Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 165

  • 37 847
  • 746
# 225


Добро утро! Simple Smile

Марианка,
така се захласнах да гледам гифчетата, след като прочетох твоя пост, че поне 5 минути минаха, докато се сетя поне добро утро да кажа. Simple Smile))
И все пак въпросът ми си остава - от психологическа гледна точка изпипано ли е? Не необходимостта от разговора, а реакцията на Керим - отговаря ли на характера му? Simple Smile Надявам се, че не изнаглявам.


Показаха ни таланта на Енгин. Да изиграеш този момент - от надеждата за очакваната близост, през голямото желание, недоизказаното. Успокоиха се, че взаимно ще се доизлекуват и страстта надделя. Е, така го разбирам аз като това, което са искали да ни покажат...Мое виждане....
Виж целия пост
# 226
Добро утро.Усмихнат и ползотворен ден на всички.И по повод ПБН мисля,че сривът на Керим беше съвсем нормална реакция от всичко,което бяха преживяли с Фатмагюл.В целия филм от началото до края всички и всичко се въртеше около Фатмагюл(да те разказваха нейната история),но освен нея Керим също беше жертва(на неподходящото място в неподходящото време).На него всички му казваха колко силен трябва да бъде,как трябва винаги да подкрепя Фатмагюл,тоъ нямаше право да се оплаква.Него никой никига не го попита как се чувства,дори психоложката не успя да го накара да изкаже на глас това което го мъчи.Той винаги трябваше да бъде силен и в услуга на останалите от семейството.Затова когато останаха насаме с Фатмагюл имам чувството че по този начин Керим успя да изчисти съзнанието и душата си за да могат да продължат напред.Аз сега се връщам при Мустафа Булут,но ще надничам с едно оченце и тук.

До къде си стигнала с Булута, Ками?
Виж целия пост
# 227
Мили момичета,мисля,че каквато и да е причината за емоционалният срив на Керим ние ще му съчувстваме и отново ще пролеем реки от сълзи.
Виж целия пост
# 228

Добро утро! Simple Smile

Марианка,
така се захласнах да гледам гифчетата, след като прочетох твоя пост, че поне 5 минути минаха, докато се сетя поне добро утро да кажа. Simple Smile))
И все пак въпросът ми си остава - от психологическа гледна точка изпипано ли е? Не необходимостта от разговора, а реакцията на Керим - отговаря ли на характера му? Simple Smile Надявам се, че не изнаглявам.


Показаха ни таланта на Енгин. Да изиграеш този момент - от надеждата за очакваната близост, през голямото желание, недоизказаното. Успокоиха се, че взаимно ще се доизлекуват и страстта надделя. Е, така го разбирам аз като това, което са искали да ни покажат...Мое виждане....

Simple Smile  Hug Страстта, особено на единия. Simple Smile)) (намигванка) Не се заяждам и не повдигам темата, само се закачам. Simple Smile)) Ако е било вмъкнато, за да ни покажат таланта на Енгин, значи е било глупост. Simple Smile Енгин го изигра перфектно, така, както игра през цялото време. Но ако е естествено за характера на героя му, тогава - добре. Ужасно ми липсва и мъжка гледна точка в тълкувание постъпките на Керим. Simple Smile Сценаристки и режисьор - жени, обсъждащи - жени. Един мъж няма около мен, дето да е гледал сериала, за да го питам как той вижда образа на Керим. Simple Smile Ако някой може да сподели мнение на половинката си, ще се радвам да го направи. Simple Smile
Виж целия пост
# 229
Мили момичета,мисля,че каквато и да е причината за емоционалният срив на Керим ние ще му съчувстваме и отново ще пролеем реки от сълзи.

Определено! Колкото и пъти да го гледам. Както и при пречистващото признание на Фатмагюл след Керимовото "Обичам те"...
Виж целия пост
# 230
Здравей Маричка, все още съм на 5 епизод,но от видяното до тук всичко много ми харесва.Дори в момента като пиша само при мисълта за МБ ми трепере сърцето(много добра игра до тук на Енгин,мъчно ми е да го гледам как плаче,но го прави превъзходно).Музиката ме побърква,обстановката ме побърква но Енгин най-много.Няма втори като него.
Виж целия пост
# 231
Здравей Маричка, все още съм на 5 епизод,но от видяното до тук всичко много ми харесва.Дори в момента като пиша само при мисълта за МБ ми трепере сърцето(много добра игра до тук на Енгин,мъчно ми е да го гледам как плаче,но го прави превъзходно).Музиката ме побърква,обстановката ме побърква но Енгин най-много.Няма втори като него.

 Hug Наистина е невъзможно разтърсващ в тази роля. Изважда те от равновесие... Предстоят ти още много вълнения... Simple Smile Събирай сили. Simple Smile Аз обожавам Енгин в тази роля, макар да ми е трудно да гледам филма отново и отново именно защото трудно понасям безнадеждността на неговата голяма любов... Няма да те тормозя повече с въпроси - гледкай си... отдай се на емоцията. Simple Smile
Виж целия пост
# 232

Виж целия пост
# 233
Момичета,моята приятелка ми подхвърли една клюка от темата за АФК,където едно момиче,което знае турски твърди,че ще се прави римейк на Дневниците на вампира,където наш Енгин щял да участва с Хазал Кая.Продуцент пак щял да бъде Ay Yapim и Енгин заради това не е приемал други предложения.Някой нещо да е чувал за това?
Виж целия пост
# 234
Момичета,моята приятелка ми подхвърли една клюка от темата за АФК,където едно момиче,което знае турски твърди,че ще се прави римейк на Дневниците на вампира,където наш Енгин щял да участва с Хазал Кая.Продуцент пак щял да бъде Ay Yapim и Енгин заради това не е приемал други предложения.Някой нещо да е чувал за това?

Simple Smile Май навсякъде фенките изпадат в положението на гладни кокошки, сънуващи просо.Simple Smile)
Какво е АФК?
Виж целия пост
# 235
Маричка,това е един младежки любовен сериал,който имаше много висок рейтинг(аз не съм го гледала,но приятелката ми е много запленена от него),в който играеше Хазал Кая.В тази тема фенки на Енгин няма,там друг е фаворитът.
Виж целия пост
# 236
Марица, да си кажа и аз по въпроса, който повдигаш за ПБН. Докато гледах сериала, много пъти на шега съм казвала, че след толкова чакане, като дойде моментът, единственото, което мога да си представя, е, как Керим припада от свръхвълнение и ФГ ще е тази, която го окуражава.
Но не съм мислила, че ще се случи нещо подобно. Като рускините, вярвах, че "Керимчик ще се справи."  Simple Smile

Според мен, този разговор, а дори и физическата близост, можеха да се случат по-рано. Бих казала, трябваше да се случат по-рано. Навярно сц. нарочно са изпипали сцените така, че всичко да съвпадне с ПБН.
От друга страна, това което ни показаха, е повече от логично. Ако моментът на физическа близост беше по друго време, може би нямаше да е толкова натоварен с емоции. Но така, дългоочакваната сватба, клетвите, които си размениха, танците, после останаха насаме - ФГ в бяла рокля, нежна, крехка, в същото време смела, доверчиво чака от него да се случи "онова нещо" - точно това доведе до емоционалния срив. Моментът беше страшно натоварен.

Не мога да ти предоставя мъжко мнение, не разполагам с такова.
Признавам, че такава драматична и перфектно изиграна ПБН няма друга в световното кино. Прекланям се пред екипа на филма.
Но, тъй като дълго време живея с ФГ и Керим и ги възприемам като живи хора, съжалявам, че сц. им развалиха сватбената нощ. Тя трябваше да бъде вълшебна, нежна, само тяхна, след всичко, през което минаха. Пречистващите думи и обясненията, прошката, трябваше да се случат преди това.
Виж целия пост
# 237
Марица, да си кажа и аз по въпроса, който повдигаш за ПБН. Докато гледах сериала, много пъти на шега съм казвала, че след толкова чакане, като дойде моментът, единственото, което мога да си представя, е, как Керим припада от свръхвълнение и ФГ ще е тази, която го окуражава.
Но не съм мислила, че ще се случи нещо подобно. Като рускините, вярвах, че "Керимчик ще се справи."  Simple Smile

Според мен, този разговор, а дори и физическата близост, можеха да се случат по-рано. Бих казала, трябваше да се случат по-рано. Навярно сц. нарочно са изпипали сцените така, че всичко да съвпадне с ПБН.
От друга страна, това което ни показаха, е повече от логично. Ако моментът на физическа близост беше по друго време, може би нямаше да е толкова натоварен с емоции. Но така, дългоочакваната сватба, клетвите, които си размениха, танците, после останаха насаме - ФГ в бяла рокля, нежна, крехка, в същото време смела, доверчиво чака от него да се случи "онова нещо" - точно това доведе до емоционалния срив. Моментът беше страшно натоварен.

Не мога да ти предоставя мъжко мнение, не разполагам с такова.
Признавам, че такава драматична и перфектно изиграна ПБН няма друга в световното кино. Прекланям се пред екипа на филма.
Но, тъй като дълго време живея с ФГ и Керим и ги възприемам като живи хора, съжалявам, че сц. им развалиха сватбената нощ. Тя трябваше да бъде вълшебна, нежна, само тяхна, след всичко, през което минаха. Пречистващите думи и обясненията, прошката, трябваше да се случат преди това.

Можеше дори и след това - задължително трябваше да се случат. Точно заради това ми трябва мъжки поглед. Simple Smile) Не, че Керим не се справи с очакваното от него - стана, направиха си Енисе и пр. , Simple Smile но ми е интересно дали един мъж наистина би си позволил да изпадне в емоционални излияния точно в ПБН. Проявявам чисто научен интерес към психологическата гледна точка. Simple Smile Доказването на мъжа като мъж в подобна ситуация е важно за самия мъж и неговото самочувствие, така си мисля... затова би се стегнал и не би се отдал на твърде много приказки.  newsm78 Не, че съм наясно с мъжката психика... Simple Smile И точно затова си задавам въпроси. Simple Smile Ако успеем да намерим отговор - прекрасно, ако ли не... ще оставя загадката за разрешаване в следващото си прераждане, ако се родя мъж. Wink))
Виж целия пост
# 238
Маричка,това е един младежки любовен сериал,който имаше много висок рейтинг(аз не съм го гледала,но приятелката ми е много запленена от него),в който играеше Хазал Кая.В тази тема фенки на Енгин няма,там друг е фаворитът.

Аха! ОК.
Не знам за слуховете. Марианка вероятно следи тези неща - ще каже, ако има нещо... на нея разчитам аз за всички новини. Simple Smile
Виж целия пост
# 239


М: "Керим, сине, какво направи?"
К: "Нищо не казвай како. Трябваше."
.....
К: "Вземи како ключа от колата.
     Всичко свърши вече. Всичко разказах. Ще си получа наказанието. Сега вярвяш ли ми?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия