Q&A
Обобщени въпроси и отговори от темата *
Как се изплаща 45-дневният болничен?
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
Как се изчисляват болничните?
* Предложените въпроси и отговори се генерират машинно от автоматизиран езиков модел на база потребителските мнения в темата. Генерираното съдържание може да е непълно, неактуално, подвеждащо или неподходящо. Вашите оценки спомагат за подобряване на модела и неговото усъвършенстване.
-
Как се изплаща 45-дневният болничен?
-
Как се получава 15-дневният бащински отпуск?
15-дневният бащински отпуск се изплаща от НОИ в размер на 80% от месечния осигурителен доход. Право да го използвате възниква след датата на изписване на детето от лечебното заведение. Необходими са документи като писмено заявление на бащата, копие от акта за сключен граждански брак или декларация от бащата и майката и документ от лечебното заведение, удостоверяващ датата на изписване на детето.
-
Как се изчисляват болничните?
-
Какви са някои от често срещаните симптоми на бременността?
-
Какви са някои препоръки за хранене по време на кърмене?




Между временно контракцийките, които си имах от няколко дни ми се сториха регуларни. Брейййй, викам си.....дали пък не се почна. Ама ни тапи, ни води, ни по-силни от обикновено болки...
Да ама не.
Малката заспа и в момента в който тя затвори очите домочадието се беше строило до вратата.
Чакат ме да ме карат.
Приеха ме за всеки случай, и от цялата работа се оказа че разкритие няма, шийката не е изгладена, но все пак контракциите са налице. Приеха си ме и ме настаниха уж да поспя в предродилна. И понеже знам, че е голямо чакане си взех и списание да си чета
/ на което пак много ми се смяха /. Към 2 започна да си наболява доста и реших, че е време да се опитам да си проспя контракциите.
Извика ме в родилна зала, като си мислех че ще ми плиснат водите и ще продължаваме да чакаме заветните 10 см. Да, ама не...Тръгнах да се качвам на магарето, немога... няма пауза в контракциите да го направя. Дойде и доктора и вече настанена чувам припряно..."Ама тя е готова вече...Къде е санитарката?Викай санитарката! Викнете и детските!!"
На мен само това ми трябваше...изчаках командата и газ....
Обадих се на таткото , че всичко мина и двамата сме добре и през останалото време май само си гледах бебенцето влюбено и поздравявах пристигащата нова смяна.
Някои и по два пъти, че ми бяха еднакви.
Общо взето за 6 часа от нула разкритие минахме в графа родени. Както ни наричаха, " скоростното бебче". 
Ще ви надзиравам аз да гледам кой на къде е 
. 
