Прагматично за обичта

  • 10 913
  • 157
# 30
За мен да не си прагматичен в любовта означава да не си емоционално зрял. Не вярвам, че човек може да изпита голямата, разтърсваща или каквато да е любов ако не си я позволи. Едно е да изпиташ влечение към някой, съвсем различно е да позволиш то да прерастне в нещо по-сериозно.
Виж целия пост
# 31
Да, възможно е. При мен дори е възможно да се предотврати и самото влюбване, защото аз се влюбвам бавно  Grinning Като цяло мога да се влюбя във всеки мъж, който е привлякъл вниманието ми, но ако му дам необходимото време, ако самата аз се отдам на някакъв флирт, разговори, опознаване и т.н. Така че, да, смятам че тези процеси могат да бъдат контролирани.
Виж целия пост
# 32
Случи ми се веднъж да заобичам в последствие, връзката беше консумирана многократно.

В никакъв случай не е задължително влюбването и обичането да стане след първа среща.

В по младежките ми години приятелки се шегуваха с мен, че съм Поредно Влюбена  Laughing

С годините се научих да пестя чувствата си.

Когато си наложиш можеш да преглътнеш поредното влюбване, но само тогава когато наистина чувстваш, че нямаш нужда от него  Grinning
Виж целия пост
# 33
Влюбването не вярвам, че може да се предотврати, а и няма нужда. За по- трайните чувства е индивидуално, но пък дори чувствата да са безусловни отношенията ни са условни. Като някой е неподходящ за връзка точно с теб е полезно да прекратиш връзката си с него или изобщо да не я започваш. Това е съвсем във властта на зрелия човек.

Онези, които все се влюбват в неподходящи хора и не могат да се владеят да прочетат книгата, към която има линк в първия пост тук
http://www.magicgatebg.com/forum/viewtopic.php?t=3292
Виж целия пост
# 34
Говорим понякога по темата с приятелки. По стечение на обстоятелствата повечето са разочаровани от партньори.
 чували ли сте израза човек не избира изцяло сам кого да обикне ?
 Възможно ли е, чисто психологически човек да проконтролира обичта която напира да му се случи. Не става въпрос за процеса на влюбване, а за този след него. Пример, макар и елементарен. Влюбваш се *от доста теми тук става ясно, че на този фронт контрол тотално липсва * обаче осъзнаваш че хем много искаш да си с този човек, хем виждаш неща у него за които си сигурен че ще са несъвместими с твоята собствена емоционалност.
 В това е въпроса.
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?

Бързам да пиша. После ще чета темата.
Точно в момента чета книга "Ти ли си най-подходящият за мен", според която това какви партньори човек привлича зависи от неговия емоционален код, формиран в деството му.
Книгата е писана от действащ психолог, занимаваща се с проблемите при двойките.
Та, там има мн. примери. Напр., успял мъж привличащ в живота си неуравновесени и емоционално незрели партньорки, които, образно казано, му "висват" на врата. Оказва се, че същият този мъж в деството си е имал майка алкохоличка, която мн. е обичал и се е опитвал да спаси.
Та, в последствие като зрял човек привлича партньорки, които да "спасява".

По-натам пише и за фаталните недостатъци в партньора и как не трябва да пренебрегваме лампичките, които ни светват още в началото на една връзка.
И че само любовта сама по себе си не е достатъчна за здрава и трайна връзка. А трябва съвместимост.
Виж целия пост
# 35

 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?
Възможно било, според мои приятелки. Даже било полезно. Научавало се било.  Peace Аз съм била патка, за дето не съм го правела.  Wink Аз съм се отдавала тотално и безпрекословно.

И да има лампички, които казват много още в самото начало, но ние си казваме "айде да не сме дребнави".
Виж целия пост
# 36
Говорим понякога по темата с приятелки. По стечение на обстоятелствата повечето са разочаровани от партньори.
 чували ли сте израза човек не избира изцяло сам кого да обикне ?
 Възможно ли е, чисто психологически човек да проконтролира обичта която напира да му се случи. Не става въпрос за процеса на влюбване, а за този след него. Пример, макар и елементарен. Влюбваш се *от доста теми тук става ясно, че на този фронт контрол тотално липсва * обаче осъзнаваш че хем много искаш да си с този човек, хем виждаш неща у него за които си сигурен че ще са несъвместими с твоята собствена емоционалност.
 В това е въпроса.
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?

Причината да искаш да стопираш подобна обич може и друга да е, не само посочената.
Да, може, но е трудно. Трудно е да обичаш, но доброволно да се откажеш от тази обич. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 37

  Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?

   Разбира се, това е лесно.
Виж целия пост
# 38
 Едно то момичетата напред в темата спомена за това че е прескочила етапа на влюбването и направо е заобичала. Приемам го за единичен или по-точно казано рядък случай.
По моите разбирания първо се минава през влюбването и след това идва обичта. И как като човек е преминал влюбването в един момент ще си бие два шамара на ум и ще си кажа спирам се. Как се казва на сърцето да не започва да обича? То хубаво разум ама чувствата не са ли повече дух отколкото ум...
fam, заинтригува ме. Ще потърся книгата.
Виж целия пост
# 39
С разума човек е способен да стопира влюбването, обичта, но със сърцето си не. От голямо значение е кое ще надделее  Grinning
Виж целия пост
# 40
 първият ми пост имаше точно това на идея. вероятно не съм се изразила правилно.
Говоря не само за това разума да ти каже Недей, Не бива, Не си струва и т.н а пък сърцето ти вътрешно да си го изпитва. Говоря за рязане от раз на всички възможни нива. Не е възможно, нали?
Виж целия пост
# 41
първият ми пост имаше точно това на идея. вероятно не съм се изразила правилно.
Говоря не само за това разума да ти каже Недей, Не бива, Не си струва и т.н а пък сърцето ти вътрешно да си го изпитва. Говоря за рязане от раз на всички възможни нива. Не е възможно, нали?
Естествено, че не е възможно, но пък можеш да не се събираш с идиот, с когото разумът ти говори за не се събираш и с времето чувствата да си заминат заедно със спомена.
Виж целия пост
# 42
... По стечение на обстоятелствата повечето са разочаровани от партньори.

не се събирай с тях на приказки, тогаз. Не мисля, че ще ти влияят добре.
Ако на аватара си ти, си очарователна. Ще те оценят, сигурна съм.

Колкото до основната тема.
Никога, никога, никога не съм си преставяла, че ще извадя този луд късмет с моята половинка. преди съм го обичала, да. Сега го обожавам. С годините вскчо се умножава и разбирам, че съм от супер-щастливките.
Вече стигнах до там, да си мисля дали и щерката ще има моя късмет  Rolling Eyes хА дано  Praynig
Иначе на една определена възраст (бих я нарекла зряла) е възможно да стопираш влюбването си.
Виж целия пост
# 43

По моите разбирания първо се минава през влюбването и след това идва обичта. И как като човек е преминал влюбването в един момент ще си бие два шамара на ум и ще си кажа спирам се.
Едва ли има някакви етапи, през които задължително се преминава и изобщо това с любовта при всеки е различно според мен. Аз май само веднъж съм била така влюбено загубена както обикновено хората говорят за влюбването и дори не достигнах до момент, в който да обикна този човек. В останалите случаи просто съм осъзнала, че обичам, без да е имало някакъв по различен етап  в началото.
Виж целия пост
# 44
  Grinning

Сърцето има доводи, които разумът не познава.- Паскал

Това е една от любимите ми сентенции
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия