Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?



Иначе и ние сме нон стоп на гърда, вече не знам ден ли е нощ ли е. Днес бяхме на доктор и каза, че трябва да го привикна на някакъв режим, но честно казано не знам как ще стане, защото се дере като луд ако не мине неговото.
В болницата ми препоръчаха да го меря преди и след кърмене... но на онези кантари за зеленчуци...а вкъщи нямам кантар и не смея да рискувам. Не мога и да си помисля за момента за хранене на поискване
най-вероятно се
побърквам.

В момента мога да кажа (съдейки по усещанията ми от първия път), че откак храня на поискване кърмата ми долу-горе се е регулирала, няма го болезненото напращяване, усещам я единствено когато слиза. Не цедя, единствената помпа ми е бебето и така знам, че "произвеждам" точно толкова, колкото му е нужно. Друг въпрос е ако има нужда от стимулиране на лактацията или някаква нужда от запаси, при мен няма нито едно от двете.