Юлски деца-Тема 50

  • 68 495
  • 722
# 195
Мда, имаш сериозно основание.  Heart Eyes  Моите изкараха варицелата през юни, така че ако не си боледувала, може би е по- добре да се пазиш поне докато родиш. И аз съм "за" среща, в следващите две седмици ще ми е по- широко около врата откъм работа.
Виж целия пост
# 196
Чочи, и у нас от няколко месеца " ти си бебе" е зверска обида.  Laughing
У дома е нещо повече от зверска обида........  Rolling Eyes  Wink
Виж целия пост
# 197
Е, у нас диалогът е следния:
- Ти бебе ли си?
- Асъ момче
- На кого си момче
- А на кака, а на татко, а на мама, а на баба, а на дядо, а на котето...

Но напоследък като знае процедурата, реши да я посъкрати и на въпроса - Ти бебе ли си? направо започва: А на кака, а на татко...
Последователността на роднините неизменна, мен често ме пропуска и ако питам: На кого още, започва наново А на кака, а на татко... така де, мама кучета я яли  Laughing


Виж целия пост
# 198
В нас проблема е кой е по- голям и кой по- малък, Андреа много държи да се знае, че тя е по- голямата Grinning. Аз съм на диета по този случай, защото покрай меренето кой е по- по най, Андреа миналата седмица ме попита защо ми е толкова голямо дупето, после и корема, та бях на разпит като вълка от "Червената шапчица" Laughing.
Куко, ми то кучета ни яли нас майките, кой да ни брои.
Да се оплача, днес пристигнахме малко на планинско, щях да карам ски за първи път от 4 години и току що забелязах на Андреа няколко пъпки по тялото та явно варицела, имайки предвид бума. Утре пък пристигаха колеги на Ангел, организираха си тим билдинг и трябваше да купонясваме 56 възрастни и 21 деца. Голяма веселба щеше да бъде, ама пусти късмет Confused. Допреди малко си игра с едно дете тука в хотела, направо много му е гузно, но сега видях. Като си помисля с колко багаж сме за един ден, както се оказа, направо ще се изям.
Виж целия пост
# 199
Драга, може и да не е варицела - има ли други симптоми? Мисля Мила беше писала, че при варицела има задължително на главата (в косата) обрив...
Виж целия пост
# 200
Точно там има една, две на челото, две на гърба с гнойни връхчета, не съм виждала варицела, но мисля, че си е баш това, сутринта ако са се увеличили, значи е 100%. На всичкото отгоре бях обзета от странен за мен порив и разопаковах всичко, че да ми е подредено Laughing. Горкото тате ще му проваля и картите, беше се уговорил с бабите и дядовците за гости в нас, както го чух да казва: "терен щял да бъде чист, елате в нас" Joy.
Виж целия пост
# 201
Драга, добре е запомнила Фелисити- типични са пъпките по главата за варицела. Не са точно гнойни връхчетата, по- скоро пълни с течност. После стават на ранички. Дано леко да я изкарат дребните.  Hug
Виж целия пост
# 202
Кати е с някакъв обрив - ситни пъпки една до друга.По корема, по лицето, май и по гърба, не дава да я огледам. Гледам че от сутринта се чеше, но не бях видяла обрива. Единствено е яла един пудинг на д- р Йоткер, нали се прави с прясно мляко. Но хапна една - две лъжички, че не го хареса. Утре ще се ходи на лекар. Какво е това чудо сега пък ?
Виж целия пост
# 203
Александра, дано да не е нещо сериозно  Hug
Твоят пост ме подсеща да ви питам: Давате ли прясно мляко? /Аз много отдавна давам. Дори децата са си харесали това на "Манчо и Румка" и все от него купувам  Rolling Eyes/
Виж целия пост
# 204
Привети момичета !
Само минавам да кажа Здравей !
Прочетох само последната страница  Embarassed и да пожелая на Драга - ако е варицела леко да я изкарате !И аз миналата пролет карах с децата , леко беше ха и на Андреа така  Simple Smile

Aлекcандрa , какво е яла Кати освен пудинга...дано бързо се оправи  Hug
 Чочи давам прясно мляко да -"На баба" , "Верея"  в  събота и неделя си хапват и зърнена закуска с прясно мляко .

Фелисити , кога очакваш бебето и братче или сестриче ще е малкото съкровище  Simple Smile Аз нали рядко влизам , за това питам другите със сигурност знаят .

Cuckoo смях се аз на твоя човек  голям е сладур. Simple Smile У дома да си бебе е обида и всичко дето уж е бебешко не се пипа .Когато иска някоя любима играчка на Нана тя казва че е бебешка и той я оставя с погнуса -ще видим до кога ще минава номера.

Леле какъв дъжд заваля -чак притъмня в стаята.Имам толкова работа - да къпя гладя и готвя ...как ми се иска да има някой дето да я върши вместо мен  Wink

Хубава и спокойна неделна вечер момичета !
Целувки на децата и бъдете здрави
Виж целия пост
# 205
Здравейте и от мен,

Драга, стискам палци да не е варицела и да си изкарате хубаво с децата. А, ако е... леко да мине. Аз не съм карала и с лек ужас очаквам Калина да донесе някой ден.

Алекс, дано да е нещо инцидентно обрива.

При нас Калина не се обижда на бебе. Ако ѝ кажеш, че е бебе и започва да се държи бебешки. Или пък, ако има някаква изгода веднага и с готовност обявява, че е бебе.

Прясното мляко не е на почит и почти не съм виждала Калина да пие. Но и ние пием мляко само в кафето, така че няма от къде да прихване детето.

За срам и позор трябва да си призная, че изтървах Ния да падне от количката, докато бяхме в парка. Скочи направо надолу с главата. После прегледи, скенер. Още ми е лошо. Сега я гледам, че от време на време си криви главата надясно и се чудя да я водя ли пак на невролог или да чакам дали ще отмине от самосебе си.

Драга, аз се зарекох и започнах диета след като Калина ми каза, че ще имаме още едно бебе, защото корема ми расте. Embarassed
Виж целия пост
# 206
Чочи, отказва да яде каквото и да е мляко. Кисело само успявам да пробутам, ако сложа в някоя супа една лъжичка.
Вили,   Hug пак е мъж бебока. Някъде към края на април, началото на май живи – здрави трябва да се появи - според зависи дали ще ме оставят да родя нормално или пак ще е секцио.
Олее, Джил, милата, представям си какво ти е. Дано всичко с Ния да е ОК. Заведи си я на един преглед да ти е по-спокойно – ама голям дивак тя  Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 207
,
Виж целия пост
# 208
Джил, споко - аз така се ужасявах, че не съм карала шарките. Оказа се обаче, че на 30 години аз заразих бебето - не знам от къде я лепнах, но я изкарах без да разбера изобщо. Излезе ми лек обрив, ходих на лекар и ми казаха, че не прилича на шарка. Чак след две седмици, като се изпъпчи Мо (тогава на 9 месеца) разбрахме, че все пак е било варицела. Тя беше яко изпъпчена, но като се изключат пъпките ни е най-леката болест.

И сега да ви кажа - който не е водил децата на профилактичен очен преглед - да вземе да го направи. Аз майтап си правех и хич не ми се занимаваше, но свекър ми настоя, зощото той има потенциално наследствени проблеми. И така от профилактичния преглед ни извикаха след два дни за разширяване на зениците и в момента малката е с очила 7, 5 диоптъра на едното и 6,5 диоптъра на другото далекогледство. И нищо, ама нищо не сме забелязали. Оказа се, че детският мозък е толкова адаптивен, че успява да компенсира дори толкова големи диоптри (но до време и с цената на голямо усилие) и е напълно възможно да няма никакви симптоми, а да има проблем.
Виж целия пост
# 209
Редактирам се... Не е изчезнал, както си мислих, обрива. Станал е почти незабележим, но си стои по бедрата, гърба и челото...
Вили., споменах пудинга, защото нали се прави с прясно мляко, а тя до сега не го е яла /прясното мляко/. Снощи хапна малко от него, две лъжички, днес наобяд пак е яла /това чак сега го научавам/. Иначе малко палачинки, месо и салата... То тя тия дни почти не яде...
Прясно мляко не яде иначе. Отказва го.
Оф, тия дни се ядосвам с Кати. Като седнем да вечеряме, или отказва да яде, или хапва колкото да е без хич. Това как да е, бих го преживяла. Обаче, сложа ли я в леглото да спи и първите и думи са " Мамо, гладна съм". Вбесява ме, особено когато преди това не е вечеряла. Макар че тази вечер си хапна уж добре, и сега тъкмо я сложих в леглото и пак "гладна съм". Имам чувството, че по инерция си го казва вече...  То всъщност имам чувството, че ще чуди какво да измисли само и само да не заспи - то не е само  гладна съм,  та и имам чиш, дай гуши, искам вода, дай целувка. Нямам търпение вече да се стопли времето съвсем и да и върнем леглото в спалнята. Белким като е сама докато заспива, спре с тия циркове...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия