Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?

А съм изпуснала доста
Както и да е, каквото - такова. Самолет в небето и бременна жена никога не остават дълго време в такова положение
Отказах се от помпата и не я ползвам, саморегулирам се.
Изобщо си фантазирал, накрая заспал в 05:00h сутринта.
Всичко си вървеше добре, до като не ме преместиха на "Магарето" ... там с напъните не се справях ... Да обесня напъните не болят, обаче ако не ги изпълняваш и ако не можеш да ги спреш, се разкъсваш малко. Аз малко си разкъсах шийката и четири-пет външни шева, но не ми направиха епизиотомия както при първото раждане. Както обесняваше Доктора шийка се шие, но бебе - не! Така се роди нашата беба, беше силно емоционално и за двамата с моята любима Дула си поревахме гледайки втората ни дъщеричка и си обещахме тържествено още едно бебе в скоро време Живи и Здрави.
При засукването обърни внимание, дали бебочето отваря широко устата. Ако сте фенове на класическата люлчина поза, тогава може да се поддържа бебето на долната част на тила, така главата се накланя леко назад и от стовя страна долната челюст се отпуска (опитай сама- погледни нагоре към тавана, колкото може по-назад)- е така и при бебето: всичко е отпуснато и устата е отворена, това е моментът да се сложи на гърдата. Друг трик, който помага при някои бебета да отворят по-широко устата е да се натисне леко по средата на брадичката, но наистина леко, иначе води до обратен ефект. И...може и да звучи странно, но например някои майки произносят едно дълго "А---а---аа" и бебето повтаря инстинктивно отваряйки устата. И друга възможност за добро поставяне на гърдата е т.н. асиметрично слагане. Изглежда



Аз също си мисля, че ще си стоя вечно бременна и това е ..