Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?

Редактирах се! 




), не се обадих на док, мислех след като се оправя да й звъня, но след душа спряха.Явно пак някакви подготвителни истории, само да се шашкаме всеки ден

Дали и стига количеството кърма?
?
, та май давам заявка да родя след 22.11
. Като се има предвид кипрата каква ми е инатливка, си мисля, че няма да се съобрази с моите желания
Обичайно за бебето има достатъчно коластра, само си представи колко мъничко е коремчето на едно новородено- ако си виждала малките топчета с които децата играят /или да речем колкото черешка/ вместимоста на коремчето в първият ден е 5-7 мл . Ето толкова му е нужно на едно новородено да се засити. На третия ден коремчето е голямо колкото топче за тенис на маса и побира към 22-27 мл. Както виждаш това са само ориентировъчни размери, всяко бебе има собствени нужди и всяка майка произвежда идеалната коластра/кърма за своята рожба. Когато новороденото се кърми на поискване /т.е. при първите признаци за глад/ и се остави да суче колкото то има нужда, оттам нататък и количеството кърма се напасва към потребностите на малкото човече.
от мен!!! Дано бързо се оправят вашите слънчица!