Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 896
  • 748
# 180
С всеки изминал ден повече и повече мисля за раждането, но съм решила, че аз няма да избирам начина, а каквото стане, ако ноже нормално-ще се мъчим нормално, ако не може.... И при двата варианта има рискове, минуси и плюсове.. И аз съм много страхлива и с нисък праг на болка и се страхувам дали ще издържа..
Виж целия пост
# 181
Аз много искам да си родя нормално  Simple Smile Моят праг на болка е много висок, имам сумати счупвания, болежки, комоциуми и т.н.  Mr. Green , болката ми е позната до болка иначе казано  Mr. Green Дано всичко бъде наред и си родя нормално !  Hug
Виж целия пост
# 182
Вижте какво намерих:
http://www.azibebe.com/index.php/bremennost/bremennost/-razmeri- … /menu-id-117.html
Виж целия пост
# 183
.
Виж целия пост
# 184
И аз съм абсолютно за естественото раждане, макар и вече доста да се спекулира с това кое е естествено и кое "най-естествено"... не съм фен на тези неща като раждане във вода или раждане права и т.н... много ми идва модернизирането на всичко това. А раждането е естествен процес и женските тела са създадени за това, те със сигурност могат да издържат на болката:) Едно знам - в никакъв случай не бива да се поддаваме на страх и притеснения, когато дойде момента, понеже това увеличава адреналина, от който пък мускулите се напрягат и съответно болката е повече... тъй че мисля да го давам спокойно и весело, и без това от сега ми се ще да си го гушкам, а тогава, като ще знам, че е само на няколко часа този момент...  Heart Eyes
Въпреки всичко, ако се наложи, бих приела и секцио. Доверявам се на лекарите и не бих тръгнала да преценявам сама, вижда ми се неразумно. Но определено се моля за естествено раждане. Майка ми ме е родила общо за 6 часа и се нагласям, че и при мен ще е така лесно и приятно:)
Виж целия пост
# 185
Късмет, на мен не ми го отваря  Mr. Green
Виж целия пост
# 186
Да има някаква грешка.Извинете ме!
Ще пробвам пак да го копирам и кача.
Виж целия пост
# 187
Майка ми е израждала сестра ми 12 часа  Mr. Green
Виж целия пост
# 188
Момичета мисля че се разболявам Sad наболява ме гърлото но най се притеснявам да не вдигна температура.Може ли някой да ми помогне какво мога да пия ако все пак това се случи Rolling Eyes Благодаря ви предварително  Hug
Виж целия пост
# 189
Момичета мисля че се разболявам Sad наболява ме гърлото но най се притеснявам да не вдигна температура.Може ли някой да ми помогне какво мога да пия ако все пак това се случи Rolling Eyes Благодаря ви предварително  Hug


Вземай докато е време Оксилококциум. Слагай една доза под езика и след 6-7 часа още една. Така ще може да предотвратиш настинката в начален стадий. Иначе парацетамол ми е казвал моя доктор че може, но само ако вдигна температура.
Виж целия пост
# 190
Момичета мисля че се разболявам Sad наболява ме гърлото но най се притеснявам да не вдигна температура.Може ли някой да ми помогне какво мога да пия ако все пак това се случи Rolling Eyes Благодаря ви предварително  Hug


Вземай докато е време Оксилококциум. Слагай една доза под езика и след 6-7 часа още една. Така ще може да предотвратиш настинката в начален стадий. Иначе парацетамол ми е казвал моя доктор че може, но само ако вдигна температура.

На мен ми беше много зле, гърло, хрема, главобол, едвам гледах. Веднага започнах да взимам Оксилококциум, и на 3тия ден бях като нова. Много помага особено ако започнеш на време да го пиеш.. Бързо оздравяване!!  Hug
Виж целия пост
# 191
Момичета мисля че се разболявам Sad наболява ме гърлото но най се притеснявам да не вдигна температура.Може ли някой да ми помогне какво мога да пия ако все пак това се случи Rolling Eyes Благодаря ви предварително  Hug


Вземай докато е време Оксилококциум. Слагай една доза под езика и след 6-7 часа още една. Така ще може да предотвратиш настинката в начален стадий. Иначе парацетамол ми е казвал моя доктор че може, но само ако вдигна температура.


Много съм ти благодарна  Heart Eyes
Виж целия пост
# 192
И аз съм абсолютно за естественото раждане, макар и вече доста да се спекулира с това кое е естествено и кое "най-естествено"... не съм фен на тези неща като раждане във вода или раждане права и т.н... много ми идва модернизирането на всичко това. ........

Аз също съм за естественото раждане. Живот и здраве всичко да върви наред, това е моя избор. Разбира се ако се налага секцио, няма да се запъвам като магаре на мост, все пак затова съм избрала доктор (надявам се), който да отговаря за моя и живота на бебето.
Само искам да кажа, че "модернизирането", всъщност е някакъв опит да се върнем назад към наистина естественото раждане. Замислете се само, дали жените преди много години, в желанието си да облекчат болката не са се топвали във вода, или дали не са се разхождали напред назад, докато започне същинското раждане.
Не съм фанатичка на тази тема, просто миналата седмица се бях замислила за това и за себе си стигнах до някакви изводи, пък дали са верни...
Виж целия пост
# 193
Сега гледах реклама на предаване за избора на раждане, по 7 дни в събота от 19 ч. Показваха фрагмент от раждане с делфини, за мен ще е много интересно, въпреки, че сме ходили на курс на Естествено, и нямам съмнение колко красиво е раждането. Лошо е като го пришпорват, говорят глупости на без това стресираната родилка, отделят я сама и беззащитна. Дано и тук скоро се променят нещата.
Виж целия пост
# 194
Здравейте и от мен Simple Smile И аз да се отчета за моите проблеми с щитовидната жлеза. Днес бях на преглед при д-р Начев в Майчин дом. Много мил човек, беше много ведър, обърна ми внимяние, гледа ме на ехографа, слава богу всичко е наред, TSH-то е точно на границата, затова няма проблем за сега, и ми направи схема на увеличаване поетапно на Л-тироксина. За раждането, и аз съм с две ръде ЗА нормалното раждане. Но както е тръгнало при мен- с този висок диоптър и ниска плацента, май вървя към секцио. Но това ще го мисля като дойде време. Хубав и усмихнат ден от мен Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия