Хляб и обувки на масата

  • 22 118
  • 589
# 525
Толкова се вдъхнових от темата, че тази вечер вместо приказка, децата ми получиха импровизация със заглавие "Хляб и обувки на масата". Ма много ми харесва как звучи, просто блестящо творение!

На развълнувалите се патриоти да обясня: западноевропейските майки не са еталон, понякога даже напротив. Но природата на повечето от тях не е така критична като нашата и като цяло първата им реакция е да се усмихнат, вместо да се намръщят. Щом едно дете се вози в пазарска количка, ще си кажат те, значи има причина - изморено е, болно е, интересно му е, сърдито е и така нататък. Това е дете! Няма сила на този свят, която да го задържи в такова тясно пространство, ако то не иска, значи едва ли е там поради собствен лигав каприз или майчино щение. От тази тема човек ще остане с впечатление, че децата масово само чакат да се накалят и да се пльоснат по гръб из количките, обаче истината е, че по принцип трудно ще заставиш едно четиригодишно да седи, сгънато кат кламер, докато ти обикаляш и го разнасяш покрай куп интересни пакети. Ето такава е разликата, за която говорех по-назад. Разлика в мисленето.
Виж целия пост
# 526
В чуждоландия не всичко е розово около тази практика:)
Ето една статия в Pediatric сериозно по темата.

Injuries associated with shopping carts are an important cause of pediatric morbidity, especially among children younger than 5 years.1–6 An estimated 24200 children younger than 15 years, 20700 (85%) of whom were younger than 5 years, were treated in US hospital emergency departments in 2005 for shopping cart–related injuries.

Напълно разбирам, че е много по-лесно да сложиш детето в количката и да буташ, вместо да го гониш между рафтовете , но нека не се лъжем, че количката за пазар  е място за возене на деца  и иронизирането и подигравките няма да променят фактите.
Виж целия пост
# 527
Тиквичката ми тя. И ти ли сън не спиш, заради тези прибори?

Аз съм в друг часови пояс.
Благодаря, че ме забеляза от висотата си, мечтаех българска богиня да ме забележи. Hug

crazy chick, не се мъчи, излишно е.
Някои са родени с нещо обло напред и всичко извън собствената им персона е дразнещо.
Един живот имате, що го хабите за глупости?
Криви млади жени, после криви лелки с навирен мустак, после и криви бабички ще станете, но тогава кривите ви дечурлига ще ви насмитат.
Това ако е живот!
Виж целия пост
# 528
Тиквичката ми тя. И ти ли сън не спиш, заради тези прибори?

Аз съм в друг часови пояс.
Благодаря, че ме забеляза от висотата си, мечтаех българска богиня да ме забележи. Hug

crazy chick, не се мъчи, излишно е.
Някои са родени с нещо обло напред и всичко извън собствената им персона е дразнещо.
Един живот имате, що го хабите за глупости?
Криви млади жени, после криви лелки с навирен мустак, после и криви бабички ще станете, но тогава кривите ви дечурлига ще ви насмитат.
Това ако е живот!

 Mr. Green newsm10 newsm62
Виж целия пост
# 529
Който иска намира начин  Laughing
Виж целия пост
# 530
10 c's, ти изобщо с малки деца на пазар/море/баня ходила ли си ???
Виж целия пост
# 531
Напълно разбирам, че е много по-лесно да сложиш детето в количката и да буташ, вместо да го гониш между рафтовете...

Не знам как най-добронамерено да ти обясня, че фундаментално грешиш. Децата не са плюшени зайци, все пак, и не могат да бъдат слагани на разни места просто ей тъй.  Laughing

Виж целия пост
# 532
Разбира се, че съм ходила на пазар/море/баня/въртележки/сладолед/градинки/молове и тн с малки деца и даже с групички.

Покрай тази тема прочетох и една статия за чистотата на пазарските колички . Не искам  да ви плаша, но всъщност май логиката е точно обратна на заявената в началото - всъщност е доказано, че пазарските колички са на ниво обществена тоалетна в хигиената и по-точно ръб на тоалетната чиния Simple Smile Ужас, как ще пипна утре количка не знам Laughing
Виж целия пост
# 533
 Да, определено е много по-лесно да държиш под око малки деца, особено като не е само едно в количката, отколкото ако не са в нея. Че има вероятност от инциденти - има, но да се опитваш да пазаруваш и да ги оставиш да се мотаят и любопитстват по-рафтовете, каму ли пък да тичат, си е даже по-опасно. Определено да ги виждам през цялото време и да са застопорени в количката за мен е по-безопасният вариант.

Картинката изглежда супер, ама познай колко е лесно да пазаруваш с 2-5 годишно дете, пък ако са две - съвсем, а те чинно да стоят до теб, държейки те за ръката.  Да, знам, перфектната съфорумка ще се справи и няма да допусне децата и да се отделят и на две крачки от нея, да пипат по рафтовете - абсурд, ще може да си пазарува спокойно и няма да се оглежда непрекъснато да не стане някоя беля, ама не всички са перфектни.   Laughing

Иначе при нас в доста магазини има колички, които са специално за деца - кола, в която има две места, пък отгоре е коша, но кой превари, той завари - не винаги има достатъчно за всички.
Виж целия пост
# 534
О, не се излагайте повече. Всичко, което казвате, е мотамо с тъпите оправдания защо децата са дундуркани на ръце или защо не се возят в столче за кола. Stop
Виж целия пост
# 535
Въобще не е само въпрос на хигиена, хората не възприемат да се държат заедно хранителни продукти  и мръсни обувки и толкова.
Все едно като се прибереш да ги подредиш редом в шкафа за обувки- домати, обувка, хляб, ботуш, втори ред - пантофи, сирене.... Joy
Щото те нали и без това не са чисти.



Виж целия пост
# 536
Напълно разбирам, че е много по-лесно да сложиш детето в количката и да буташ, вместо да го гониш между рафтовете...

Не знам как най-добронамерено да ти обясня, че фундаментално грешиш. Децата не са плюшени зайци, все пак, и не могат да бъдат слагани на разни места просто ей тъй.  Laughing



още по-добре да го желаят даже. с един куршум два заека Grinning
Виж целия пост
# 537
Напълно разбирам, че е много по-лесно да сложиш детето в количката и да буташ, вместо да го гониш между рафтовете...

Не знам как най-добронамерено да ти обясня, че фундаментално грешиш. Децата не са плюшени зайци, все пак, и не могат да бъдат слагани на разни места просто ей тъй.  Laughing
Ами , това е по-лошият вариант тогава.    Laughing
Майката угажда на капризите на детето (което изявява желание да се вози ), вместо да използва възникналите ситуации да го научи кое е правилно и кое не.
Виж целия пост
# 538
още по-добре да го желаят даже. с един куршум два заека Grinning

По някой път е по-добре, да. Защото ако имаш някое малко дяволче, недай си Боже пък две, примерно, които нямат никакво желание да бъдат вързани в количка, но пък при това кипят от енергия и любопитство, и уви, въпреки възпитателните ти подходи (или благодарение точно на тях  Laughing) не стоят мирно и кротко до теб - ще забравиш на мига всички статии за хигиената на пазарските колички и за рисковте от наранявания и ще се молиш да им станат любимо място.  Grinning
Виж целия пост
# 539
ЧеКа, аз както казах това чудесно го разбирам и изписах чашка мастило да го обяснявам, засуквайки мустак ту навън, ту навътре Simple Smile  Резервите ми към тази практика важат само за мен. Едното е, че не е разрешено, т.е поне тук, в моята чужбина  има указателни знаци ( да, не навсякъде), че децата се возят само до определени кг на определеното място - кошчето в горната част на количката. Изключително рядко някой вози по-голямо дете в самия кош, дори не помня да съм виждала такава сцена ( или просто не гледам в хорските колички). Второто е, че не е безопасно за по-големички деца да са в самата количка - твърдение подкрепено  от убедителни статистики. И третото е, че противно на първоначалната идея, количката е едно доста мръсно място.

Никога не бих се занимавала с Крейзи Шик и нейния уморен юноша поседнал на торбата с пръст, или Мирама качила дечурлигата на количката и тн, който смята тази практика за приемлива - това си е тяхна работа и няма да им спретна граждански арест, я   Laughing А ако е забранено, да дойде охраната и да се справи, всеки сам решава какво го устройва  в крайна сметка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия