През март бяхме две чертички засмени, а през НОЕМВРИ 2012 ще сме вече в Родени

  • 30 024
  • 729
# 315
Честито на родилите тези дни мамчета! Пожелавам на всички здрави бебенца и здрави мами   bouquet
Аера, стискам палци бързо всичко да е ОК
ММ пък с вирус. В момента и мен ме боли гърло. Много тъпо. Смуча прополки и се надявам утре да съм по - добре. За бебе хем ми се иска да си изкарам до термин, хем пък вече ставам все по- нетърпелива. Видях си и стрии по корема, ама здраве да е. Вече ми се струва не толкова важно това.
Лека нощ на всички родили и неродили мами  Heart Eyes
Виж целия пост
# 316
Имам въпрос към ЛЛЛ:
На мен кърмата ми "слезе" още в болницата, на втория ден. Гърдите ми се подуха ужасно, боляха ме и бяха много твърди, вдигнах температура. Основен проблем беше, че тя не беше при мен през цялото време и не можех да я слагам често на гърда. Започна се едно ужасяващо цедене, почти постоянно. Откакто ни изписаха, само за няколко дни положението значително се подобри просто с по-често кърмене и доизцеждане. Сега гърдите ми са спокойни, но тя изсуква значително по-малко кърма, отколкото аз имам. Въпросът ми е - да продължавам ли да се доизцеждам след кърмене? Страх ме е, че ако спра, кърмата ми ще намалее. Как да намеря точния баланс? Предварително благодаря за отговора.   bouquet
Привет отново lilitu,
Радвам се, че въпреки предизвикателното начало, което сте имали и двете сте се справили толкова добре! Споменаваш, че тя изсуква значително по-малко кърма, отколкото ти имаш. Дали би могла да споделиш колко са напишканите и нааканите пелени за последните 24 часа, какъв цвят и консистенция са те? Детето приема ли нещо друго освен майчино мляко - даваш ли вода, глюкоза, чай, залъгалка, АМ или нещо друго?

По принцип, както малкото, така и многото кърма има своите неудобства. Златната среда е да има толкова, отколкото се нуждае бебето. След кърмене има ли напрежение в гърдите, изпитваш ли дискомфорт от препълване или са по-скоро спокойни? Ако ти намираш, че има много повече от нужното и няма бучки/запушвания, може да е удачно да ги изцедиш, колкото да ги почувстваш облекчени. Ако цедиш всеки път "до край" по-скоро се подава сигнал млякото не стига, произвеждай още и това може да доведе до не съвсем желано прекомерно препълване на гърдите.

Изцеждайки до облекчение се дава възможност плавно да се намали млякото, което е в повече и в някакъв момент би следвало да се достигне до толкова, отколкото се нуждае бебето. Докато детето суче, мляко се произвежда. При добро стимулиране на гърдите от страна на бебето, едва ли би имала повод за притеснения. Дори и в някакъв момент да ни се стори, че е по-малко, чрез по-често сукане/изцеждане млякото отново би следвало да достигне увеличените потребности на малкия човек. Има и много жени, които от напълно спряла кърма, успяват да релактират и да възстановят частично или напълно млякото нужно за бебето. bouquet

ПП: Сега видях, че malin4e е споделила много ценен опит с теб  Heart Eyes  
 
Виж целия пост
# 317
А от ЛЛЛ могат на мен да ми отговорят на един налудничев въпрос: Има ли смисъл да давам на баткото (на три и половина е) по 70-80мл. кърма на ден (в друго мляко да речем). Ще има ли влияние върху неговия имунитет? От една страна ми се струва че ще има, но от друга знам че състава на кърмата е свързан с възрастта на детето. Ама пък има майки дето кърмят голямо и малко едновременно. Тъй де, чудя се.....

Привет malin4e,
Въпросът ти не е никак налудничав, а много логичен Simple Smile Мисля, че чисто инстинктивно ти най-добре усещаш това, което е добре за теб и децата ти. Ако предлагаме на детето мляко от животински произход, то съвсем нормално изниква въпросът, ако ще давам някакво мляко, то защо да не е моето собствено. Да, действително от момента на зачеването, ако майката кърми по-голямото си дете, приоритет за организма става малкото бебе. Кърмата въпреки, че е със състав за възрастта и нуждите на малкото, има все така полезни съставки, които могат да са ценни и за по-голямото дете. Човешкото мляко с всичките си имунни тела и фактори, които то ще получи, хранителни съставки и антибактериалните качества, които млякото ни има са незаменими. Влияние върху имунитета най-вероятно би следвало да има. Най-малкото ще получава от твоите антитела и другите имунни фактори. Дали това ще го предпази да не се разболее, няма как да се каже. Дори и да се разболее се очаква по-бързо и леко да се справи със заболяването. Обикновено се предлага кърмата да не се дава в друго мляко, тъй като, ако детето не изяде/изпие цялото количество, ще се изхвърли и кърма. Различните майки предлагат кърмата под най-различни форми, търсейки тази, с която и детето се чувства добре. Съвсем отделен въпрос е дали детето ще поиска да я приема или не
  bouquet
Виж целия пост
# 318
Добро утро.
Аз снощи вдигнах всички под тревога и накрая легнах и си заспах сладко сладко  Mr. Green
За всеки случай ще отскочим до доки да ме погледне, че да съм спокойна  Simple Smile
Виж целия пост
# 319
Поздравявам всички майчета и техните бебенца.
Такава треска ме е обзела, че се държа сякаш няма да раждам. Дори и не влизам да ви чета.
Предния път не съм се притеснявала никак, а ми беше за първи път...
Сега ще се побъркам и ако не е ученето на каката направо ще изпуша.
Все по-малко остава и все по-тежко ми е
Някой чувства ли се така?
Не съм допускала, че ще изпитам подобна треска  Shocked
Виж целия пост
# 320
Добро утро,момичета,честито на новите майчета,да са живи и здрави бебенцата!!!

Аера,стискаме палци  бебо бързо да се оправя и да си го вземете вкъщи  Hug Hug Hug

*Цветенце* и аз миналата събота така бях цялата вечер с болки и нерегулярни контракции,накрая легнах и към полунощ съм заспала.
Явно на  бебчовците си им е хубаво на топличко  Wink

Лек ден на всички,и успех на тези,които имат нужда Praynig
Виж целия пост
# 321
Здравейте момичета на 8.11 в 9;50 се роди нашия син Георги 3,250кг 52см Връщам се да ви чета когато мога ще пиша., че вчера ни изписаха и имам мноооооого работа. Честито на всички обебили се докато ме нямаше   bouquet
Виж целия пост
# 322
Петя,честит син,да е жив  и здрав малкия Георги и с много радост да ви дарява!!!
Виж целия пост
# 323
Честито ви синче Георги! Много здраве и радости на всички  Simple Smile
Виж целия пост
# 324
Магаренце бейби,Недаби,Синапова,Монся ПетяСпасова Hug   bouquet
Аера, прегръщам те и пращам цялата позитивна енергия към малкото човече да се оправи бързо Hug Това е най-големият ми страх - да не се разболее дреболина.... Здраве на всички  bouquet
Цветенце, да не стане твойта като на лъжливото овчарче, като тръгнеш да раждаш другите да мислят, че се шегуваш Mr. Green Mr. Green Mr. Green Айде скорошно раждане на теб Heart Eyes
И аз въпрос към ЛЛЛ: С дъщеря ми се кърмим на поискване, но има дни, в които е буквално цял ден закачена за мен, спи и суче, в момента в който уж е спряла и се опитам да я отделя започва неистов рев. В други дни пък прави пауза от по 4 часа и е спокойна, нощем прави поне една голяма пауза 5-6 часа. Единствено когато плаче до засиняване и е цял ден на гърдата ме притеснява. Нормално ли е всичко това или трябва да направя нещо, за да се подобри режимът ни? За 5 дни (мерена по различни везни) е наддала около 100-110 гр. след това не е мерена. Благодаря за отговора  bouquet
Виж целия пост
# 325
Марито, а въпросът ти какъв е Whistling Joy?
Аз исках да родя преди термин, обаче прочетох 1 книга за зодиите и изобщо не съм възхитена от това, което пише за спорпионите Tired, та май давам заявка да родя след 22.11 hahaha. Като се има предвид кипрата каква ми е инатливка, си мисля, че няма да се съобрази с моите желания Whistling.
Петя, честит син!
Благодаря на ЛЛЛ за отговорите, страшно полезни са ми Hug.
И имам 1 въпросче: в момента количеството коластра, което имам е толкова малко, че се изразява в засъхнали корички по зърната. При натиск и леко стискане нищо не излиза. Това количество ще се увеличи ли при раждане и как да съм сигурна, че за новороденото ми бебе количеството поета коластра ще е достатъчна?
Виж целия пост
# 326
Честито Петя да ви е живо и здраво синчето  Hug
Виж целия пост
# 327
здравейте,
на 07.11.2012 се роди синът ми Стивън.
3850 гр и 53 см.
Много е сладичък. В момента се учим само на кърма и борбата ще е усилена но успешна Simple Smile
Виж целия пост
# 328
Ананан, честит син. Стискам палци за кърменето! Сподели как се справяш и с многократните пелени.
Виж целия пост
# 329
Ананан Честито да ти е жив и здрав !!! И да ви прави много много горди и щастливи родители!!!  bouquet  bouquet  bouquet

Въпрос към ЛЛЛ

Моята мома засука много хубаво. Аз съм секцио,родих през нощта но бързо се изправих на крака и имах кърма и ми я дадоха още на същия ден  следобед да я накърмя. Тя от първия път засука много хубаво. Смуче ме по-добре от помпа и смуче интензивно и сменяме гърдите, ако се поядоса, че се изпразват. Кърмим се по 1 час, но смуче интензивно. Прави си и доста добри паузи между кърменията. Кърмим се на поискване, защото и тя възприема АМ като "отрова за мишки" и го плюе, ако случайно и е попаднало в устата. Вода пие по малко иначе.
Та въпроса е трябва ли да съм неотлъчно до нея? Все пак как да я оставя някой да я нахрани ( за да отида да ми махнат конците) или да я взимам с мен? Много ме притеснява факта че няма други алтернативи за хранене. И ако докато ме няма и се разреве, че е гладна няма с какво да се нито нахрани нито залъже.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия