Юлски деца-Тема 50

  • 68 501
  • 722
# 420
Ама, разбира се, че е така. Аз съм последният човек, който ще седне да обикаля по доктори за щяло и нещяло и хипохондрията смятам за също толкова вредна, колкото е неглижирането.
Има наследственост, но дядото няма такъм диоптър, а мн. по-малък.
Просто един профилактичен преглед при офтамолог - който някога е бил задължителен - явно си трябва. Ако имаш един бъбрек няма много варианти, няма да ти порасне нов. Но ако детето има мързеливо око и се хване на тази възраст - може да се вземат мерки и да се излекува.
И накрая - много се радвам, наистина, че всичко е наред при вас Hug На мен изглежда малко вероятно апарат да сбърка с толкова много - сигурно, защото лично видях как показват едно и също три различни апарата в две различни болници, но явно е пък възможно. Но ни най-малко не съм искала да се заяждам нещо, напротив Hug
Виж целия пост
# 421
Радина, права е Инкс... При разширени зеници трудно апарат ще сбърка .... може диоптъра да не е 6, но все пак.... Отделен е въпроса колко са се комерсиализирали днес лекарите  ooooh! Whistling

Аз лично (без да искам да ти налагам мнение) при тези две взаимоизключващи се мнения/диагнози бих направила и трета консултация.

Действително детския мозък много лесно акомодира и изобщо можеш и да не разбереш че има какъвто и да било проблем. Няма главоболие, няма присвиване....

Освен това има ген който не се дължи на пряка наследственост и който носи проблеми на очите. Аз съм такъв случай. Никой в рода ми няма моите проблеми с очите.


П.С.
Скрит текст:
Инкс апаратите не са абсолютно точни. Аз съм жив пример. Акомодирам много. Скоро бях на профилактичен, след тежък ден на компютъра, изморена и т.н. Апарата показа 6 и нещо и на двете очи. Същото беше и на таблицата. Аз си се знам каква съм и си купих лещи (само) за да свикна с новия диоптър. Изобщо не можах - главоболие, липса на фокус и т.н...... Отидох втори път при лекарката - апарата показа 4,75, същото беше и на таблицата. Офталмоложката не можа да повярва.... Каза, че по принцип мозъка на късогледите е мързелив и не успяват да акомодират/компенсира... но моят мозък не е типичен и успява (когато е отпочинал) да компенсира страшно много. Всеки случай следва да се обсъжда индивидуално.

Виж целия пост
# 422
Съгласна съм с вас момичета, но оставам нещата така. Възможно е да има някакъв диоптър, но пък както е писала и Ели с времето той може да изчезне. (както стана и при племенницата ми, ако не ще носи очила в един по късен етап от живота си).Това с адаптирането е по скоро изключение, отколкото правило. Наистина приключих, като стане по осъзнат и знае, какво се иска от него ще го заведа отново. Този преглед беше едно източване на ЗК, сигурна съм, че ако бяхте там щяхте сами да се уверите. Просто не мога да се примиря с едно, безхаберното отношение на самата лекарка. И колкото повече време минава и говоря с различни лекари и изпатили още повече си давам сметка, как вместо да се изпишат вежди, за малко да ни изкарат очите.

В същата болница на майка ми и казаха, че има перде на окото и да си запази час за операция. След няколко прегледа при няколко лекаря се оказа, че няма нищо такова. Което доказва само едно, че заради скъпата си апаратура, която трябва да плащат са готови на всичко.

Виж целия пост
# 423
И аз съм съгласна с инкс. Съседчето ни , което е на 12 години носи очила в момента. Диагнозата й е мързеливо око и няколко диоптъра, като малка не е имало кой да им каже да я заведат на профилактичен преглед. И тук е мястото да  благодаря  на инкс  Hug, защото , ако не беше тя кой знае кога щях да заведа детето ми на очен, а последствията щяха да са като на съседчето- мързеливо око.
Виж целия пост
# 424
Здравейте момичета,
по повод случая с Радина, аз също бих потърсила още едно мнение. Просто нямам доверие при такива големи разлики. По принцип не вярвам на диагнозата с 6 диоптъра, но и не вярвам да е напълно в грешка апарата. Предполагам, че има някакво малко далекогледство, което действително ще се компенсира с възрастта. И честно казано не вярвам грешката да е в резултат на печалбарство, понеже е ясно, че родителят ще потърси и друго мнение. Мисля, че е възможно апаратът да е бил скапан или нещо друго да  еповлияло на резултата...

Ние днес бяхме на доктор за слуха на Нико, след 2-те бактерии и АБ. Слуха му има подобрение, но определено има проблем с проходимостта на евстахиевата тръба. Та в тази връзка докторът ни препоръча едно нещо, наречено Отовент - надуват се балони с носа. В БГ май никой не го внася, така че го купих от и-бей. Докторът каза, че се отразява отлично на деца с подобни проблеми, така че ако някой има сходен проблем може да го има предвид. Аз съм много щастлива,че проблемът със слуха не е нещо супер сериозно и е поправим. Simple Smile Така че вкъщи почваме постоянно надуване на балони... Crazy
Виж целия пост
# 425
Ооо, karelia79, много се радвам за новините при вас. Дано съвсем скоро се решат всички проблеми със слуха на Нико и да забравите за тези приключения.

Ние пък днес заведохме Калина при УНГ и ни казаха, че нямаме причини за притеснение - нито за хъркането нощем, нито за бактерията в носа (било нормално да си се колонизира там) и ако не прави сериозни хреми или отити, т.е. ако детето не боледува, че не е необходимо да се "лекува". Калина има малко по-големи сливици от нормалното и те също може да са част от проблема, но не е сериозно и съответно няма да се взимат мерки сега. Казаха ни да правим по една инхалация с физиологичен разтвор, за да се прочиства по-добре нослето и да пръскаме вечер.
Виж целия пост
# 426

В същата болница на майка ми и казаха, ...

Коя е болницата?
Къде препоръчвате детски очен лекар за профилактичен преглед? И кого, разбира се? Че аз съм с високо късогледство, беше ми казала жената да заведа Яна след като навърши три, но съм забравила. Сега ме подсетихте...
Виж целия пост
# 427

В същата болница на майка ми и казаха, ...

Коя е болницата?
Къде препоръчвате детски очен лекар за профилактичен преглед? И кого, разбира се? Че аз съм с високо късогледство, беше ми казала жената да заведа Яна след като навърши три, но съм забравила. Сега ме подсетихте...

Аз лично водя Ния при Иван Константинов в очна клиника Ден - изключително внимателен, много спокоен и подробен в обяснения.

Иначе сме били и при Топов - частен кабинет и МА - добър професионалист, добри отзиви, но в последните 2 години кофти отношение и комерсиализация.

Мариела Облашка - Вита и още на две места ... става и за възрастни (при нея ходя аз), внимателна, подробна в изследванията, млада, както и Константинов, много обяснява.....


Тези стават за профилактични прегледи....недай си боже за по сложни неща други....
Виж целия пост
# 428
Честит имен ден на днешните именници, да си носите името с гордост и то да ви носи късмет!
Специално за Лени, Мила и другите с повече деца един цитат:

Если у мамы один малыш - она наивна и неопытна, как новобранец в армии. Мама двух детей - спокойна и уверена, как дембель. Мама троих детей - это спецназ.
Виж целия пост
# 429
Ха ха Cuckoo това е велико  Mr. Green
Виж целия пост
# 430
С тези прегледи вече незнам какво да мисля, по случай вашите писания тези дни питах една наша позната очна лекарка дали трябва да я заведа на контролен и ми каза, че е много малка за очила и изобщо за преглед, само при разни аномалии може да се сложат толкова рано очила. Очите още се напасвали, не можело да се прецени със сигурност какво е положението. Та сега на кой да вярваш, както обикновено сто мнения.
Виж целия пост
# 431
Здравейте момичета,
нали преди говорихме за тези секрети в носа и носоглътката изобщо и аз водих Кати при педито да ни вземе гърлен секрет, да но тя я преглада и заключи: гърлото е спокойно, няма нужда да се взима секрет, сливиците са малко надути, да изяде един сладолед и това беше. Сега ви чета с тези очила и се сещам, че този въпрос беше повдигнат и преди, тогава се канех да я водя на очен, но съм забравила и сега пак ме подсещате, че трябва да го направя. Аз съм много объркана от всичко това което прочетох, възможно ли е наистина без никакви видими индикации да се окаже, че детето има сериозен проблем и доколко той не би могъл да се коригира от само себе си, ако не се вземат мерки. Сигурна съм, че аз лично няма да знам как да реагирам, ако ни кажат, че има проблем и трябва да се направят определени неща, нито ще мога на 100% да се доверя, нито съм подготвена да взема решение да слагам ли очила или да чакам. Да ще правим и други консултации, но пак няма да съм убедена в решението си, но стига съм говорила, ами първо да взема да я заведа на преглед.
Сега искам да ви питам нещо друго. Вие наблюдавате ли у вашите деца склонност към налагане и желание непрекъснато почти за всичко да ви противоречат, да имат нетърпящо възражение мнение по всеки въпрос: с какво ще са облечени и обути, ще бъдат ли изкъпани, как ще бъдат сресани и всички останали ежедневни дейности които трябва да бъдат извършени. При нас ситуацията е страшна, аз вече за нищо не мога да излезна на глава с Кати, тя си прави каквото си е решила и не помагат никакви уговорки и убеждения, щом си е решила, че няма да ходи с тази рокля, няма сила която да я спре, ето например събота и неделя и двата дни по цял ден ходеше на вилата с една нощница с ДЪЛЪГ ръкав и никой не беше в състояние да я убеди, че не се ходи по нощница през деня още повече в тази жега с дълъг ръкав. Ако реша да я съблека се започват многочасови ревове, тръшкане, крясъци. Направо съм в потрес. Знам, че децата са своенравни, но чак пък толкова. Кажете това някакъв етап от възрастта ли е или сме си за психолог.  
Виж целия пост
# 432
С тези прегледи вече не знам какво да мисля, по случай вашите писания тези дни питах една наша позната очна лекарка дали трябва да я заведа на контролен и ми каза, че е много малка за очила и изобщо за преглед, само при разни аномалии може да се сложат толкова рано очила. Очите още се напасвали, не можело да се прецени със сигурност какво е положението. Та сега на кой да вярваш, както обикновено сто мнения.


Не искам да те обидя, ама тази твоя позната е очна колкото аз съм ядрен физик. Какво значи аномалии? И как ще разбереш че има такава, ако не отидеш на лекар?
Точно около 3-тата година вече може с точност да се преценява, защото детето освен на апаратите (очни дъна, компютър за корекция) може да се изпитва и на таблица. Миналата година Ния за първи път я изпитваха - колички, балончета, кученца... На същия принцип като нашата таблица, но с лесно разбираеми за тяхната възраст символи.

П.С. Всеки сам си преценява дали и кога .....Никого не агитирам. Ние имаме "лоша история" и предпочитам да се презастраховам. Константинов миналата година ми каза, че вече е сигурен че зрението е ок и няма нужда да я водя всяка година, но аз смятам да го правя. Съдейки по себе си - как за месеци направих -3 късогледство.
Виж целия пост
# 433
Да споделя, че и според мен профилактичните прегледи са добра идея. Не само сега, но и после, към училищата вече няма кабинети като преди , или ако има те са само фиктивни. Никой не мери децата, обиколки, кръвно, очи, гръбначни изкривявания, зъби.... всичко, което се правеше едно време. А е важно!
Виж целия пост
# 434
Цветен прашец, не се притеснявай и при нас е така. Голяма мъка е да се измие след като се е прибрала от вън, да си облече дреха, която съм й дала и т.н.  Често след дълги обяснения и търпение от моя страна, стигаме до някакво решение, понякога я оставям(в зависимост от ситуацията), а понякога ме разбира защо искам да направи това и се съгласява. Има случаи, в които не мога да я убедя, че нещо не е правилно, каквото и да й кажа.

И аз много се замислих за този очен преглед, но никой тук не ни е казал до сега да я водим, а обикновено го правят. Като ходим на следващия профилактичен преглед, който е на 4 г, ще питам педиатърката. Иначе тук в училище всяка година имат слух и зрение тестове. Това става чрез игра, която децата предварително практикуват вкъщи. Слагат им слушалки и им се казва да посочат определена буква на картинката (само 4 са).
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия