Хляб и обувки на масата

  • 22 118
  • 589
# 540
Майката угажда на капризите на детето (което изявява желание да се вози ), вместо да използва възникналите ситуации да го научи кое е правилно и кое не.

Егати малката гад! Ще се вози, а  341uu
А трябва ли да го набие, ако много мрънка да се качи в количката?
Прекалявате с изказванията Stop
Едно дете ще предпочете да бяга из магазина, на вършее по рафтовете, вместо да стои нагънато като кламер(по crazy chick  Grinning) в количката.




Виж целия пост
# 541
Майката угажда на капризите на детето (което изявява желание да се вози ), вместо да използва възникналите ситуации да го научи кое е правилно и кое не.
Много би ми било интересно да я видя тази ситуация, как се обяснява на двегодишно, кое е правилно и кое не Grinning Краси, кога за последно си гледала деца и толкова бързо ли се забравя?!
Аз съм от лошите майки, детето ми се вози, където свари, ако намеря време го гоня из магазина, ако не - търча с количката и мятам, каквото хвана, преди той да е успял да се преметне. Но иначе всеки път не пропускам да му обясня кое е правилно и кое не, мятам лоши погледи, хвърчат искри-абе страшна работа!
Между другото, ако толкова пък ви е гнус, носете си мокри кърпички и забърсвайте въпросните колички, така или иначе по краката на едно дете има много по-малко неща, които могат да ви навредят, отколкото по ръцете на възрастните.
Виж целия пост
# 542
  Сравнително скоро съм гледала две деца, с разлика от една година. Водя ги навсякъде - в магазин, на детски площадки с пейки, в градски транспорт и т.н.
  Когато бяха по-малки, пазарувах, като ги возих и двамата в детска количка - единият отпред, а другият седнал на малка седалка отзад. Имах прозрачна торба, в която слагах продуктите. Друг вариант е по-голямото дете да седне в седалката на количката за пазаруване, а малкото в сленг или кенгуру.
   Никога не съм слагала дете в коша на количката за пазаруване, не ми е приятно то да се въргаля редом до млякото и хляба и да се опитва да вади домати от торбичката или да разопакова ориз. Много по-трудно ми е да го следя, какво прави с продуктите в самата количка, отколкото да го сложа в предназначената за това седалка и да си пазарувам спокойно. Дете над 3 годишна възраст  може да не седи в количката, а до майка си.

  Явно съм изостанала от ''модерните" тенденции в други държави.
  
  
Виж целия пост
# 543
  Сравнително скоро съм гледала две деца с разлика от една година. Водя ги навсякъде - в магазин, на детски площадки с пейки, в градски транспорт и т.н.
  Когато бяха по-малки, пазарувах, като ги возих и двамата в детска количка - единият отпред, а другият седнал на малка седалка отзад. Имах прозрачна торба, в която слагах продуктите. Друг вариант е по-голямото дете да седне в седалката на количката за пазаруване, а малкото в сленг или кенгуру.
   Никога не съм слагала дете в коша на количката за пазаруване, не ми е приятно то да се въргаля редом до млякото и хляба и да се опитва да вади домати от торбичката или да разопакова ориз. Много по-трудно ми е да го следя, какво прави с продуктите в самата количка, отколкото да го сложа в предназначената за това седалка и да си пазарувам спокойно. Дете над 3 годишна възраст  може да не седи в количката, а до майка си.
Ами, значи, можело, бе........................    Laughing
Всичко е въпрос на желание, мили майки.
А най-лесно е да се "върви" по линия на най-малкото съпротивление.
Виж целия пост
# 544
Много е елементарно обяснението, че тези, които не мислят като вас, мразели децата.
Изключително елементарно.
Виж целия пост
# 545
То пък ще каже човек, че всеки ден някоя майка си вози детето вътре в количката.
Но тук винаги се изпада в крайности, явяват се големи моралистки, които съм убедена, че не са перфектните граждани, колкото и да се опитват тук да ни убеждават в противното.
Виж целия пост
# 546
Хайде за следващия, който ще ползва количката, ако не им дреме, то поне за собственото им дете да им пукаше, че може да се изцапа и повреди дрехите си, дори да лапне нещо(кислол, белина, сода каустик - която я има и на насипно състояние)....

Добре че не пазарувам почти, особено в такива магазини с големи колички. Съответно почти не съм виждала такива екземпляри. Пък на който му е задължително и децата да гледа и да пазарува - да му мисли.
Виж целия пост
# 547
Много би ми било интересно да я видя тази ситуация, как се обяснява на двегодишно, кое е правилно и кое не Grinning

Досега не си ли го правила по някакъв повод?
Виж целия пост
# 548
Да не смесваме темата за възпитанието на 2-годишните с хигината в магазините, че нищо добро няма да произлезе. После ще трябва да включим биберона и памперса до 3-годишна възраст, и ЕБХ.
За мен 2-годишните са напълно разумни малки хора, които при подходящи обстоятелства и подходящ език, разбират чудесно от дума, но това не изключва възможността да се озоват във вътрешността на някоя пазарска количка със земел в ръка.
Назад дадох разумни предложения как да се противодейства на това престъпно деяние, ама не можело...е, търпете тогаз!
Виж целия пост
# 549
Едно дете ще предпочете да бяга из магазина, да вършее по рафтовете, вместо да стои нагънато като кламер в количката.

Бе и аз все такива деца познавам, да ти кажа, ама на, хората друго са виждали.  Laughing

Само че, чакай малко сега!, да се вършее по рафтовете също е недопустимо. Ей ти на параграф 22 - не бива да тичат, но и не бива да се возят. Желателно е въобще да ги няма. Решението какво е? Да се преместиш в квартал с близки магазини, които да достигаш по пантофи, оставяйки децата сами; да наемеш допълнителен персонал; мъжът ти да смени работата си; да водиш децата на каишка; да се разведеш и да започнеш семейството си отначало, при по-подходящи обстоятелства за пазаруване. За да не изцапаш Нея, Количката!  Mr. Green

Хубаво е човек да се старае да вижда по-далеч от носа си и да не мери целия свят според собствения си аршин. За мен темата е безумно смешна, дори невероятна, защото знам какво е да пазаруваш в 90% от случаите с две деца (на 2 и на 4, на 3 и на 5, и т.н); знам какво е да пазаруваш в деветия месец с дете на годинка и нещо; да пазаруваш винаги в големи магазини и винаги на отстояние от дома. Далеч съм от мисълта, че всички потресающи случаи на деца в колички са били по моите причини, но и никога в този живот не съм имала свободното време да мисля по този жизненоважен въпрос. След като персоналът в магазините няма нищо против и позволява туй скверно деяние (че дори го и предлага), след като всяка една количка е предназначена за поставяне на хранителни, нехранителни и промишлени неща, значи редно е човек да се съобразява не с количката или с вълненията на някоя форумска леля, а със собствените си деца.

Поздрав, почитаеми съфорумки, поздрав най-сърдечен от менLaughing И не забравяйте, както каза Янечек, следващия път да изразите гласно гнева си - трупането на възмута води до болести.
Виж целия пост
# 550
Кой ще ми каже къде да седи брат ми!
Виж целия пост
# 551
... Кой ще ми каже къде да седи брат ми!

Толкова често съм виждала тази умилителна гледка, че сега са пореден път се зачудих как е възможно да има хора на света, на които да не им харесва...

ПС. И между другото, не знам на какви колички сме попадали все, но децата ми може би бяха на година, година и половина, когато спряха да се събират отпред на малката седалка...
Виж целия пост
# 552
...Кой ще ми каже къде да седи брат ми!
На врата на баща си например.
Ама някои татковци са си дресирали децата и жените и те сами се справят с пазаруването. Та не им се налага да си отделят телата от уюта на дома/кръчмата/раздумката с приятели.
Виж целия пост
# 553
На врата на баща си например.Ама някои татковци са си дресирали децата и жените и те сами се справят с пазаруването. Та не им се налага да си отделят телата от уюта на дома/кръчмата/раздумката с приятели.

Не. Ние пазаруваме винаги всички заедно. Просто сме решили така и сме го превърнали в семейна традиция. Даже се е случвало да вземем две колички, за да си съберем всички продукти и всички деца. Някакъв проблем има ли? Simple Smile


ПС. Но пък мъжът на сестра ми отсъства с месеци, без да е по кръчми и какво там още беше. Тя е с бебе и с тригодишно дете. Как трябва да пазарува, според драгата българска съфорумка?
Виж целия пост
# 554
...Кой ще ми каже къде да седи брат ми!
На врата на баща си например.
Ама някои татковци са си дресирали децата и жените и те сами се справят с пазаруването. Та не им се налага да си отделят телата от уюта на дома/кръчмата/раздумката с приятели.
Ок, децата са три, едно баща му, едно на седалката и едно къде да го втъкна?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия