Да преправим старите мебели с любов - 18 тема

  • 80 833
  • 743
# 525
baibibi зная ги плотовете в Икея и много ги харесвам, но те са от слепени части, а за баня ми се иска да е от цяла дъска. Оказа се че във Варна хубава такава дъска с нужната ми ширина не можах да намеря. Този от Балчик, който ми прави пейката мисля, че ползва стари дъбови и други от хубава дървесина, дори ми харесва ако не е с правилна форма, а да си следва естествената линия на дървото. Друг е въпроса, ако е само плот какъв сифон ще сложа, че тези пластмасовите ще стоят като....

Та си мисля че като е стара, ще е добре изсъхнала и няма да се изметне или усуква от времето и влагата. Чувала съм, че някои ползват стари 100 годишни дъбови греди от разрушени сгради, с годините ставали все по твърди като траверси Simple Smile
Виж целия пост
# 526
Ето някои от нещата : https://www.facebook.com/Root.furniture.by.Nikolay.Angelov/photo … 029494&type=3
Скрит текст:



Виж целия пост
# 527
Doris , безспорно са много красиви. А и със сигурност един такъв неправилен като форма плот ще е много по-оригинален и приятен от правилната форма. Аз споменах за Икея единствено от гледна точка на бюджета. Предполагам, че тези мебели, които показваш са доста скъпи, та затова споменах и за обикновени дъски. Иначе, ако можеш да си го позволиш, няма да намериш по-красив вариант  /от твоя майстор/.
А сифонът може да е скрит с някаква декоративна кутия /пак дървена/. Ще питам една приятелка как е у тях, те също са с дървен плот под мивката и май нямат шкаф.
Виж целия пост
# 528
baibibi зная ги плотовете в Икея и много ги харесвам, но те са от слепени части, а за баня ми се иска да е от цяла дъска. Оказа се че във Варна хубава такава дъска с нужната ми ширина не можах да намеря. Този от Балчик, който ми прави пейката мисля, че ползва стари дъбови и други от хубава дървесина, дори ми харесва ако не е с правилна форма, а да си следва естествената линия на дървото. Друг е въпроса, ако е само плот какъв сифон ще сложа, че тези пластмасовите ще стоят като....

Та си мисля че като е стара, ще е добре изсъхнала и няма да се изметне или усуква от времето и влагата. Чувала съм, че някои ползват стари 100 годишни дъбови греди от разрушени сгради, с годините ставали все по твърди като траверси Simple Smile

Слепените плоскости също са добри ако са изработени качествено. Няма опастност от отваряне на фуги. Естествено са и по-евтини от цяла дъска. На теб какъв размер ти трябва?
Има метални сифони декоративни.  Peace
Виж целия пост
# 529
Смятам ширина 40 см ме устройва.
Пейката ми излезе 110 лева байцвана и лакирана. При положение, че в магазин за фаянс ми поискаха 300 лв за плот от МДФ, смятам че си е оферта! По спомен голямата маса за трапезария в магазина беше 400 лева, а тоалетка конзолна мисля 260.
Виж целия пост
# 530
Здравейте! Направили сте страхотни неща!!  bouquet

Можете ли да ме насочите: Имам дюшеме, което е мазано с бяло масло на Ирса. Личат си жилките на дървото, не е плътно. Сега искам да освежа цвета, да стане малко по плътен. Отгоре да мажа ли с някакво топ масло или восък. Малко се обърках от сайта на Осмо  Embarassed

Благодаря ви!!!    bouquet
Виж целия пост
# 531
Момичета , мога ли да ви помоля за съвет. Изработиха ми в един магазин дълго желаната етажерка за играчки , искам да я направя тюркоазена с леко протъркано по ъглите. Та  протърканото искам да е по тъмно . Взех лак палисандър на сократес ,цялата етажерка ли трябва да намажа за основа или само по ъглите ? Ако намажа само ъглите синьото отгоре дали няма да се различава ? И още нещо боята ми е дулукс , върху нея трябва ли да минавам и с безцветен лак?
Ще вибъда благодарна ако ми дадете някой съвет Simple Smile
Виж целия пост
# 532
nataly_gs, най-лесно е да намажеш с тъмното само там, където смяташ да е протъркано. След като изсъхне добре, натъркай отгоре тъмните участъци с парафин /обикновена свещ ще свърши работа/. След това си боядисай с тюркоаза, а след това много лесно пада на местата, които си натъркала с парафина /със съвсем фина шкурка/, а и не се протрива и самата тъмна боя/лак.
Друг вариант е да си я боядисаш, после да протъркаш с шкурка и накрая да натъркаш изшкурените участъци с тъмен лак/масло/байц с парцалче. Но така рискуваш да омацаш и тюркоазеното.
Сигурно има и други методи, ама аз не ги знам.
Виж целия пост
# 533
baibibi мерси , ти си спец ще следвам твоите съвети Simple Smile
Виж целия пост
# 534
Аз на скринчето с четка за рисуване и тъмен байц коригирах по-светлите протрити участъци.  Peace
Виж целия пост
# 535
Момичета някой купувал ли си е мебели от антикбг?
Интересно ми е,защото постоянно виждам желаните от мен дъбови кресла Simple Smile) Малко съм надути цените,но карай. Бях си харесала един комплект и докато се усетя и вече беше продаден. ooooh!
Виж целия пост
# 536
Момичета някой купувал ли си е мебели от антикбг?
Интересно ми е,защото постоянно виждам желаните от мен дъбови кресла Simple Smile) Малко съм надути цените,но карай. Бях си харесала един комплект и докато се усетя и вече беше продаден. ooooh!

Аз имам няколко неща от тях. И действително понякога бързо се запазват, случвало ми се е докато пиша запитването и цъфва надписа запазено. Просто трябва да е бърз човек. За цените не знам, на други места попадах на доста по-надути, може би затова техните ме устройваха. Peace
Виж целия пост
# 537
И аз съм купувала от тях. Доволна съм, някои неща даже ми се струват евтини.
Виж целия пост
# 538
момичета, добро утро и честит Никулден първо! Извинявайте, че се намесвам така изведнъж, малко съм ви изтървала с няколко страници, но нощеска гледах да понаваксам и стигнах до проблема на Дорис. Само не разбрах какво има предвид под "слепени плоскости". Ако става въпрос за дървена табла, която е направена от слепени дъски, мога да ви кажа следното: При добре изработена такава плоскост/табла тя на 100% е по-здрава от единична плоскост (направена от дървото при разбичване на материала от трупа). Това е така заради следното: когато се разбичва дървото, то се реже на банциг на приблизително еднакви плоскости, в тези плоскости, независимо как са рязани дали по пръстените или срещу тях, всички съдържат жили в една посока. (има различни начини на разбичнане на трупите според годишните пръстени). Когато се правят плоскости, процеса е следния: дъските от разбичването се нарязват на еднакви летви, след което летвите се залепват една за друга с противоположни посоки на пръстените. Този процес всъщност намалява възможността на дървото да се измята и естествено влажността на самото дърво е много важна. Така че една дървена плоскост, която е направена по стандарта с налепени летви е много по-здрава и защитена от измятане, от една, която просто е отрязана от самото дърво. Друг е въпроса, какво се търси като ефект и кога е отрязано дървото, понеже в България не винаги се спазва времето за сечене на дървесина и дърветата са много влажни при отсичането си и след това не се изсушават добре. Така, че и в двата случая, независимо от какво е направена дъската е хубаво е обработена добре. А и маслата за импрегниране за влажни помещения вършат перфектна работа, а и е важен избора на дървесина също.
Момичета надявам се да съм помогнала с тази информация, просто трябва майстора да си върши добре работата, ако използва качествена дървесина, добре изсушена и добре обработена, няма особено значение дали е от слепени греди или от една плоскост, въпреки че аз определено бих се спряла на такава от летви, а за формата можем да си я направим каквато ни харесва.
Виж целия пост
# 539
mioki, интересна е идеята за кухнята  Hug. Гърбът на моята ми е болния въпрос.

Относно слепените дървени дъски - вътрешната ни стълба е от дъбови такива, мнооого съм доволна. Минава ми мисъл да направя от същите и плотове в кухня.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия