Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?

Ама като че ли е по- добре да почака малко. Такъв гаден вирус ме е налегнал. Чудя се как не съм родила досега в опитите си да си издухам носа, или пък от магарешката кашлица, дето ме е налегнала. За сега боря настинката с промишлени количества чай с мед и лимон и Стеримар. Дано до ден 2-3 да се стабилизирам, че не си се представям как ще дишам/ напъвам подсмърчайки и кашляйки. Утре доки ме вика на преглед да видим накъде са нещата при мен. С мъжо се шегуваме, че бяхме заплюли първо 1.11.2012, после си харесахме 10-ти, сега фаворит ни е 20.11.2012
(и така до Коледа...
) 
Аз съм си 2 в 1,вчера бях на консултация и доки каза,че няма да е скоро раждането,иначе беба си се е обърнала и си нагласила главичката в стартова позиция,но явно още не му се излиза на детето.Плацентата е втора степен на зрялост,леко калциране има,но доки каза,че си е нормално за този срок на бременността.Като кг си е добре-3 кг точно(ама имаме още две седмици все пак).Аз за днес имам доста работа,трябва да тичам да оправям едни документи и сега се надявам да няма много опашки,че като знам всички колко са предразположени да отстъпват място и направо...
Благодаря ви много за стиснатите палчета и положителната енергия.


