Астмата, информация, странични ефекти от лекарствата - тема 20

  • 67 029
  • 735
# 600
Какво ще правите без Пулмикорт - какво е това безобразие ......може ли да се замести със друго лекарство ? Точно в грипният  сезон да се прекъсне профилактиката .. Shocked
Жимеем в уредена държава , в която избраните от нас управляващи мислят за народа си. #Cussing out
Понякога не зависи всичко от тях.Тук ми намирисва на вьтрешна политика между доставчици-здравна каса и аптеки.Няма как друго яче да е като го има за свободна продажба а по каса не.И все пак ако бьдат уведомени управниците с отворено писмо може да се разпореди проверка и само след някой друг ден да си го има нормално.Те сега са заети с Референдум Дюни Иракли и предизборни спорове а не на малките ни дечица с лекарства.Предпологам че вьобще не са наясно и с този ни проблем.
Виж целия пост
# 601
Какво ще правите без Пулмикорт - какво е това безобразие ......може ли да се замести със друго лекарство ? Точно в грипният  сезон да се прекъсне профилактиката .. Shocked
Жимеем в уредена държава , в която избраните от нас управляващи мислят за народа си. #Cussing out
аз говорих с д-р Лисички за Михаил, каза да се връщаме на Фликсотид, за да не остава без профилактика.
Аз съм в същото положение и с лекарствата на Мария за уропроблеми. Това което ни изписват го няма по аптеките, има вариант доста по - скъп, който обаче е с противопоказания при астма. И има реален шанс да я отключи наново. Изнамерих в една аптека едно изостанало шишенце, и все пак започнахме лечение, обаче тя ще трябва да го пие 5м, а ние не се знае дали ще имаме и за 2.
Виж целия пост
# 602
Сега разбирам че има такъв вариант ??
Как така го има но по здравна каса го няма? #Cussing out
Виж целия пост
# 603
Сега разбирам че има такъв вариант ??
Как така го има но по здравна каса го няма? #Cussing out
Ми така мила като отидеш да питаш и ти казват има го само за свободна продажба не по ЗК.Което напьлно сьвпада с това което мисля че някой с някой не се е договорил за заплащането и поемането на какьв процент и т.н
Виж целия пост
# 604
Най-вероятно ще се случи това,което стана лятото със Сингулара,очаква ни изненада с финансов отенък.
Пиша със свито сърце дали не дърпам Дявола,но ние сме си абсолютно здрави,супер е и без Пулмикорт вече 17 дена-УРА!!!!!!
marychery браво и на вас,дали пък вече не го израстват полека?ДАНО Praynig
Кате,имаш ЛС
Виж целия пост
# 605
Най-вероятно ще се случи това,което стана лятото със Сингулара,очаква ни изненада с финансов отенък.
Пиша със свито сърце дали не дърпам Дявола,но ние сме си абсолютно здрави,супер е и без Пулмикорт вече 17 дена-УРА!!!!!!
marychery браво и на вас,дали пък вече не го израстват полека?ДАНО Praynig
Кате,имаш ЛС
Искренно се надявам да не си права, че вече ми писва. И ние сме без пулмикорт от една седица, бая се чудя да рискувам ли и без Фликсотид. Ходи Михаил на ясла, имаме напредък и със свикването, не врещи вече по цял ден, днес следобяд не иска пък да си тръгва, пее си нещо човека и се мотка из групата. Много е рано за израстване поне при нас, просто си има и периоди на затишие, но с времето и израстването ще се случи.
Виж целия пост
# 606
Муцата , ами като сте си здрави ти пожелавам такива да си останете .
Виж целия пост
# 607
Ние се върнахме на фликсотид, но кога пръскам, кога не....... Whistling. Иначе я спрях за две седмици от градина, а то се оказа сравнително спокоен период и сега ще я пускам точно в разгара на грипната вълна ooooh!
Поне ще направим един месец без да е пила АБ, че тази година се разсипа.

klem4e, вие имате ли някаква профилактика, или минахте само на хомеопатия?
Виж целия пост
# 608
Тея е с температура  Confused А в събота съм на изпит, дано не я изтърве мм Sad
Виж целия пост
# 609
Ние се върнахме на фликсотид, но кога пръскам, кога не....... Whistling. Иначе я спрях за две седмици от градина, а то се оказа сравнително спокоен период и сега ще я пускам точно в разгара на грипната вълна ooooh!
Поне ще направим един месец без да е пила АБ, че тази година се разсипа.

klem4e, вие имате ли някаква профилактика, или минахте само на хомеопатия?

Ние сме и на хомеопатия и на флексотит 2Х2 впръсквания и на Монтелукаст , т.е.и на двете лечения сме , но съм доволна , защото Тошко правеше пристъпи през ден въпреки Флексотитът , Вентолинът , Монтелукаст и Дехидрокортизонът...- беше кошмар , мислих си , че ще живеем в болница. От както сме И на хомеопатия не е правил пристъп- да чукам на дърво.
Виж целия пост
# 610
Имам една опаковка Пулмикорт в срок на годност,която искам да подаря на някой,който има нужда.На нас не ни трябва вече.Ако някой я иска да пише на ЛС.
Виж целия пост
# 611
Искам да попитам дали давате рибено масло? На доста места чета , че помагало за астмата , пък и доста полезно. Давате ли витамини и какви?
Вижте какво намерих-Рибено масло. Има доказателства, че то е полезно за астматиците. В едно изследване деца, които са приемали по 300 мг дневно рибено масло (съдържащо 84 мг ЕРА и 36 мг DHA), показват значително подобрение на техните симптоми. Тези заключения са направени в болнични условия, което изключва влиянието на външни фактори на околната среда и храненето.
      В допълнение е установено, че комбинирането на омега-3 мастни киселини, витамин С и цинк подобрява функцията на белия дроб и помага за контрола на астмата при децата. В изследването трите добавки са тествани поотделно, като всяка една показва значителна полза, но комбинацията им има най-голямо въздействие.
Виж целия пост
# 612
Аз давам рибено масло от октомври. Също и комплексни витамини.
Виж целия пост
# 613
А каква марка?
Виж целия пост
# 614
Това е маслото
http://www.abopharma.bg/bg/pages/ribeno-maslo-za-deca-ribcho.php

а витамините тъкмо ги сваршихме и хвърлех опаковката, но бяха във форма на животни, някакви американски. пиха ги 2-3 месеца и мисля да сменя със Саностол.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия