Прагматично за обичта

  • 10 913
  • 157
# 120
Ама моля ви се, мъжете не ни се "падат". Ние привличаме определен тип благодарение на несъзнаван от детството емоционален код. И когато този тип мъже виждаме, че не ни удовлетворява, трябва да се замислим защо привличаме такива мъже и как да се променя, че да започна да привличам правилните за мен. Или правилния.
Аз по-горе бях писала за книгата, която в момента чета. По макет от там си направих карта на собствения си емоционален код и разбрах защо привличам опр. тип мъже, от които не съм удовлетворена. Сега, по-трудната част е да поработя върху себе си.


Виж целия пост
# 121
Вилико, моля ти се, както искаш, така възпитавай сина си.
Аз малко образно се изразих, но като цяло винаги съм имала пълнеж в главата и изобщо дори да пренебрегнем средата и възпитанието, което съм получила, на мен съвсем малко ми трябва, за да направя адекватна преценка на един мъж и да проектирам бъдещия ни живот заедно.

Е, благодаря все пак, че ми позволяваш да правя, каквото искам  Joy

Явно не можеш да разбереш колко различни са хората, това се опитвам да обясня. Не е нужно жената да е с невъзможност да преценява, породено от липса на възпитание или среда, просто има хора по-нетърпеливи, по-страстни, по-темпераментни.

Всъщност напоследък осъзнавам колко неподходящи избори правят хората в живота си и говоря за умни и интелигентни хора. Толкова раздели и драми има наоколо. Това не ги прави некадърни. Изборът не е единствено зависещ от нас понякога, има обстоятелства, пък и като говорим за връзка от двама - двата избора са важни все пак...
Виж целия пост
# 122
Различните среди трудно и рядко се смесват. Едва ли момиче от най-загубеното софийско училище има къде да се срещне и заалюби с момче от СМГ, защото те и социално гравитират в различни пояси. Същото е и с мъжете и жените - малковероятно е снабдител да се залюби с графичен дизайнер пак по същата причина - малковероятно е да им се засекат орбитите.
Виж целия пост
# 123
И графичните дизайнери ги снабдява някой с нещо  Joy Joy. Човек не знае къде може да намери щастието си, проронвам сълза  Wink
Виж целия пост
# 124
Не, Вилико, нямам абсолютно никакви претенции върху възпитанието на сина ти. Явно не четеш какво пиша. С риск да се засегнеш, ще ти кажа, че изобщо ми в все едно, как останалите възпитават децата си, интересувам се единствено от собственото ми дете.


Вилико, моля ти се, както искаш, така възпитавай сина си.
Аз малко образно се изразих, но като цяло винаги съм имала пълнеж в главата и изобщо дори да пренебрегнем средата и възпитанието, което съм получила, на мен съвсем малко ми трябва, за да направя адекватна преценка на един мъж и да проектирам бъдещия ни живот заедно.
Явно не можеш да разбереш колко различни са хората, това се опитвам да обясня. Не е нужно жената да е с невъзможност да преценява, породено от липса на възпитание или среда, просто има хора по-нетърпеливи, по-страстни, по-темпераментни.
Да, бе, да.
Страстни и темпераментни.

Виж целия пост
# 125
Изтече ми сесията -а ма бях написала същото за снабдителя  Joy
Пък иначе идеално място за срещи е дискотеката например.  Mr. Green


Ази - ти написа - "Вилико, моля ти се, както искаш, така възпитавай сина си" и аз реагирах  Laughing
Не е нужно да се сопваш и да тропаш с крак.
Може да не вярваш и това става все по-очевидно, но за мен си е факт.

Ето нещо интересно http://www.teenproblem.net/a/1-lubov_and_sex/38738-kakvo-se-sluc … gato-sme-vlubeni/  Wink
Виж целия пост
# 126
В интернет-пространството можеш да се "срещнеш" съвсем случайно с човек, който няма нищо общо с теб. Ето дори тук си общуваме съвсем различни помежду си хора.
А и в реално ежедневие животът може да пресече пътищата на хора, които имат малко общо и все пак да ги събере.
Може би сме прекалено самоуверени, когато си мислим, че всичко е под наш контрол. Всъщност малко неща не са, но все пак ги има. А ако можехме да виждаме бъдещето...
Колко на пръв поглед неподходящи един за друг хора съм виждала, но пък са щастливи и заедно години наред. И обратното - уж идеално подбрани, но нещастни.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 127
Различните среди трудно и рядко се смесват. Едва ли момиче от най-загубеното софийско училище има къде да се срещне и заалюби с момче от СМГ, защото те и социално гравитират в различни пояси. Същото е и с мъжете и жените - малковероятно е снабдител да се залюби с графичен дизайнер пак по същата причина - малковероятно е да им се засекат орбитите.
Именно, аз предразсъдъци нямам, но животът има. На практика ние все разсъждаваме колко трудно би било да се омъжиш и да живееш с някой не от твоята среда, с различни интереси и ценности, а въобще не проблематизираме по- важното- къде изобщо ще го срещнеш?

Юличка, в интернет няма никакъв начин да срещнеш и да се сближиш с човек, с когото нямате нищо общо. Точно тук се вижда, че буквално говорим на различни езици и пак остава въпроса в каква тема изобщо ще го засечеш като е толкова извън твоят свят. (говорим за мъж)
Виж целия пост
# 128

Ази - ти написа - "Вилико, моля ти се, както искаш, така възпитавай сина си" и аз реагирах  Laughing
Не е нужно да се сопваш и да тропаш с крак.
Може да не вярваш и това става все по-очевидно, но за мен си е факт.

Много те моля кой какво написал все още стои.
Върни се и прочети. Ама да не забравиш и твоите реплики.
Ако искаш като на Красимира мога да направя- в резюме, за да е нагледно,
Изобщо не тропам с крак, само уточнявам.
Виж целия пост
# 129
Говорим понякога по темата с приятелки. По стечение на обстоятелствата повечето са разочаровани от партньори.
 чували ли сте израза човек не избира изцяло сам кого да обикне ?
 Възможно ли е, чисто психологически човек да проконтролира обичта която напира да му се случи. Не става въпрос за процеса на влюбване, а за този след него. Пример, макар и елементарен. Влюбваш се *от доста теми тук става ясно, че на този фронт контрол тотално липсва * обаче осъзнаваш че хем много искаш да си с този човек, хем виждаш неща у него за които си сигурен че ще са несъвместими с твоята собствена емоционалност.
 В това е въпроса.
 Възможно ли е човек с разума си да стопира обичта  му към друг или тя просто се случва?
Абсолютно възможно! Правила съм го много пъти и съм на път пак да го направя.
Виж целия пост
# 130
Ами не знам в моя случай прагматичност или самосъхранение може да се нарече.
Чувствата и разума не са чак дотам отделни неща. В някои случаи съм предпочитала да си останем със хубавите спомени с любимия, вместо с времето тотално да се натровим един от друг и да се дърпаме в противоположни посоки, докато един се почувства разочарован, а друг провален.
А иначе на pasinet възгледите по темата много ми импонират.
Виж целия пост
# 131
Възможно е човек да стопира обичта с разума си, ако си е поставил конкретна цела със кого иска да си партнира в живота .Виждала съм много двойки в брак, по интереси. При мен няма прагматизъм, може да не съм порастнала емоционално , не знам . Аз като съм влюбена съм си и загубена.Може да е неразумно нещо, но  щом съм влюбена в човека-край , той е! Разума  казва, че е по-добре разделени, но сърцето -не .И сагата продължава.
Виж целия пост
# 132
Възможно е човек да стопира обичта с разума си, ако си е поставил конкретна цела със кого иска да си партнира в живота.

Е защо да има цел, може просто да осъзнава, че отношенията с този конкретен любим човек ще го съсипят.
Виж целия пост
# 133
Бе възможно е,но и от човека си зависи.Аз например съм стъпил в реалността човек(поне така си въобразявам) и трудно ще ме подлъжат само със сладки приказки.Не вярвам,че мога да се влюбя в някое мекотело и да го търпя.Мисля си,че някои жени(а и мъже) обичат в повечко драмата и затова продължават обречени връзки.Ако един човек влияе зле на психичното ми здраве(физическото е ясно) не мисля,че това е Любоф,която си струва.
Виж целия пост
# 134
Ами всъщност там е работата, че любовта - онази изпепеляващата - не е подвластна на логика. Но само ако не си я минал - не можеш да я разбереш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия