Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?
ама още мънинко остана каквото и да ме боли ще го преживея, само се надявам терора с въпроса "Роди ли" днес да ме подмине, че накрая ще си спра телефона и да си гледат работата
. и на всички за които днес е големия ден

.Все се надявах,че като ми е 3 то детенце,ще се засили да излезе малко по- рано,ама нъцки
.Какво ли не пробвам вече,даже и секс (което беше мираж няколко месеца),но нищо не помага.В сряда съм на преглед в болницата,и ако не се е случило до тогава,най вероятно,ще ме оставят там и предизвикат раждането.Вече всичко ми е подготвено за срещата с бебка,даже и мама пристигна вчера,за да е тук когато аз вляза в болницата.Че честно казано и аз,като повечето мамчета с по малки деца,много се притеснявам за сина ми,който никога не се е разделял с мен