Вече е НОЕМВРИ, време стана да се гушна най-накрая в мама!

  • 33 673
  • 748
# 630
Не мога да си предсравя, че някой ще ми казва: Яж, спи, преоблечи го, дай му вода, храни го на 3 часа, остави го да плаче малко  Crazy айде това, айде онова, студено му е, топло му е ........ АААААА
Ооо да  Peace аз вече дори се скарах леко с лелята от страна на таткото заради тези коментари.Приказките какво трябва и какво не трябва, за всяка майка са излишни според мен.  Rolling Eyes Ние си знаем най-добре как да си гледаме дечицата. baby
Виж целия пост
# 631
Взех и аз чай с копър, анасон и лайка, обаче гледам пише от 2-ри месец - та се чудя дали това значи от навършен 1 месец или трябва да навърши 2, че нашата мома, много се мъчи с това коремче.
Виж целия пост
# 632
Мерси, момичета. Ще пробвам с преварена вода, но дали ще се махне, след като вече е засегната устичката newsm78 Иначе и аз давах чай с копър ( от анасон не й хареса), но имаше ефект точно 2-3 дни. Сега педиатърката ни изписа пробиотик, днес й дадох, ще видим резултата, че с тези колики вече се побърках. Тя е на периоди, и не плаче много, но й пречат да хапне добре и постоянно виси на мен  Rolling Eyes
Исках да ви питам още нещо- понеже вкъщи не сме палили 2-3 дни, но градусите все са 24 и колкото и да отварям не падат, ако през деня малката е на 24 градуса, при каква температура да я къпя?! И водата 37 градуса ли я правите? Обличам я с боди с къс или дълъг ръкав, гащеризонче и терлички, и я завивам с одеалце (тънко) по време на сън. При 22 градуса пак е облечена по този начин. newsm78
Виж целия пост
# 633
Мами, вие кога започнахте да давате капки против колики?!
Ние сме на 9 дена вече и не знам да ги почвам ли....... newsm78
Някои казват, че ги почват предварително, за да ги предотвратят?!
Купих САБ - СИМПЛЕКС, но там пише че се дават след 3-тата седмица?! newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78
Помагайте!
Виж целия пост
# 634
Дейза, това с плакненето на устичката с вода се спряга като превантивна мярка (която според повечето съвременни източници е неефективна); така или иначе, ако вече има млечница, няма да помогне в никой случай. Иначе - да, Дактарин е най-масово използвания препарат за гъбички в устата при малките бебета (с голямото ми дете съм мазала на подобна възраст). Естествено, най-добре е да погледне педиатър устичката.
Вие къде се разхождате? Аз живея в района на Пикадили-Чаталджа, при хубаво време слизам до Мопрската градина (20 мин ми е пътя точно), иначе въртя из района. Днес пазарувахме с Бубка първо на пазара, после до Пикадили Център, пак спа като пънче душата.

И аз много мразя да ми се месят, но да ми помагат обичам Mr. Green демек аз да си командвам парада... в това отношение свекърва ми е чисто злато - с много желание и отзивчивост детегледа, занимава се, винаги пита и на 100% се съобразява с изискванията ми. Чакам я с 4 очи да се прибере по Коледа и да мога да отразя някоя кръчма  Rolling Eyes А маман все се опитва да ме съветва и командва, което не понасям. Мъжът ми гледа много успешно Бубка и със желание при това, аз 2-3 пъти в седмицата излизам за по час-два - да карам колело с голямата или да се видя за малко с приятелки, до Мола за някоя покупка (много добре ми се отразява бай дъ уей Flutter). На два пъти се случва малката да се разплаче за храна и той и дава от фризера кърма в шише. Засега си я приема без проблем, но трябва внимателно да и даваме, защото много лесно се дави. И за мен е важно да пие детенце и от шише понякога. Все пак всичко става, а ми се иска януари и част от работата си да подновя. Каката навремето на 5 месеца се оказа, че не приема шише (след примерно 3-4 седмици, в които само на гърда е яла) и трябваше скорострелно да се прибера от едно мероприятие. Та... , Синапова  Wink, после почнах едно хранене да и давам от шише - беше зор в началото Embarassed, но полека свикна милото.
 
Кой беше писал (Меци?), че вечер няма кърма... ами при нас е същата работа - над два часа отива вечерното къремене - едната-другата-пак първата-пуза-пак втората-пак пауза-пак първата.. ужас. Но гледам да съчетая с интересен филм или форум и така Rolling Eyes Нямам намерение да давам АМ скоро, ще си караме така. Явно е до тип лактация - защото с голямата ми дъщеря беше по същия начин ситуацията. В един момент, беше на около 6 месеца, трябваше да чета сериозно за един изпит и тогава заместих вечерното кърмене с АМ - да си освободя няколко часа Sunglasses
 Хубвото при нас с Бубка е, че в останалите части на денонощието нещата се урегулираха в голяма степен, интервалите често са около 3 часа, така че считам всичко за тип-топ. А - и наддаването и се подобри - за миналата седмица има 200 грама, което вече е супер Grinning

За темата - нямам претенции къде да бъде следващата.

Цветенце, стискам ти палци, мила, и при наличен резултат да доложиш немедленно!!
Недаби, за твоя мъж също стискам!


Леле, колко изписах - личи си, че ми липсва с кого да си приказвам. Добре, че ще имаме гости довечера.

И да ви разсмея малко - мрънкам онзи ден на мъжа ми да си говори с мен (а не с компа), а той ми казва - "Две дъщери съм ти направил, за да си говориш с тях, остави ме на мира!" Joy
Виж целия пост
# 635
Ани на мен първо ми изписаха саб симплекс от 10тия ден. Но аз не ги давах защото и аз като теб прочетох листовката Simple Smile След като почнаха коликите към 14-15 ден започнах да ги давам, само че половин доза към 7-8 капки. Така и не видях ефект и ги спрях. Дори имам чувството, че от тях се засилват.... Няколко дни закрепихме положението от само себе си и сега давам лактофлор- пробиотик, от днес. За него няма ограничение във възрастта. Но незнам още дали има ефект..
Облак във Варна бяхме точно до окръжна и пикадили център( близко сме), но сега за зимата ще сме в добрич. Ние и двамата с мъжа ми сме от тук и решихме, че ще изкараме зимата тук, понеже се топлим на дърва. Та така. Надявам се на пролет да сме във Варна и да ходим по разходки. Иначе идвам често във Варна при сестра ми. Дори сега ми се очертава към средата на декември да идвам на преглед и на малка разходка, дано само не ни затрупа снега. На Коледа и Нова година пак съм там... Така, че често съм във Варна.Като започнат форумските срещи с бебета и като се пооправи времето се надявам да се включвам често Simple Smile Иначе сега се мъча с този Дактарин да мажа, ама имам чувството, че малката го изяжда... #Crazy
Виж целия пост
# 636
Момичета, здравейте! Виждам,че почти всички ви мъчат коликите! Така е и при нас, направо е кошмар, педиатъра изписа Еспумизан,но не ни помага. Днес след почти целодневно плакане, купих Колиеф и сега мисля, че се поуспокои. В същото време и аз съм в следродилна депресия, постоянно плача, особено когато майка ми си тръгва вечер. На всичкото отгоре вчера пристигна и свекито и съвсем се сдухах, само ми мърмори и се опитва да ме поучава, бебето ми е първо дете и съм адски притеснена дали някъде не греша. Опитах се да въведа режим горе долу на 3 часа, но не се получава и сега се храним когато поискаме и не спазваме нощните паузи. А като се погледна в огледалото... ужас. Е,оплаках ви се, надявам се да няма много мами в такова депресивно състояние!
Виж целия пост
# 637
Здравейте миличкиии  Hug

Лела, това мойто диване не иска да спи вече 3 дни....направо откачам....чудя се нормално ли е да будува толкова  newsm78 Иначе не плачка, само отвреме навреме като я заболи коремчето....но яде, повръща, яде, унесе се, след 5 минути се събужда, иска пак да яде....и така.....едно, че не си дояжда преди да заспи (а не е като да няма), ами и много се мандахерца и от това повръща....и докато не заспи в ръцете ми не смея да я сложа на леглото....онзи ден гонихме рекорд за колко време ще използваме всички чисти дрешки.....сменихме за 15 мин. 3 бодита...... Sad

Имаме си нови бебетааа! Да са живи и здрави!  Hug

Аера, стискам палци всичко да е наред с детенцето и бързо да се възстанови след операцията Praynig

Преди да забравя...мами със секцио, тъй като нищо не са ми казали да ви попитам какви контролни прегледи се правят след махането на конците? За гинеколога е ясно, но то ще е като спрат лохиите...но се чудя дали няма и други прегледи...все пак операция си е newsm78 Извинявам се ако въпросът ми е тъп  Embarassed

Adelayda
, и аз нямам търпения да почна да спортувам...ще изчакам поне на месец да станем и ще почна с леки упражнения вкъщи....пък като увеличим малко времето между яденията ще почна и нещо по-сериозно....чувствам се много парацилива напоследък....на всичкото отгоре малката ми тежи, а е едва 4 кг....срааам.....първо с гирички ще почна да заякна, че както я уча на ръце да ми заспива......... ooooh!

Въпрос за погачата: преди или след 40-ия ден се прави??? На нас 40-ия ден ни е баш неделя, но маминка ми каза, че трябвало да е преди това  newsm78

Иивче, добре сме, но не смогвам да стигна до комп....като по чудо сега спинка и дано издържи поне час и половина за да можем да направим гимнастиката преди следващото папкане(събуди се....40 минути  Confused.....вече втори ден го пиша този пост и инфото сигурно няма да е актуално  Confused)....виждам, че имате напредък с кърменето и много се радвам  Peace Дано да продължавате в същия дух и да успеете да си се кърмите повечко време  Hug Hug Hug

Цветенце
, стискам палци днес да гушнеш мъничето и всичко да мине много леко  Hug

tanya_t, много добре те разбирам....и на мен с мама ми е най-спокойно....тя идва често, но все пак е и на работа, но като си тръгне и ми е едно криво.... Sad Нито милото, нито маминка, която иначе си е постоянно с мен, имат това въздействие...а иначе ми помагат много - за домакинската работа де...аз съм си постоянно с беба и изобщо не ми се ходи в другата стая, та ми носят храна в детската...и аз като Иив, не давам да ми се помага с беба, освен милото за банята вечер  Mr. Green

Леле, като чета как се чудите дали да си будите бебоците на 3 часа и направо ви завиждам....аз се моля да изкара поне 2 часа сън  Rolling Eyes

Исках още неща да пиша, ама забравих....

Гушки на всички  Hug











Виж целия пост
# 638
Здравейте момичета,

нека са живи и здрави новите ни бебчета и много да радват майчетата и татковците си.

Neonkaa аз съм много доволна от електрическата помпа на Alegro barbabebe http://www.pakostnik.com/bg/productdetails.php?id=7886&cat=16. С нея успявам да се изцеда за около 5-10 мин. (в зависимост от количеството) и едновременно с това да си почивам или чета нещо.

Бих искала да попитам момичетата от София, които ще правят погачата на бебчетата извън къщи, дали са се спрели на някое заведение.Аз ще имам около 20-тина гости, но в къщи няма как да ги събера, та за това ще съм благодарна ако имате предложения.
Виж целия пост
# 639
Lu4ie,движи си нещата както ги усещаш,не ги слушай такива "съветници".Добре правиш,че кърмиш на поискване yes-с кърменето е трудно да се спазват часове.Гарантирам ти,че с второто ще бъдеш доста по-спокойна Simple Smile.Аз сега с третото съм такъв непукист Sunglasses,за дреболии въобще не се втелясвам.И ми е супер спокойно/а никой не ми помага,освен ММ/.
И на нас капките против колики въобще не ни помогнаха/Sab simplex и Еспумизан/;-),сега мисля да пробвам с Bio Gaja последно;ако не помогне-ще си ги изтърпим и това е.
Дейза,ако малката гълта дактарина-не се притеснявай-таман ще попречи на гъбичките да слязат към хранопровода yes.
Облак-супер секърва имаш,евала!
Синапова-за това,че не иска да пие от шише-нашия Бръмби не харесва само силиконовите биберони,но латексовите са му таман Mr. Green,обаче докато разбера тази работа,и аз се бях притеснила,че се дави от шишето и повръща.После му смених и силиконовата залъгалка с латексова и положението значително се облекчи.Но не знам при вас дали е същия проблем newsm78.
Мецани-аз след разходка винаги му мокря лицето със светена вода,за всеки случай.Хора най-различни.
Виж целия пост
# 640
Здравейте момичета.

Не съм писала и влизала отдавна, че малкият иска само да го нося, а като заспи върша цялата домакинска работа #Cussing out Добро ми е детето, ама много хитро ще излезе, а на мама и слаб ангела та си го влачи Mr. GreenИначе миналата седмиа бяхме на мерене и за 16 дена сме надали 800 гр. и цели 3 см. сме се удължили.С тез темпове скоро ще настигнем дакела ни по дължина Joy
Колики си имаме и са все по-зле.Снощи не заспа до 1 ч.през ноща.Кърма си имам и си хапва, но от няколо дена след кърмене започна да връща по малко от млякото и не знам дали да се притеснявам.Не повръща, а му се стича стуйка от устата.Всеки ден се разхождаме по 2 ч., днес не сме, че е лошо времето, ма май и другата седмица ще пропуснем.
Да се оплача, че малкият ми го изписаха с конюктивит на едното оченце от болницата, мина му и от няколо дни пак има секрет от канала.Абе направо отврат.

lu4ie   , не се сдухвай.Щом ти като майка смяташ, че това което правиш а детето ти е правилно, значи е така.Стегни се и не се шашкай. Hug
Лама, чудесна идея за една последна темичка за да изчкаме и другите момичета.
Цветенце, чакаме новини от теб миличка Hug
Недаби, стискам палчета.
snowflakely и нашето носле все хрипа и всеи ден му измуквам сополките с аспиратора.Голям рев става тогава. Mr. Green

Момичета, прегръщам ви и утре ще се постарая да изчета всичко.
  
Виж целия пост
# 641
при следващата тема да помоля Меци и Лама да отбележат на 1-ва страничка, че моето бебе е Виктория и имах нормално раждане  Embarassed
и сега пак с моя пъп...виждам, че е тръгнал да пада и се държи на една люспичка (или поне така си мисля) и отдолу е едно беличко. такова ли трябва да е? и дали не е гной? или да ходя да й купувам спрей.....като го почиствам остават тъмни корички по памука, но много малко. не съм забелязала да има гной....
и след като падне пак ли да продължавам почистване със спирт?
Виж целия пост
# 642
За коликите давам инфакол и биогайа които са с натрупване общо взето вършат работа, но има критични дни. За шишето има еднп на медела, което имитирс зърно и пуска млякото трудно през малки дупчици. Аз го взех защото ходя
на лекции но съм доволна, цената му е безумна 38лв.
Виж целия пост
# 643
здравейте мами  Hug, най сетне дойде и моя ред да се запиша като мама, родих на 26.11.  момиченце 3200кг, 50см и вече сме си в къщи.
Виж целия пост
# 644
explanet И Лили ми беше с конюктивит ( или по скоро запушени канали за сълзите). Ами правиш чай от лайка, гледай да е от билки не пакетче, ама в краен случай и пакетче става. И в една чашка или стерилно контейнерче ( аз поне там си държах) и като видиш разни течове по очите с памуче мокриш в отварата от лайка и почистваш очето от външния към вътрешния ъгъл. Може да редуваш памуче с лайка и сухо памуче докато махнеш всички гадости. На Лили 1 седмица тормоз на очите и слава богу  Praynig минаха конюктивитите.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия