Мамини коремчета растат и до МАРТ няма да се спрат! тема №6

  • 33 878
  • 748
# 375
sama, добре дошла отново!
стискам палци на Munii да е било грешка и да има шанс за бебето.

аз скоро не съм писала, само ви чета, но при мен кой знае какво не се случва. днес сефте усетих някакви болки сутринта, придърпване някакво, но то си е нормално все нещо да усещаш. За сърцебиенето и на мен ми се появява, най-вече като легна, някаква вена се притиска, а и изместените органи натискат сърцето.. гледам да съм по-изправена тогава..

бебето го усещам доста тия дни, много рита обикновено сутрин и вечер...

а килограмите.. вече съм качила към 8... и растат с всеки изминал ден...извън границите на калкулатора съм отдавна (с около 2кг) ;/ не ми се мисли до края..... стрии нови и аз май си забелязах, не съм много сигурна, отстрани под паласките между старите като че ли забелязах някакви, но точно там честно казано не ме притесняват..ако видя на корема или гърдите сигурно бая ще се сдухам..  генетичната предразположеност е по-силна от кремовете си мисля.. яжте повече храни за еластичност на кожата, мажете и най-вече гледайте да качвате умерено... аз по едно време мислех да мажа по 3 пъти на ден, но като се намажа сутринта и вечерта като се мия кожата ми още е хлъзгава от Мустелата...

лек и спокоен ден
Виж целия пост
# 376
Момичета и аз до сега съм качила 7 кг., а се чувствам огромна, как ще ги сваляме после незнам.. За стриите без да ми се карате, имам накупени 1000 мазила, но хич не съм сериозна, не съм се мазала от месец  #Crazy #Crazy
Виж целия пост
# 377
Жана, и аз се мажа със зеления Елансил, ама само корема. Както ти е казала Стела Мария на
Лиерак крема е добър, на мен една дерматоложка ми препоръча олиото на Eucerin.
Стела Мария, честити ти сладки бебешки дрешки  Grinning
Аника, по повод на възглавниците - знам, че в Хиполенд в Бс в петък ще има намаление на стоките с 25%, провери и при вас, но предполагам ще има.  Peace
Цеци, имам позната, която имаше гестационен диабет. Тя живее в Германия и там я следяха, наистина роди по-едро момиченце, живо и здраво е и голяма сладурана. Казвала ми е, че периодично са й следили кръвната захар и е била на определен режим на хранене. Стреса влияе да се вдига.

Да ви подсетя, последните три месеца е добре диетата ни да бъде без алергизиращи храни-цитруси, пчелни продукти, фъстъци. Това с цел избягване на разни алергии при бебето.
За пчелните продукти и фъстъците знам, но защо и цитрусите? Малко плодове остават  Thinking
Виж целия пост
# 378

Да ви подсетя, последните три месеца е добре диетата ни да бъде без алергизиращи храни-цитруси, пчелни продукти, фъстъци. Това с цел избягване на разни алергии при бебето.
За пчелните продукти и фъстъците знам, но защо и цитрусите? Малко плодове остават  Thinking

Това със сигурност важи за кърмещи, но за бременни какво ще е изяденото количеството, че да попречи с нещо  newsm78 Хапвам много мандарини, помело, портокали, но не с килограми де. Меда също е лъжичка-две в чай или мюслито, кой яде повече?
Виж целия пост
# 379
Здравейте мами,

по повод раждането, незнам какво се чудите - според мен секцио трябва да има само по медицински показатели, а не по желание...
За стриите и килограмите, първото според мен е най-вече до тип кожа, ако имаш предразположеност с каквото и да мажеш, няма да е на 100%. Килограмите след качените 8 в началото на месеца скрих кантара. Чувствам се добре и установих, че след малко танци пред огледалото се чувствам по-лека и гъвкава. Живот и здраве ще се меря началото на декември, поне шока да е наведнъж  Praynig

Бях питала по-рано някой има ли с висок диоптър и знаете ли някой добър офтамолог? Аз само знам, че към края на бременността трябва да си направя този преглед, за да кажат дали е ок да си раждам естествено.

За цитрусите и аз не съм съгласна, то това ще рече че и фреш да не пием? Или пък меда, по лъжичка на ден не вярвам да пречи, особено като се има предвид зимния сезон и многото чайчета.

Това с 6,5 кг възможно ли е?  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 380
Майчета да ви попитам има ли някоя която е пушила в началото.
Виж целия пост
# 381
Майчета да ви попитам има ли някоя която е пушила в началото.
Има и такива които пушат и в момента, ама не си признават  #Crazy
Виж целия пост
# 382
Здравейте коремчета  Grinning
макар рядко да се включвам, редовно чета  Grinning
Сега имам притеснения..... висока кръвна захар..... три дни подред ми вземат изследвания и май ще се окажа с гестанционен диабет.
Разбира се изчетох интернет от всякъде  Simple Smile Било нормално по време на бременност, нямало опасност за бебето. Единственото което е по различно, е че се раждали малко по големи бебета. Ама аз съм подготвена, нали съм се родила 6,5 кг. има наследственост. До сега доки не е забелязал беболина да е по голяма от нормалното за седмицата ама има още време.

Има и някоя от вас с висока кръвна захар?

Докато четях за настоящата ми седмица, попаднах на повече инфо за гестационния диабет. Дано не са сложни нещата. http://www.puls.bg/health/childbirth/news_11164.html

Аз пушех до началото на 3 месец от бременността, но пушенето ми се ограничаваше до 1 цигара дневно, даже до няколко дръпвания. Преди бременността пушех по около 10 на ден и съм пушачка от 15 години. След това ги спрях окончателно, защото си казах, че щом мога с 2 дръпвания, мога и без тях. Но пък си ми е удоволствие, и мисля че после ще припалвам от време на време с чаша кафенце Simple Smile
Виж целия пост
# 383
..."всички алергии започват в утробата

Според последните изследвания на руски учени, една от причините за алергия у децата е скритата хранителна алергия на майките им по време на бременността и кърменето. Към проявленията на тази скрита хранителна алергия не се отнасят само типичните алергични реакции и заболявания, а и прекомерното напълняване по време на бременност. Свидетелство за нея са и усложненията от рода на отоци по краката, повишено артериално налягане, протеинурия. Децата на такива майки повече от другите страдат от алергии и перинатални поражения на нервната система, повишено вътречерепно налягане.

Бременните с подобни проблеми трябва да изключат от менюто си най-напред традиционно алергизиращи храни: цитруси, шоколад, яйца, ядки, мед, както и пушените храни, оцета, лютото и соленото. Скритата хранителна алергия се установява със специални изследвания, след което на бременните се изготвят т. нар. елиминационни диети, които те трябва да спазват за около един до три месеца. На тестване подлежат и бременни жени, чиито съпрузи са с проявена алергия или в семейството вече има алергично дете. "
Виж целия пост
# 384
Аз си признавам , че съм пушила доста в началото. Трудно ми беше да приема , че ще се гледаме сами. Сега паля отвреме навреме когато ми е тъжно.Чувствам се като престъпник.
Виж целия пост
# 385
Извинете ме,

искам само да ви пусна новата тема за йога за бременни:

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=689533.0


  bouquet
Виж целия пост
# 386
Сама къде се губиш бе момиче  Hug
За пушенето няма да се изказвам, че сигурно ще ви подпаля направо, аз бях пушачка, но като видя бременна жена пушач  Crossing Arms ......................

Относно стрии и килограми и аз като Тиара не се мажа от месец  Embarassed Защото на килограми още съм на минус 4 и не мога да кача и грам за сега, апетита ми е изключително слаб, но това не е гаранция, че последните месеци няма да напълнея  Mr. Green


А за това кое и какво да ядем, мнения много, защо най-добре не си питате лекарите, тук всеки си има мнение  Peace
Виж целия пост
# 387
Майчета да ви попитам има ли някоя която е пушила в началото.
Има и такива които пушат и в момента, ама не си признават  #Crazy

Аз пуша, но се ограничавам  Naughty Не ги спрях окончателно. Старая се да не минавам 3 на ден.
Виж целия пост
# 388
Сама къде се губиш бе момиче  Hug
За пушенето няма да се изказвам, че сигурно ще ви подпаля направо, аз бях пушачка, но като видя бременна жена пушач  Crossing Arms ......................

Относно стрии и килограми и аз като Тиара не се мажа от месец  Embarassed Защото на килограми още съм на минус 4 и не мога да кача и грам за сега, апетита ми е изключително слаб, но това не е гаранция, че последните месеци няма да напълнея  Mr. Green


А за това кое и какво да ядем, мнения много, защо най-добре не си питате лекарите, тук всеки си има мнение  Peace
Kak ще си на -4 кг. #Crazy #Crazy #Crazy и аз бях така до скоро, ама сега имам чувството, че качвам по килограм и половина на седмица  Cry, и ми тежиии всичко  Cry Cry
Виж целия пост
# 389
И аз се чудя дали е нормално  ooooh! , но наистина нямам никакъв апетит....  Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия