Юлски деца-Тема 50

  • 68 499
  • 722
# 225
Лелеее момичета колко болни дечица. Дано всички бързо да се оправят.
Кати вече е добре, но аз като ви чета с тези скарлатини и варицели и несмея да я пусна на детска градина, че доста на често ще й дойдат болестите ако се зарази сега с нещо. Оказа се, че и аз не съм карала варицела и като си помисля, че на тази възраст може да я изкарам тръпки ме побиват. Мислех да попитам сестрата в детската градина дали имат дечица с варицела или скарлатина, ама сигурно няма да ми каже истината.
Идеята с очния преглед е добра не се бях сетила, но сега ще искам направление от личната да я заведа да я видят, само сезона ми се струва малко неподходящ с тези болести, може би ще изчакам малко да се затопли.
Ейй този февруари как ни стегна, гледам пак заваля сняг.
Виж целия пост
# 226
orhideq, абе доволна чак няма да стана, но посвикнах вече. Уча езика. Калина ходи на училище и малко по малко се приспособявам. Ще си идваме през март, но още не сме уточнили организацията. Ще трябва да слагаме и ваксина на малката, та ще видим.
Виж целия пост
# 227
Джил, много се радвам, че всичко е  наред с Ния.  Hug Белите коси са ясни.  Wink

Прашец, ако има варицела или скарлатина, се слага бележка за карантина на вратата на групата, в която има болни деца.

Алекс, бързо да оправяте двете с Кати.

Аз пък оставих всички дреболии на майка ми и спах 11ч. без прекъсване.  Party
Виж целия пост
# 228
Така, така...В понеделник пак ще се ходи на лекар.
Нали  ви споменах, че като си прибрах Кати от детска в четвъртък още от вратата ми се похвали, че се е опарила. Да, тогава на двете пръстчена едната ръка и на същите две на другата ръка имаше леки като ранички, кожата се беше обелила. Поговорих с учителката, казах че щерката се е опарила, попитах кога е станало - не знаела точно, не разбрала. Може пък наистина да е станало в смяната на нейната колежка. Лирично отклонение. Обаче от снощи, и особено днеска цял ден кожата на ръцете и почна да и се бели страшно. Не само на тези пръсти, които тогава видях, че са наранени. Само за ден вече и пръстите и се обелиха почти до половината. В понеделник ще я заведа лекарката да я погледне, не ми харесва тази работа. Не ми изглежда като причинено от едно опарване... Диването му не разказва като хората, не мога да разбера електрическата печка ли е докоснала по някаква незнайна причина, или тръбите на парното там /и това да е приела за опарване/и дали беленето на кожата не е по друга причина
Иначе сме по - добре и двете днес. Аз съм почти здрава. Кати и тя е доста жизнена. През нощта вдигна около 40 градуса температура, цялата трепереше като я взех, после си поспа едно хубаво. Следобеда пробва да вдигне температура, ама дори не се наложи да я сваляме, сама се оправи.  Та се възстановява. Другата седмица ще си остане в къщи, да се долекува, да се възстанови...
|Остава само и да разберем какво е това зверско белене на кожата...
Ето това имам предвид, не знам колко ще се разбере от снимката

И по лицето има нещо подобно на белене, макар и не такова като по ръцете. Но си личи, че има проблем с кожата - около очите и устата.
 
Виж целия пост
# 229
Хм, Александра, то ако е такова зверско изгаряне би трябвало да има мехури преди това  Thinking При мен така се белят ръцете(дланите) лятото, от прекомерното изпотяване, така са и краката ми. Но преди това става пак на мехурчета, но не точно като при изгаряне. Най-добре ще каже кожен лекар, на какво може да се дължи при Кати.
Виж целия пост
# 230
Алекс, това повече ми прилича на синдром уста- ръка- крак. Моите го бяха лепнали преди време и ръчичките им изглеждаха точно така, имаха и по стъпалата. Първото, на което попаднах, че не ми се рови http://www.moetodete.bg/detski-bolesti/koksaki-virus-sindrom-ruk … stupalo-usta.html .
Виж целия пост
# 231
Миласара, ти си истинска ениклопедия!

Иначе ние бяхме за всеки случай и на второ мнение - няма грешка. 9 и 10 диоптъра далекогледство ( 7 и 6 са очилата, реално диоптърът е по - висок) Shocked Така че - наистина - заведете децата на профилактичен преглед. Щом толкова голям диоптър може да остане незабелязан...

Алекс, бързо изясняване на ситуацията. Печката няма ли как да се обезопаси Thinking

Виж целия пост
# 232
Мила, прочетох линка.После, като включа компютъра, ще се поразровя още. Всъщност, иска си за кожен лекар това дете. Като я преглеждаше в четвъртък, лекарката забеляза че кожата около очите и сякаш се бели едно такова ситно ситно. Каза да я наблюдавам, и ако искам да и давам рибено масло. Тогава не и показах ръцете, защото мислех че е опарено, а и не се белеше така.
Преди два - три месеца пак и се белеха така ръцете, тогава каза да пие рибено масло. За седмица някъде почна да се оправя. Отделно и лятото го има същият проблем. Та плаче си за кожен лекар май, и ще гледам да измъкна направление.
Виж целия пост
# 233
Привети на всички !
Александра като те чета направо жал ми стана ! И обрив и белене на ръчички и лице ....дано попаднете на добър кожен лекар !

Драга ,  естествено че не си виновна за създалата се ситуация -та кой може да каже предварително какво го очаква . Дано не се зарази бебето  а пък вие да я изкарате леко !
Аз точно така изтръпнах миналата година -преди да разберем че Нана е с шарка тя се гуши в снаха ми , а само дни по -късно снаха ми разбра че е бременна .Нямала спомен дали е била болна или не , та на мен две седмици косата ми стоя изправена бррр....

Е , Фелисити ще бъдеш мама на момчета ! И бебе номер 2 ще се роди в прекрасно време ...само за разходки навън !

Джил  съчувствам ти за преживяното ! Дано такива инциденти да не стават вече !
Инкс  Hug

Ние ще ходим на театър - вече си изпих кафето и трябва да гладя дрешки !
До скоро момичета и бъдете здрави ! Hug
Виж целия пост
# 234
Инкс, това е то- опитът си казва думата.  Laughing Покрай теб обаче и аз се уговорих за очен преглед.  Hug
Виж целия пост
# 235
Днес пак ходихме при лекарката. Още като видя лицето на Кати и даде направление, но учудващо за мен - не за кожен лекар, а за педиатър. Каза, че се съмнява за стрептококова инфекция. Педиатърката като я видя, каза - аха, появава се все по - често при децата и даде направление за кожен лекар. От там при първият кожен лекар, който намерих работещ, че Кати беше съсипана от чакане вече /сутринта сме излезнали рано рано уж/ - той я погледна, поразпита, казах че това белене по ръцете се повтаря няколко пъти вече... И отсече - атопичен дерматит. Изписа и едно съвсем обикновено цинково кремче и каза че иска другата седмица да я види пак как върви подобрението. Върнахме се при педиатърката, и тя ни изписа три вида шушлерови соли /видях че има някакъв сертификат, че  е преминала курс за лечение с тя,х, каза че и тя си ги пие/, и каза че иска да я види след 15 дена. И по живо по здраво се прибрахмев 15 часа в къщи, а сме излезнали в 9...Та така.... Просто да споделя...
За очен лекар трябва и аз да потърся по тук. Кати ме ядосва, че все от близо зяпа този телевизор.... В скоро, съвсъм скоро време и това трябва да отметнем
Виж целия пост
# 236
миласара, да те питам още нещо. На Бръбмарите въпреки това взеха ли им секрет от гърлото, защото мойто педи ми каза задължително секрет, че може да е само вирусоносител и пак да трябвало да се лекува. От градината ми казаха, че при наличие на второ дете ще вземе ХЕИ проба, а такова за сега няма и мисля да отидем при нашето педи да й вземат, хем и за очите ще питам, че и аз съм голям недоскив. Дано децата ми не вземат точно това от мен  Praynig
Виж целия пост
# 237
Орхи, в нашата градина има скарлатина и днес ще им взимат секрети от гърлото на всички, но ние вчера бяхме при нашето педи и тя му е взела секрет. Чист е.
Виж целия пост
# 238
Орхидея, да, взимаха им и двата пъти секрет. Педиатърката ни го направи. Има бърз тест за скарлатина, става за около 5мин. и струва 5-10лв. Взима се секрет, слага се в някакъв реактив и после се накапва върху едно, което прилича на тест за бременност, та моите и двата пъти не бяха "бременни".  Laughing
Виж целия пост
# 239
В петък ходихме и сме чисти   newsm44 newsm44 newsm44
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия