Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?

Мисля, че чисто инстинктивно ти най-добре усещаш това, което е добре за теб и децата ти. Ако предлагаме на детето мляко от животински произход, то съвсем нормално изниква въпросът, ако ще давам някакво мляко, то защо да не е моето собствено. Да, действително от момента на зачеването, ако майката кърми по-голямото си дете, приоритет за организма става малкото бебе. Кърмата въпреки, че е със състав за възрастта и нуждите на малкото, има все така полезни съставки, които могат да са ценни и за по-голямото дете. Човешкото мляко с всичките си имунни тела и фактори, които то ще получи, хранителни съставки и антибактериалните качества, които млякото ни има са незаменими. Влияние върху имунитета най-вероятно би следвало да има. Най-малкото ще получава от твоите антитела и другите имунни фактори. Дали това ще го предпази да не се разболее, няма как да се каже. Дори и да се разболее се очаква по-бързо и леко да се справи със заболяването. Обикновено се предлага кърмата да не се дава в друго мляко, тъй като, ако детето не изяде/изпие цялото количество, ще се изхвърли и кърма. Различните майки предлагат кърмата под най-различни форми, търсейки тази, с която и детето се чувства добре. Съвсем отделен въпрос е дали детето ще поиска да я приема или не

?
, та май давам заявка да родя след 22.11
. Като се има предвид кипрата каква ми е инатливка, си мисля, че няма да се съобрази с моите желания