са много по добри.

Искам да има български сериали и им прощавам грешките. Има и много чужди продукции, кото са бози. " Къде е Маги? " може да има слаби моменти - игра или недомислени ситуации, но операторската работа и режисурата го реабилитират. Напомня на европейско кино и то скандинавско. Някои сцени са много въздействащи. Много вълнуващ момент беше сцената със сладките за мъртвата съпруга на полицая. Липсват излишни диалози. Начина на снимане ми допада също.
Няма какво повече да добавя. Именно това, че няма излишно говорене, а повече действие и игра, най-много ми харесва. Също и музиката грабва, обстановката. Peace

П.П. Георги Стайков години наред е живял и работил в Швеция и често пъти е казвал, че иска българското кино поне мъничко да заприлича на скандинавското. Ето обяснение за твоите мисли, didaka. Grinning
Виж целия пост
# 131
t1n43t0 , благодаря за информацията. Не знаех. Скоро гледах много хубав датски филм, който е заснет със същия поглед. Също харесвам липсата на празни диалози, изострените детайли и въздействието на светлината.

















Виж целия пост
# 132
Напомня на европейско кино и то скандинавско.
Точно! newsm10
Виж целия пост
# 133
t1n43t0 , благодаря за информацията. Не знаех. Скоро гледах много хубав датски филм, който е заснет със същия поглед. Също харесвам липсата на празни диалози, изострените детайли и въздействието на светлината.
Аз съм гледала само някои норвежки продукции и нямам много поглед върху нещата. Embarassed Няма проблем за информацията, просто забелязах, че са ти точни наблюденията. hahaha Hug
Виж целия пост
# 134
Нали Дими иска опит - сто на сто тая проститутка няма да е случайна. Седя и се чудя коя може да е... newsm78

Коя проститутка? Уж внимателно гледах,а това май съм го пропуснала Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия