Търновските мамчета и малките им коледарчета

  • 65 288
  • 724
# 135
За съжаление "Биоградина" затвори.  Confused

С тая седмична грижа нещо не разбрах. В "Св.Св.Кирил и Методий" (под ректората) е денонощно отглеждането през работните дни и си ги вземат събота и неделя. И да, има такива семейства и то не са непременно 'безсърдечни' родители, а такива, които са принудени от обстоятелствата. Моите скромни наблюдения са, че по-необходима е градина, която да работи със стандартно работно време, но и събота и неделя, защото има доста родители, които работят 6 дни в седмицата или такива, които са на смени и могат да се радват на децата си във време, различно от уикенда

Момичета, една самотна майка от силистренско село има нужда от дрешки за сина си на 12г. (обувки н. 39, висок 158см, тежи 50 кг.). Ще съм ви благодарна, ако проявите желание да й помогнете.
Виж целия пост
# 136
Мартеничка, тонът ти ме обижда Naughty Такъв е бил спреямо мен винаги, когато си била несъгласна с нещо, което съм написала. Ти създаваш впечатление на умен, креативен и социално ангажиран човек и ми се струва, че ако изградиш в себе си умението да изразяваш несъгласие с хората, без да ги обиждаш, би била злат-на Peace

Аз знам, съгласна съм с теб,че промените в Закона за образованието са създадени за онази етническа група, за чиито дечица ние с теб по една или друга форма работим. Но така,както е тръгнало, скоро тази етническа група ще мнозинство, а ние ще се стопим като етнос, така че ще трябва да преглътнем някои неща, понеже дискриминацията се счита за нехуманна и нецивилизована Peace

Наистина мисля,че родителите преиграват (тази думичка повече ли ти допада) с опасенията си, че ще бъдат лишени от родителските си права. Освен това, днес по новините съобщиха, че майките пак протестирали "този път"за еди какво си. Прозвуча подигравателно и разбира се, некоректно, понеже протестът е от родители, а не в частност от майки. А в очите на обществото излиза така, че майките сме едни мрънкала, дето само се чудим за какво да протестираме. Мисля си, че в момента е важно да се хванем за една кауза и след като постигнем успех с нея, тогава да искаме още. Иначе ще ни шкартират на общо основание Peace За мен по-важна е каузата с увеличаването на детските надбавки и да си запазим 2-годишното майчинство, като през втората година ни изплащат поне минималната заплата Mr. Green

А иначе, за този Закон за образованието-иска ми се да вярвам,че ако го приемат, Държавата действително ще поеме по-голям финансов ангажимент към децата ни и в най-скоро време ще започнат да се строят детски градини, в които децата ни да се чувстват добре, за тях да се грижат добре и ние спокойно да можем да ходим на работа. За мен поне кариерата ми е важна и не съм готова на 30 години да се откажа от нея, защото докато се обърна, децата ми ще са пораснали и няма да ми остане нищо друго, освен да гледам сериали, ако не ходя на работа Thinking
Виж целия пост
# 137
Пак си четох поста и не се извинявам на никого и за нищо. Всъщност, деси енчева, ти си тази с категоричните и заклеймяващите изказвания. Приоритетите ни явно са различни - аз не желая да плащам глоба след време, защото искам да бъда близо до детето си ежедневно и да му осигурявам стабилно, ерудирано и пълноценно домашно възпитание. Не отидох на днешния протест, но напълно подкрепям тези които го провеждам. Някак си тъпо е точно родителите да бъдат поредните източници на приходи в бюджета от наказателни глоби. И да кажем, че мен ме глобяват, защото отглеждам дъщеря си вкъщи и аз си платя, а тези, за които вярваш, че се изготвя тази наредба, как ще санкционират? Това са безсмислици и съвсем-съвсем ненужни реформи, колкото да се отвлече вниманието от истински сериозните проблеми.

И малко да разведря темата:

Мили дами, използвам възможността да ви поканя на ежегодния благотворителен базар на "Работилница за надежди", който ще се проведе този уикенд на партера (до кино Арена) в Сентрал Мол. Ще се радвам да се видим там ! Повече информация можете да намерите на www.millofhopes.org
Виж целия пост
# 138
Марти, не мога да го отворя.
Аха, с две L
Виж целия пост
# 139
Благодаря ти, Гали   bouquet
Виж целия пост
# 140
Здравейте момичета, извинявам се че нахлувам в темата ви , но ми трябват координатите или поне името на някои добър и изпитан хомеопат от Търново.
Виж целия пост
# 141
Д-р Кьорчева на моето дете предимно такива лекарства изписва, дали е наистина добра, и аз не знам. Досега му е помагало лечението, общо взето.
Ходи ли някой на ледената пързалка? Интересуват ме цените и работното време.

Виж целия пост
# 142
Добро утро ! Цени на ледената пързалка: http://dariknews.bg/view_article.php?article_id=1009724
Виж целия пост
# 143
Чудесно, благодаря, вчера сякаш не го намерих сама  Embarassed
Има ли някой да е вадил карта за градски транспорт, и да не е от Търново, познати ми се оплакаха, че на нас от Лясковец ни отказвали на автогарата, пък в нашата община нямали идея как да ни направят карти на децата. Аз още не съм ходила да питам лично.
Виж целия пост
# 144
Аз пък търся някъде да се продават хубави дамски комплекти - шал, шапка и ръкавици. За подарък.Може и плетиво.

И детски непропускащи апрески.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 145
Аз пък търся някъде да се продават хубави дамски комплекти - шал, шапка и ръкавици. За подарък.Може и плетиво.

И детски непропускащи апрески.  Rolling Eyes
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
http://bonboneta.net
Виж целия пост
# 146
  bouquet
Някой друг да се сеща за магазин с такива неща?
Виж целия пост
# 147
Аз харесах шапките в китайския, а и на коледния базар имаше много красиви кожени с пухчета.
Виж целия пост
# 148
Здравейте, Момичета отдавна не съм писала само Ви чета.  Имам два въпроса трябва ми магазин за прежди правя едни шалове, но в магазините който знам няма голямо разнообразие от цветове освен този на пазара под искра 2-та и по Васил Левски другаде среща ли ли се и имали в града детски оказион една приятелка търси някой неща.Извинявам се дългия пост .Весели празници
Виж целия пост
# 149

И детски непропускащи апрески.  Rolling Eyes

Геокс и Росиньол Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия