Какво, къде, кога... - 2

  • 169 031
  • 1 488
# 285
Цитат
14.00 – 15.30 ч., пл. Кракра
“Сурвакариада” – младежко маскарадно дефиле
На площада в Перник се събират с  кукерските костюми,  нали така? Питам, защото моите младежи обикновено спят по обяд и ако може да отидем само за тях. Цял ден няма да издържат.
Виж целия пост
# 286
Цитат
14.00 – 15.30 ч., пл. Кракра
“Сурвакариада” – младежко маскарадно дефиле
На площада в Перник се събират с  кукерските костюми,  нали така? Питам, защото моите младежи обикновено спят по обяд и ако може да отидем само за тях. Цял ден няма да издържат.
Точно така е да. Там минават с костюмите и маските, иначе свалят маските из града, защото те са супер тежки.
Виж целия пост
# 287
Фотография за деца и класическа музика в галерия UniartГалерия UniArt в НБУ е още едно място, което предлага различен и творчески уикенд за децата.  12.01.2013-10ч

http://blog.getlokal.com/fotografiya-za-detsa-i-klasitcheska-muz … -galeriya-uniart/

http://www.uniart.bg/%D0%94%D0%B5%D1%82%D1%81%D0%BA%D0%B8+%D1%83 … BafMJefYFefI5KLcN

Тази събота, От 10 до 12 ч е, подходящо за всякакви деца (може би над 6 г?)
Цена 4 лв на дете

Родителите могат да са с децата си (безплатно), могат да чакат в кафенето ( много е готино това кафене!)

Ако някой не е ходил в това културно средище - съвременно, странно, не прилича на нито едно друго място по своя дух и цел, а като дизайн пък съвсем - като паднало от друга държава е (западна Simple Smile )

За всяка събота имат събитие от Детската академия, следващата ще е за изобразителното изкуство и приказните сюжети.

Водещи са студенти с хъс и с опит в работата с деца.

Били сме на театър там и на мен много ми харесва.

Отидохме и пак ще ходим.
Чудя се да ви разказвам ли.... защото искам и за нас да остане място Simple Smile

Първо - галерията е невероятна, открита преди месеци, авангардна, блестяща, гостоприемна...
Подът е стъклен и беше  доста забавно да се научим да вървим по такъв под. Стълбата за второто ниво (което е със стъклен под) е изцяло от стъкло също и  особено слизането .... абе направо да стои някой там и да къса билетчета за атракцията Simple Smile

Експозицията  в музея е разнообразна и стойностна,  за всяко дете имаше  по нещо  интересно, аз наблюдавах моите и останалите деца без придружители как се заплесват...

Първият час две какички, завършили история на изкуството,  ги въведоха в историята на фотографията и правиха снимки,  децата преживяваха с интерес всичко
Вторият час други две какички  актриси ги чакаха в театъра, където  им устроиха истински театрални  упражнения, колективни игри за концентрация, ритъм, изграждане на доверие към непознат партньор и много веселие... и още какво не знам, но аз бях публика и  много ми се искаше и аз да бях се включила...

За съжаление няма да присъстваме следващия път, защото за щастие ще сме на Приказки за перкусии Simple Smile

Виж целия пост
# 288
Всъщност ето тук са си описали заниманията

http://www.uniart.bg/%D0%94%D0%95%D0%A2%D0%A1%D0%9A%D0%98+%D0%A3 … FaLYFKDMZKfI5eLIZ
Виж целия пост
# 289
ЗаСлон, като те чета ще пропуснем още 1 събота ски. Страхотно звучи. И ние сме на перкусии в събота Grinning
Виж целия пост
# 290
 БНТ е започнала една инициатива във връзка със 140 години от гибелта на Васил Левски. Повече информация може да се получи на следните адреси:

 http://bnt.bg/bg/news/view/92839

 https://www.facebook.com/VasilLevski.BNT
Виж целия пост
# 291
 Ето едно интересно предложение за децата -

Петък, 18.01.2013

Приказки под стряхата

Организатор: Къща за четящи хлапета „Приказка без край“

   http://www.namama.bg/event/prikazki-pod-stryahata/771

 На този сайт може да се намери информация и за други хубави инициативи.
Виж целия пост
# 292
Някой ходил ли е в Столичния Куклен Театър?
Искам да заведа дъщеря ми на Питър Пан.
Колко струват билетите?
Дали ще има билети, ако отидем преди представлението?
Виж целия пост
# 293
"Питър Пан" е чудесна постановка- пъстра, весела, с много и красиви кукли и музика!
Билети има преди представлението, но първите редове се изкупуват доста по-рано. Аз поне винаги предпочитам да сядаме отпред, защото за по-малките деца е трудно да виждат добре сцената от задните редове.
Виж целия пост
# 294
"Питър Пан" е чудесна постановка- пъстра, весела, с много и красиви кукли и музика!
Билети има преди представлението, но първите редове се изкупуват доста по-рано. Аз поне винаги предпочитам да сядаме отпред, защото за по-малките деца е трудно да виждат добре сцената от задните редове.
А какви са цените на билетите?
Виж целия пост
# 295
Цените на билетите в Столичния Куклен театър са диференцирани според местата в залата, на предните редове са по-скъпи. Ние гледахме "Питър Пан" през ноември на премиерата за сезона, залата беше фул и не се дишаше вътре. Купих билети 5-6 дни преди представлението, бяхме някъде на 4/5-ти ред (по-предните бяха разпродадени) и мисля, че цената ни беше 6 лв., но не съм сигурна, не помня добре. Местата за "Питър Пан" се разпродават бясно, защото тази постановка се играе веднъж на 2 години, не я включват в програмата всеки сезон, нито дори всеки месец, когато е включена в сезонната програма.
Постановката "Питър Пан" е една от най-добрите им, много богата и пищна, с много хубави колоритни декори, раздвижена, с повече от 10 актьори, с две думи е направена с много ресурси без да се пести от нищо. Струва си отвсякъде, на нас ни хареса много. Освен куклите, има и жива игра на двама актьори, които пресъздават Капитан Хук и верния му пират, май името му е Сми. Въпросният пират се играе много сполучливо от актьора Станимир Гъмов, който прави чудесна комедийна игра и разсмива умело цялата зала. С него се забавлявахме много.
Постановката определено е за по-големи деца, над 4 годишни бих казала.
Виж целия пост
# 296
Продавам 2 възрастни и 1 детски билети за утре за "Приказки за перкусии". Пак сме болни Confused
Виж целия пост
# 297
Продавам 2 възрастни и 1 детски билети за утре за "Приказки за перкусии". Пак сме болни Confused

Каква е цената на билетите?
Виж целия пост
# 298
Продавам 2 възрастни и 1 детски билети за утре за "Приказки за перкусии". Пак сме болни Confused

Каква е цената на билетите?
7 лв. за възрастни, 5 - детски.
Но се разбрах със Слънчев ден с превалявания. Весело изкарване им желая! И да не забрави да разкаже!

Съжалявам, Али Hug
Виж целия пост
# 299
 Потвърждавам Grinning.
 Ще докладвам, разбира се.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия