Хляб и обувки на масата

  • 22 118
  • 589
# 495
Е, не съм съгласна. Ако повечето не са простаци и непрестанно простакът бива изолиран и определян като такъв, ще се научи да се държи като другите.
пп: извиненя за бездействието винаги ще има. Тогава просто приемаш, че ще се примиряваш непрестанно с несъвършенствата на другите, щом като не можеш да ги приемеш.
Виж целия пост
# 496
Така че, ако чистата пазарска количка е ценност, това трябва да бъде показано от обществото с критично отношение, а не само с виртуални вопли.

То, ако чистата количка беше такваз ценност, щеше да има табелки в магазините - "Забранено за деца". Също щеше да има колички само за драгоценния хляб и такива, в които човек да си вози картофите с пръстта, чувалите с въглища за барбекю, лука, разните му там кашони, саксиите с цветя или препаратите против гризачи например (вероятно отровни).

За протокола ще запитам радетелите на неопетнените пазарски возила - когато изцапате с нещо количката си (например с мляко, брашно, прах за пране или олио), почиствате ли я собственоръчно всеки път, преди да я върнете при останалите? Да? Ама наистина ли?  Mr. Green



Виж целия пост
# 497
Е, не може за всичко ние да правим забележка. Трябва да си има отговорни за това хора, които да следят за нарушения. Иначе се стига до саморазправа, която е вече върха на простотията, а и никому не е нужна.
Нали се стремим да сме цивилизовани уж, въпреки че от година на година все повече на диваци заприличваме.
Виж целия пост
# 498
За протокола ще запитам радетелите на неопетнените пазарски возила - когато изцапате с нещо количката си (например с мляко, брашно, прах за пране или олио), почиствате ли я собственоръчно всеки път, преди да я върнете при останалите? Да? Ама наистина ли?  Mr. Green

Най-малкото няма да я нацапам целенасочено. Ако няма как да я почистя с подръчни материали, ще обърна внимание на персонала, че е станал гаф и ако може да помогнат.
Виж целия пост
# 499
Най-малкото няма да я нацапам целенасочено. Ако няма как да я почистя с подръчни материали, ще обърна внимание на персонала, че е станал гаф и ако може да помогнат.

Ми браво. А защо реши, че някой я цапа целенасочено? Аз, да речем, в живота си изцапана количка не съм връщала. Кълна се. Нито кална, нито омазана, нито нищо. Дори брошурите, етикетите и касовите си бонове изхвърлям, защото на свой ред не обичам да си взема количка и тя да е пълна с някакви хартишляци от предходни клиенти.
Виж целия пост
# 500
Самият факт, че оставяш някой, пък било то и дете да стъпи с обувките вътре, означава, че съвсем съзнателно я замърсяваш. Което не може да се сравни с напълно случайното разсипване на брашно, мляко и пр.
Виж целия пост
# 501
Самият факт, че оставяш някой, пък било то и дете да стъпи с обувките вътре, означава, че съвсем съзнателно я замърсяваш.

А като сложа вътре 30 кила градинска тор, тогава какво правя? Или на гръб трябва да метна пакета, белким не оскверня Нея, Количката?  Laughing

Не, наистина, по-смешна тема в настоящия момент няма.
Виж целия пост
# 502
Каква градинска тор, бе жена?
За хранителни стоки се говори в темата.
В МЕТРО, специално за такива обемисти стоки като 50 кила градинска тор, си има и други колички, на които можеш и по лесно да натовариш нещо такова.
Виж целия пост
# 503
Каква градинска тор, бе жена?
За хранителни стоки се говори в темата.
Ами, в Билла продават и тор, и цветя в саксии... Такива работи.
Виж целия пост
# 504
Спрете да сравнявате пръстта по картофите(то и тях ги замиват май, а има легенди, че вече в нещо желеподобно ги отглеждали), разсипан прах за пране и прочее с кучешките лайна, които газим ежедневно. Огледайте се.
Виж целия пост
# 505
Каква градинска тор, бе жена?
За хранителни стоки се говори в темата.
Ами, в Билла продават и тор, и цветя в саксии... Такива работи.
Ами нека да има. Аз тор, киреч, гуми итн. консумативи бих си купила от специализиран хипермаркет от рода на Баумакс примерно. Хич и не би ми хрумнало да мешам плочки за баня с яйца, хляб с тор и други разни изчанчени комбинации. Че и детето барабар с тях да натоваря Laughing
Виж целия пост
# 506
Каква градинска тор, бе жена?
За хранителни стоки се говори в темата.
Ами, в Билла продават и тор, и цветя в саксии... Такива работи.
Ами нека да има. Аз тор, киреч, гуми итн. консумативи бих си купила от специализиран хипермаркет от рода на Баумакс примерно. Хич и не би ми хрумнало да мешам плочки за баня с яйца, хляб с тор и други разни изчанчени комбинации. Че и детето барабар с тях да натоваря Laughing
Да, ама някой преди теб може да е сложил скъсана торба с тор в количката.  Simple Smile
Виж целия пост
# 507
Мръсна количка съм връщала, само когато си е била мръсна и като съм я взимала. В един от кварталните магазини количките са кошмарни, кошмарни - такива никъде другаде не съм виждала - омазнени, металните части - почернели, вътре - листенца зеле, касови бележки, налонови пликчета, въобще гадост. Все едно Айше е возила вътре и деветте си заразни чавета, с все микозите и сополите им, а тя е бутала за дръжката с мазни ръце.
Виж целия пост
# 508
Каква градинска тор, бе жена? За хранителни стоки се говори в темата.

Е кой е този магазин САМО за хранителни стоки, почитаема? Времето на кварталните дюкяни отдавна попремина. В магазините, в които пазарувам аз, се продава всичко, включително и уханна пакетирана пръст или тор, която купувам всяка година.  Simple Smile Ето, точно преди няколко часа количката ми съдържаше плодове, зеленчуци, месо, пакетирани храни, коледни играчки, светещи дървени клони, саксия с бенджамин, течен прах, стек с бира и един кашон. И хляб, егати гнусотията.

Идете и кажете на някоя австрийска, исландска или шведска майка, че е невъзпитана простакеса, задето си е сложила детето в количката. Много весело ще се получи. В крайна сметка, прословути мизерници са тия там, не са като българите, чистници.

Приятна вечер желая на всички. Попътувайте малко, поогледайте се около себе си, пък тогава ги пишете такива небивалици. Приятелски съвет давам просто, не се заяждам в никакъв случай!
Виж целия пост
# 509
Пътувала съм тук-таме  почитаема, но не смятам, че всяка една свинщина, видяна навън, веднага трябва да я възприемам.
Още повече торовете, ги продават опаковани, ако не ме лъже паметта. Разсипването е частен случай, не правило.
Квартални дюкяни при нас все още има, и в София съм виждала не един, те са точно за случаите, когато не ти е удобно да спретнеш цялата рода и дето се вика, можеш да притичаш по "пантофи" дотам. Прекрасно решение за майки без детегледачки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия