Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 880
  • 748
# 360
Привет и от мен, два дни бях без интернет, прекъснат оптичен кабел. Кошмарно е, като сме свикнали. Както и да е, попрочетох малко докъде сте с материала. Радвам се, че всички са добре и здрави, най-напред това. Моите съболезнования за загубата на Милена. Изгубихме баба и ние, когато бях бременна с третия ми син, и аз не ходих на погребение, за да не се разстройвам, не толкова от суеверие.

Ваксините - слагам и аз задължителните, и аз така като Мимето, с едно наум, само при напълно здраво дете и се моля всичко да е наред. Ротавирус ваксина лично педиатърката ми каза да не слагам, защото не е достатъчно изпробвана. Но пък днес сложихме една незадължителна по необходимост - Хаврикс за хепатит А. Оказа се, че имаме съсед, болен от този вирусен хепатит, а децата ни играят с неговото детенце. Докторът каза да не рискувам в това положение с хепатит. Каза освен това, че в момента е много, ама много разптространен. Така че обръщайте особено внимание на личната хигиена и тази на децата и не яжте храна на съмнителни места. Даже най-добре само вкъщи си яжте, ама то не може чат-пат да не хапне човек на ресторант... Така, и още нещо - симптомите на хепатит - за да се разпознае в сравнително ранна фаза и да премине леко, под контрол, следете за урината и изпражненията си. При хепатит урината става много тъмна, като коняк, а изпражненията много светли, светлобежови направо. Така че дори да нямате другите грипоподобни симптоми, това да ви е сигнал, че веднага трябва да дадете една урина, за да сте наясно дали е хепатит и съответно да предприемете лечение, което при бременни май се изразява предимно в диета и почивка и евентуално гамаглобулини (ако не се лъжа).

Ох, пристигнаха ми днес едни сладки-сладки бебешки дрешки от спортсдайрект Simple Smile))) Хайде по-бързо да идва март...

Само да уточня, че сложихме ваксината за хепатит на децата, на бременни не се слагат ваксини.
Виж целия пост
# 361
Милена, моите съболезнования. В моята рода също има суеверия, че нито бременна, нито роднините й не бива да ходят по гробища, но в крайна сметка всичко е въпрос на твоя преценка. Аз смятам, че е изключително тежко да се подлагаш на това преживяване. На мен ми се наложи да посетя свекър ми в интензивното миналата седмица. Когато отидох се чувствах добре, но само 10 минути там и имам чувството, че цялата ми енергия отиде, даже се наложи да приседна на кревата му. Абсолютна грешка беше това мое ходене.

По отношение на ваксините. Наистина много се е изговорило и написало по темата, но и аз като повечето от вас, смятам, че задължителните ваксини трябва да се слагат. Всякакви други като противогрипни, за рак на шийката на матката и т.н. - не.

Искам да ви кажа, че днес забелязах 3 червени точици на корема и познайте!!!!!!!!!!!!!!!!!! Малки стрии! Ужас!!!!!!! Мажа се по 2 пъти на ден с елансил (зеления) и това е резултатът! Е, четох, че е въпрос на ген, но това е просто нелепо. В понеделник съм си записала час при моята дерматоложка да даде акъл и някакво друго мазило. Ако върви така, до 9ти месец ще имам стрии и по носа. Ужас!
Виж целия пост
# 362
Ох, пристигнаха ми днес едни сладки-сладки бебешки дрешки от спортсдайрект Simple Smile))) Хайде по-бързо да идва март...

Дай някой линк   Party
Виж целия пост
# 363
Милена, моите съболезнования. В моята рода също има суеверия, че нито бременна, нито роднините й не бива да ходят по гробища, но в крайна сметка всичко е въпрос на твоя преценка. Аз смятам, че е изключително тежко да се подлагаш на това преживяване. На мен ми се наложи да посетя свекър ми в интензивното миналата седмица. Когато отидох се чувствах добре, но само 10 минути там и имам чувството, че цялата ми енергия отиде, даже се наложи да приседна на кревата му. Абсолютна грешка беше това мое ходене.

По отношение на ваксините. Наистина много се е изговорило и написало по темата, но и аз като повечето от вас, смятам, че задължителните ваксини трябва да се слагат. Всякакви други като противогрипни, за рак на шийката на матката и т.н. - не.

Искам да ви кажа, че днес забелязах 3 червени точици на корема и познайте!!!!!!!!!!!!!!!!!! Малки стрии! Ужас!!!!!!! Мажа се по 2 пъти на ден с елансил (зеления) и това е резултатът! Е, четох, че е въпрос на ген, но това е просто нелепо. В понеделник съм си записала час при моята дерматоложка да даде акъл и някакво друго мазило. Ако върви така, до 9ти месец ще имам стрии и по носа. Ужас!

Жана, вземи си на лиерак гела за бременни против стрии. Това е медицинска козметика, не е просто "някакво мазилце".
Виж целия пост
# 364
Ох, пристигнаха ми днес едни сладки-сладки бебешки дрешки от спортсдайрект Simple Smile))) Хайде по-бързо да идва март...

Дай някой линк   Party

http://www.sportsdirect.com/SearchResults?DescriptionFilter=londale babies

И са по 4 лири, извинявай... От тези анцугчета в 3 части взех (долното е тениска), освен това и бодита. Имат много "спортен вид". Моите я харесват тази марка, че била боксьорска (не че са боксьори, даже не са и агресивни, ама си играят на разни такива игрички).
Виж целия пост
# 365
Момичета, записах си час за третата ФМ при Марков, часовете първите възможни са след 17.01. Аз останах много очудена, защото се надявах поне месец предварително да е достатъчно, но пренебрегнах факта, че по Коледа не работят. Та, ако и друга мама мисли да прави късната ФМ при него, да знае.
Виж целия пост
# 366
Да ме включите и мен в темичката ако може. С термин 15.03.2012г.
Виж целия пост
# 367
15.03.2013г .Ама че съм и аз.
Виж целия пост
# 368
15.03.2013г .Ама че съм и аз.

Добре дошла Simple Smile
Виж целия пост
# 369
Аз на 1.11 записах за 10.01, знам си урока Simple Smile
Виж целия пост
# 370
Еха и аз съм на 15.03.2013. Момичета започвам да качвам барзо кг. от 57 вече съм 66 Това са 9кг.
Виж целия пост
# 371
http://play.novatv.bg/play/231261/?autostart=true  за ваксините от предаването на Гала от 2010.Много полезно  така,че който се интересува може да погледне.ГОВОРИ СЕ ПРОТИВ ВАКСИНИТЕ!;)
Виж целия пост
# 372
Здравейте коремчета  Grinning
макар рядко да се включвам, редовно чета  Grinning
Сега имам притеснения..... висока кръвна захар..... три дни подред ми вземат изследвания и май ще се окажа с гестанционен диабет.
Разбира се изчетох интернет от всякъде  Simple Smile Било нормално по време на бременност, нямало опасност за бебето. Единственото което е по различно, е че се раждали малко по големи бебета. Ама аз съм подготвена, нали съм се родила 6,5 кг. има наследственост. До сега доки не е забелязал беболина да е по голяма от нормалното за седмицата ама има още време.

Има и някоя от вас с висока кръвна захар?
Виж целия пост
# 373
Ади ти си добре.Аз съм качила 15 кг.
Виж целия пост
# 374
Момичета искам да ви попитам за тези възглавници , които са за бременни и кърмене. Бяхте писали по- рано, че сте ги намерили в Хиполенд, може ли да ми кажете на коя марка са и дали помагат за съня нощем, все по трудно става - кръста, гърба всичко ме заболява. Аз намерих на Бертони, но дали са хубави - струват 25 лв.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия