Какво четат/четете на 8-9-годишните деца?

  • 74 148
  • 196
# 135
Ние се забавляваме с "Падингтън".
Преди него опита "Хайди", но я остави, каза, че ѝ е трудна за четене. Отлагаме за по-натам във времето.
Виж целия пост
# 136
По повод 9ти РД, от колегите, дъщеря ми получи една книжка от поредицата "Математика за лека нощ" - с интересни факти и леки задачки за преди лягане  Simple Smile
Виж целия пост
# 137
Моля, дайте идеи за хубави детски книги за пирати.
Синът ми е на 9.
Виж целия пост
# 138
  Тази пиратска поредица е хубава! http://detskiknigi.com/poreditsa-sam-silva-r-tajniyat-pirat/   Тук има примерни странички,да я прецениш. https://www.book.store.bg/p104527/sam-silvyr-tajniat-pirat-ostro … -sara-voglyr.html
Виж целия пост
# 139
Захванал е Търсачи на съкровища.
Виж целия пост
# 140
Клубът на мъфините, момичетата се развихрят.
Виж целия пост
# 141
Не успях да прочета последните страници, искам само да препоръчам "Феите на дъгата" -
https://egmontbulgaria.com/arhiv-5/2011-247/dekemvri-272/chudesa-pod-dagata-174/

Дъщеря ми започна да ги чете на осемгодишна възраст - всички "Феи", които има в градската библиотека, и ги препрочита всичките поне 3 пъти годишно, а вече е на 12  Laughing
Книжките са добри, смислени и без глупости, особено в сравнение с много бози, които се публикуват, с едър шрифт и хубави картинки, стават за самостоятелно четене.

Искам да разкажа и как запалих любовта към книгите у дъщеря си - беше още малка, в детската градина. Един ден ѝ казах, че съм подготвила специален подарък, лично и само за нея - абонамент за детския отдел. Отидохме, тя си избра книжки, после се почерпихме по хубавия повод. Вече е обявена за най-активния читател в града ни.
Виж целия пост
# 142
По повод 9ти РД, от колегите, дъщеря ми получи една книжка от поредицата "Математика за лека нощ" - с интересни факти и леки задачки за преди лягане  Simple Smile
Успява ли да се справи със задачките? И друга мама ми я препоръча, та мисля да я купя...
Виж целия пост
# 143
Артър Конан Дойл - 10 г. е момчето, таман му е.
Виж целия пост
# 144
Моя е на 9,5 год, и чете по- бебешки от изброените тук,но Според мен, всъщност чете книги за възрастта си.
Голяма част от споменатите големия ми син е чел в 5-6 клас. Смята, че брат му още е малък за тях.
Децата са различни разбира се.
Малкия напоследък чете Морпуго.
Виж целия пост
# 145
 Peace
Важното е да четат. Пък всеки - според вкуса си.
Виж целия пост
# 146
Артър Конан Дойл - 10 г. е момчето, таман му е.

Кое на Артър Конан Дойл? Дъщеря ми не е чела досега детективски романи, заинтригува се и се чудя какво да й препоръчам.
Виж целия пост
# 147
Аз бих препоръчала Агата Кристи, още повече, ако до сега не е чела криминални. Но нямам идея на днешните деца как ще им прозвучи.
Виж целия пост
# 148
Артър Конан Дойл - 10 г. е момчето, таман му е.

Кое на Артър Конан Дойл? Дъщеря ми не е чела досега детективски романи, заинтригува се и се чудя какво да й препоръчам.
Вижте романите на Лорън Сейнт Джон, мисля, че са добро въведение към детективските.
Виж целия пост
# 149
Те са малко скучни за дете над 10г, не знам на колко е дъщерята на Dandelion.
За по-млада аудитория са според мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия