Не пропускайте година без цитонамазка! Това може да ви коства живота!! Тема 25

  • 78 676
  • 833
# 90
Привет!

Аз скоро не съм писала в тази тема, може би някои вече не ме помнят!

Коко, разбрах, че си конизирана скалпелно при Ангелов - това е моят доктор!

Искам да ти кажа с цел успокоение, че характера му е такъв странен, дава вид на разсеян и все

бърза, но е много добър специалист и ако забележи нещо нередно, няма да пропусне да ти каже.

Щом те претупва, значи си ОК!

На мен ми е личен познат и пак по същия начин се държи!

Първи преглед и при мен беше след 1-та менстр, набута ми същите глобули с йод, слагай ги,

хубави са, добре действали при дисплазия.

И след 6 години продължавам да си ходя при него, изтърпявам странния му характер, но съм спокойна!

Поздрави и хубави резултати на всички!

Виж целия пост
# 91
Алфа Бета, благодаря за мнението. На теб кога ти разреши да водиш полов живот? Питам, защото при предните прегледи изрично ми каза да не правя, а сега нищо не ми каза. А аз забравих и да го питам ooooh! Сега ми свършва втория цикъл след интервенцията. Tired
Иначе ми разреши да започна да спортувам, та се чудех да не би и като не ми е казал изрично да не правим секс, това да значи че може? newsm78
Не смея да му звъня, че пак ще ме овика. ooooh!
Виж целия пост
# 92
.
Виж целия пост
# 93
Нел, все пак най-добре да си попиташ доктора!
Моята конизация беше на 9 август. Към края на септември бях на контрола при Дянкова, тя ме прегледа, каза, че всичко е ок и че вече мога да водя полов живот. Изчаках 24 часа след прегледа все пак. И при първия полов контакт получих съвсем леко еднократно зацапване. После и се обадих и каза, да не се безпокоя, нормално е, беше ми взела и цитонамазка...ама питай ме после от шаш колко време още ми трябваше, докато се пречупя. Embarassed
Виж целия пост
# 94
Докато доктора не ми потвърди, че конците са изпадали и мястото е зараснало и е спокойно, не бих се пробвала....поне 24 часа след гинекологичен преглед също.
Виж целия пост
# 95
Лазурит, КокошаНел, кои лекари ви оперираха?
Виж целия пост
# 96
Лазурит, КокошаНел, кои лекари ви оперираха?

Защо?
Мен - Стоянов.
Тя е при Ангелов. То го пише малко по-нагоре. В поста на АлфаБета
Виж целия пост
# 97
благодаря , още не съм си избрала за преглед и консултация...

Днес ми казаха и някаква киста/фиброаденом на гърдата... От шаш не попитах може ли да са свързани с другото...  Sad
Виж целия пост
# 98
благодаря , още не съм си избрала за преглед и консултация...

Днес ми казаха и някаква киста/фиброаденом на гърдата... От шаш не попитах може ли да са свързани с другото...  Sad

ахм...

Това за гърдата - срещала съм такова твърдение, че ако имаш АГ проблеми, трябва по-често да правиш профилактични прегледи и на гърдите... има някаква връзка сигурно...
Виж целия пост
# 99
Коко след изричното разрешение на доктора ми и два месеца след конизацията ми беше позволено да водя полов живот. Не съм имала никакви проблеми. През компютъра едва ли някой може да ти каже дали всичко е ок, това е работа на доктора. Защото аз се чувствах ок, но изчаках, за да нямам проблеми.

alen mak не разбрах въобще кога си правила преглед и кой ти е казал, че имаш проблем с гърдите. Напиши подробно тук или в темата за това. Но при всички случаи си обърни внимание, защото това не е шега работа.

И на всички момичета искам да кажа, че дори да нямат АГ проблеми трябва да си следят гърдите и да ходят редовно на профилактични прегледи, че нещата и там не са цветущи и то при все по-млади момичета. От личен опит ви го казвам! Peace
Виж целия пост
# 100
здравейте, по-назад бях писала мойто дередже, но ето пак накратко: преди седмица ми излезе цитонамазка 3д и оттогава досега пия предписан Изопринозин, почнах и глобули Полижинакс, в резултата от цитото имаше и "бактерии?", с удивителна. Момичета, психиката е от огромно значение за болестите, сигурна съм! Не бях имала течения дълго време, откакто с мъжа ми изгладихме някои противоречия. Но... откакто научих резултата от цитото, почна едно течение, отначало слабо и почти непречещо ми, но все пакк забелязващо се, а после и като гъбично. Голям стрес - днес ти няма нищо, утре като гръм от ясно небе здравословен проблем... Много се шашкам и имам чувството, че постоянно си внушавам някакви болежки в проблемната зона и т.н. Това важи и за мамологичния проблем, за който ще ида за второ мнение при друг мамолог. От профилактичен преглед с ехограф мамоложката от б-ца "Сердика" каза, че има нещо като фиброаденом (на такова й приличало, малко било, но на пипане и вид - като него изглеждало). Първият път като ходих (имаше безплатна кампания за прегледи там) и бях пред цикъл (с голямо закъснение ми дойде миналия месец и всичко ми беше мн. напрегнато и болезнено), на ехото се видя обаче същото като на повторната ехография вчера (вече след цикъл - и това е времето за тези прегледи!)- петно, но вчерашното е по-бледо. Първият път мамоложката каза, че съветва жените директно да се махат такива образувания, а сега каза да го наблюдаваме - защото обикновено трябвало време на пациента да се настрои за операцията, а на въпроса ми може ли само да изчезне, тя каза, че била чела по учебниците за такава възможност, пък никога в практиката си не е виждала... Ще търся втори мнения и за двете диагнози, но лошото е, че трябва време, в което обаче нервичките се опъват доста и паниката провокира психосоматика (май)...
Благодаря за подкрепата и мненията! Дай, Боже, всички да сме добре!

besti, коя е темата за гърдите? Hug
Виж целия пост
# 101
alen mak, желая ти бързо разрешение на проблема ти и задължително потърси второ мнение при мамолог, например Василев в Св. София /Тина Киркова/. Не си спомням, извинявай, ще правиш ли колпоскопия след лечението, което провеждаш. Само да вметна, може и да знаеш, че трябва да минат 3-4 дни след като си слагала глобулите за нов преглед, цитонамазка и колпоскопия. Направи я задължително.  Hug
Виж целия пост
# 102
да, благодаря ти, знам, след 7 минимум дни от края на лечението - цито и колпоскопия. Василев е единият вариант, но предпочитам Гаврилов /трудно се издирва обаче/...
Виж целия пост
# 103
alen mak чела съм твоята история, но няма как да запомня всички, за което съжалявам. Tired Абсолютно си права, че стреса отключва всички проблеми, но за съжаление няма как да го избегнем. Гинекологичния проблем ще го решиш, относно мамологичния съм почти на твоя хал. И аз съм ходила в Сердика, там ми откриха проблема, после направих консултация с Василев и засега съм се доверила на него. Добър и внимателен специалист е. За Гаврилов не съм за, но ти си решаваш. Доста негативи съм чела, но не е тук мястото да го коментирам, а и ти вече си намерила темата, в която се прави това. Но не бързай да предприемаш каквото и да било без друго мнение. Peace
Виж целия пост
# 104
От профилактичен преглед с ехограф мамоложката от б-ца "Сердика" каза, че има нещо като фиброаденом (на такова й приличало, малко било, но на пипане и вид - като него изглеждало). Първият път като ходих (имаше безплатна кампания за прегледи там) и бях пред цикъл (с голямо закъснение ми дойде миналия месец и всичко ми беше мн. напрегнато и болезнено), на ехото се видя обаче същото като на повторната ехография вчера (вече след цикъл - и това е времето за тези прегледи!)- петно, но вчерашното е по-бледо. Първият път мамоложката каза, че съветва жените директно да се махат такива образувания, а сега каза да го наблюдаваме

  Тази  лекарка  мамолог  Средкова имам  чувството ,че  на  всички млади жени вижда  фиброаденоми и  все за операции им намеква....... Rolling Eyes  Преди  повече от  месец  е  казала същото и на моя  много  близка  приятелка ,която  при това наскоро е  родила и  кърмила ........
 Аз  също  се доверявам на  Василев от близо  4 г. вече . Peace

Относно  резултата  ти  РАР  ІІІ Д  гр.  искам да ти кажа  ,че това не е  диагноза ,  а само  един  цитологичен резултат . Не  знам защо  ,но  ми се  струва  ,че  при  това описание ,което даваш  този резултат е от  МЦ  "Лора " и  цитолога е  К. Коева ?  Rolling Eyes  Познах ли или....... ?

Задължително  търси  за второ мнение ,преглед с колпоскоп и евентуална биопсия  онкогинеколог ! После  ще  решаваш  какво точно да  предприемеш !  Успех от мен ! Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия