Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?
Благодаря ви много за стиснатите палчета и положителната енергия.
). Aз окончателно се спрях на име, но ММ не знае, че нали имаме големи проблеми с него, и явно се успокоих
.
. 
Към 17ч влязах в банята, пооправих се и доки ме звънна. Казах му че водите продължават да си текат, но болки нямам. Извика ме в болницата за приемане. В 18 и 30 някъде ме приеха. Каза,че водите са намалели...В 19.30 ми сложиха окситоцин. Доки настояваше за болкоуспокояващи, но аз не исках. Започнаха болките, нищо особено, важното е да се диша правилно, ако започнех да викам започваше и болката. През цялото време си говорихме с доки и аз докато го видя и се усмихвах, а той казваше щом се смееш, няма да раждаш още.Започнах да изтръпвам цялата, разкритието ми от 4 см за около 20тина мин стана 8. Замислих се дали ще се справя, дали всичко ще е наред с мен и моята бебка... В този момент мислих само дали всичко ще протече нормално. И се радвам, че лекарят който избрах беше през цялото време до мен и ме надъхваше. Той беше моята упора в този момент. Догади ми се... повърнах.И веднага трябваше да стигна до магарето. Мислих че трябва да очаквам още болка, да се засилва, а то се оказа че болките свършили, сега трябвало да напъвам само
Толкова бързо и леко отшумяха... Е не казвам, че въобще не боляха, но това е болка от радост, трябва да видиш и усетиш мъката ...
Започна да ака по-рядко, по 2-3 пъти дневно, но мнооого обилно, жълто-кафяво на цвят.Напишкани памперси също има често, с бистра урина, без мирис. Не съм притеснена, защото тя наддава (като я мерихме), а дори и видимо - направила е бузки, ръчичките са й станали по пухкави. Не давам нищо друго освен кърма. Не знам само дали да не й давам по лъжичка вода след хранене.
заслужава си 