Хляб и обувки на масата

  • 22 117
  • 589
# 210
Не мога да си обясна, защо тук масово се прие, че след като не возим децата си в количките и не одобряваме подобно действие, това машинално ни прави някакви хигиенни идиотки?!
Не разбрахте ли, че не ми пука дали мръсната диня е по-чиста от обувките на детето ми. Проблемът не е в това. Просто мястото на моето дете не е в количката. Няма нужда от лигави и инфантилни забележки.  Peace Мирама, ти направо преигра в това отношение.
Виж целия пост
# 211
tonkabonka, защото масово изказванията бяха в този дух, за това се възприе и по този начин.
Не ме интересува кой, къде, как си вози детето в количката. Ако ще и да е кацнало като петел на бунище.
Влязла съм, за да пазарувам.
И не спирам да се учудвам как хората постоянно зяпат другите какво и как правят.
Имам чувството вече, че хората с деца са някаква атракция, гледат се под лупа, за да може после на воля да се коментира.
Ами правете забележки, що се пените във форума и мърморите тук?
Виж целия пост
# 212
 На мен ми се къса малко логическата връзка между "Динята е мръсна и следователно и мръсните крака на моето дете трябва да са в количката", но и не ми пука особено кой, какво, къде си слага. Пък и не ме кефи да подритва продуктите, като шава, айде няма нужда. Нали затова са сложили седалки.
  Но вкусове всякакви. Забелязала съм, че обясненията на хората за ред дейности са някак нелогични, така че не държа да ги знам.
Виж целия пост
# 213
Ами правете забележки, що се пените във форума и мърморите тук?
Ами чети, бре мила:

Просто смятам, че не е редно и че не е там мястото на детето. Намирам го за проява на невъзпитание и толкоз. Това съм приела за себе си. Никога няма да тръгна да правя забележка на другите обаче. Щом им харесва - окей. Аз си спазвам моите принципи и разбирания.  Peace
И сега ми обясни къде е пеняването и мърморенето. Мерси!

На мен ми се къса малко логическата връзка между "Динята е мръсна и следователно и мръсните крака на моето дете трябва да са в количката", но и не ми пука особено кой, какво, къде си слага. Пък и не ме кефи да подритва продуктите, като шава, айде няма нужда. Нали затова са сложили седалки.
С това съм напълно съгласна.  Peace
Виж целия пост
# 214
Скоро в Метро видях 8-9 годишно дете, изтипосано в количката. Седнало. Запълваше я цялата. За хигиената не се замислих, ама се зачудих, къде ще поставят продуктите. Сигурно в скута му щяха да ги редят.
Иначе лично намирам возенето на деца по този начин за неприемливо, не толкова заради мръсните обувки, колкото заради безопасността. Виждала съм как се обръща такава количка, не бих рискувала децата ми са вътре. Пък и като има повече хора, така се блъскат колички, че може и зъб да им избият.
Виж целия пост
# 215
tonkabonka, към теб лично не съм се обръщала с думите, че се пеняваш и т.н.
Говорех за авторката и за няколкото други дами, които изказаха възмущение тук.
Виж целия пост
# 216
Напълно съм сериозна за калцуните - не за посетителите на магазина, а за децата, които ще бъдат возени в количките. Какво пречи да му нахлузиш върху калните обувки едни?
Виж целия пост
# 217
 Аз пък предпочитам да си сложа детето в количката и да си обикалям спокойно, вместо да следя да не го прегази някой с друга количка. Голяма драма, че децата са в количката! Освен това всички продукти са опаковани. Преди да се материализират на "чистичкия" рафт са били търкаляни по складове, претоварвани, транспортирани и т.н. и съвсем не е била стерилна средата. Аре стига сте се правили на големи чистници!
Виж целия пост
# 218
Mirama, окей, разбрахме се.  Peace

Aннa, веднъж във Фантастико, един заблеян татко беше набутал и двете си деца вътре в количката. За секунди стана белята и количката се обърна (едното дете се беше изправило на крака). Бях на метър от тях, но не успях да задържа количката. Таткото през това време блееше пред щанда с плодовете. Толкова се афектирах заради мъничетата, че се накарах на таткото, който от своя страна ошамари децата.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 219
tonkabonka, умереността е рядкост по темите просто, всички са или хигиенни идиоти, или мърлячи, чиито деца ще станат клошари и ще пикаят по количките.  Crazy Joy
Виж целия пост
# 220
  А защо всъщност детето да не е на седалката, че пропуснах обяснението. По-удобно ли му е в количката, или как?
Виж целия пост
# 221
На мен ми се къса малко логическата връзка между "Динята е мръсна и следователно и мръсните крака на моето дете трябва да са в количката", но и не ми пука особено кой, какво, къде си слага.

Iris04, погледни заглавието на темата, за да си възстановиш логическата връзка.
Каквато е темата, такива са и коментарите по нея. Ако ги преценявате като лигави, така да е.

Надали някой смята, че детето му трябва да се вози вътре в количката. Аз моето също никога не го слагам там, защото не му е там мястото.
Друг е въпросът, че понякога той сам си прескача.

И изобщо, както се видя, много е висока хигиенната култура на нашето общество.  Confused Сега му остава да стане и малко по-толерантно и .... child-friendly.

Виж целия пост
# 222
Iris04, защото има деца, които са минали 15кг. и не могат да се возят там, или просто не могат да се пъхнат.

За калцуните, за попитах - защо в повечето болнични заведения не са осигурени такива за посетителите?
А да се налага това да се прави в магазините?. )
Виж целия пост
# 223
Никой няма нищо против самите деца. И на мен ми се струва опасно да си натоваря детето като багаж вътре в количката.
Виж целия пост
# 224
Е, на мен пък ми се е случвало заблеяна домакиня да блъсне количката-автомобилче и почти да отнесе моето дете вътре Rolling Eyes И също, случвало се е то внезапно да се подаде от количката, като минаваме покрай палети и да се удари, по негова, на магазина и моя вина едновременно - то, че се е подало, аз, че не съм успяла да спра, магазинът, че не е обезопасил достатъчно количката. И какво от това, какъв извод да си направи човек, освен най-логичния - "ми не ги водете в магазина тия деца, бе, госпожо" ли Rolling Eyes Стават инциденти, такъв е животът. И суперкроткото, вървящо до майка си дете може да го блъсне количка, и това ми се е случвало. Действително страшно се преиграва с присъствието на децата в магазините и изобщо в публичния живот на обществото Rolling Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия