Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 165

  • 37 847
  • 746
# 240


Керим го откарват. Ще дава показания. Дали Фатмагюл започва да вярва леко по-леко в любовта му.
Виж целия пост
# 241


К: "За това, че бях там...за това, че не ги спрях съм толкова виновен, колкото и те. Толкова много съжалявам, че не проговорих досега. Затова искам....всички да получат наказанието си."
......
Пр.: "Селим Яшаран, Ердоан Яшаран и Вурал Намлъ. Това ли са имената?"
К: "Да."
Пр.: "Прочетете и подпишете."
Виж целия пост
# 242
Здравейте момичета!!!! wavey wavey wavey

Хайде, пак почнахме с ПБН.
Марица искаше и мъжко мнение. Ще преразкажа и такова. Слагам в спойлер, защото може би не на всички ще им се чете.
Скрит текст:
От  моята скромна практика познавам  три подобни случая. И тримата мъже получавт срив през ПБН. Забележете обаче, че и тримата са имали сексуални отношения с парньорки  преди брака, а единият и с жената, за която се жени.
Най интересен е случая с този, който имаше контакт с жена си преди брака и защо се е получил срив при него в ПБН. Ситуацията при него бе следната: две седмици след брака той иска и не може да проведе сексуален акт с жена си. Мислиха и двамата да ходят на сексолог, въпреки, че знаеха себе си преди.След много дълги разговори стигнахме до простата истина. Когато са били гаджета с жена си са правили секс на нестандартни места, криейки се от околните, тъй като нито един от двамата не е имал "свободен терен". След като двамата остават насаме в нова квартира, но с хазяи всичко в неговата сексуална нагласа се променя. Първо - сами с жена си в собствено и нормално легло. Второ - притеснение от досадните хазяи и задръжките са налице. Съпругата му уплашена, че с него става нещо неестествено, започва да го отбягва и да търси всякакви причини от главоболие до дълъг цикъл, за да не го предразполага към интимност, в която бе започнала да се съмнява, че ще се получи. И дойде простата истина. Когато двамата разговаряха, тя спомена нещо от рода дали той помни, когато веднъж били в близката градинка и правили невероятен секс. Това бе и отговорът на неговото стягане - сексът бе възможен само при по-нестандартни условия. Въпросът бе как да стане в стандартните условия? Решението бе тяхно. Тук в такива детайли в човешката интимност никой не може да помогне, освен самата двойка да си помогне, но те вече бяха разбрали къде са им спирачките.Терапията си свърши работата Успяха! Имат две красиви дъщери и собствено жилище вече.

Разказвам това, за да затвърдя тезата си за нормалността на този Керимов срив точно в ПБН.
Какви са според мен причините сривът да е точно тогава?:-
1. Той  е виновен - участвал е в изнасилването
2. Жени се насила за изнасилената жена
3. От него се изискват да полага грижи към съпругата си и да поема семейните отговорности
4. Мисли да приключи всичко, като замине, но идва любовта. Тя му показва други хоризонти
5. Разбира, че е влюбен и иска същото от обекта на любовта си
6. Усеща, че е мразен и не може да получи любовта на Фатма
7. Бори се срещу ненавистта на съпругата си и агресията на Яшаранови
8. Гневи се и ревнува от годеника на жена си
9. Разбира истината за майка си и баща си
10. Баща му се появява след дълго отсъствие и нетърсене и заявява обич и иска такава и от него самият
11. Загубва работата си
12. Предава се в полицията, за да докаже любовта си
13. Подведен е под отговорност за убийство и влиза в затвора

И още........., но и  доста неща пропускам. Това изброеното не е малко. На фона на тези житейски несгоди, единственото нещо, което го крепеше е силната му любов и желанието да бъде приет.
Много самоотвержена битка, която той докара до щастлив край. Но тези натрупвания, изброени в тринадесетте точки нима не могат да повлияят на всеки един човек? Разбира се, че да! На него му повлияха в най-интимният момент, защото, точно неговата,  тяхната драма е от такъв интимен момент. А натрупването на тези негативни емоции "подсолени" и с изискванията на традициите биха огънали и най-силният човек. И Керим се срина. Той до този момент стоически издържаше всичко. Бяха започнали да ходят и двамата при психоложката, но гадното отвличане върна цялото старание назад. Знаете, колко наранени бяха всички. Нима това не може да се отрази на човек, пък макар той да е мъж, дори и турски.
А защо точно в ПБН ?
- защото тяхната драма е точно свързана с интимността/ със секса/
- защото той все още изпитваше вина
- защото се страхуваше да не бъде наранена или по-точно тя да не отключи отново защитни реакции и да се отбранява при евентуална интимност. Тези си страхове ги сподели и пред психоложката.
- защото ПБН в турските традиции е свещена, даваща ново начало на женената двойка и задължително трябва да се проведе.Леле, колко е трудно такова мислене за нас, но то е възпитавано у момчетата и момичетата  в Турция от ранна възраст.
- защото двамата не бяха говорили напълно откровено за "онази нощ" и винаги витаеше някаква недоизказаност на "онази нощ"
 
Това не са ли причини за срив и то точно в ПБН?Според мен да и то много достатъчни.
Керим трябваше да мине през този катарзис, защото нямаше да може да продължи с интимността за в бъдеще. Тогава щеше да му е нужен сексолог.
-


Налага ми се пак да защитя психоложката, за това  дадох и пример от практиката. Психоложката им показа пътя и това е нейната роля, но не може да им покаже детайлите в тяхното поведение един към друг, защото това е само между двамата. Интимността е за двамата и то по начин, по който те ще го направят, а не по начин, който им каже психоложката. Би било смешно, ако ще имат интимност, диктувана от съвети на психоложка. Например нещо от рода на Керим трябва да легне така, а Фатма така и прочее Това ли искахте да видите в сеансите при психоложката?Само сексолозите могат да си позволят да уточняват детайли в интимното поведение, но и те не го правят с големи подробности. За това има природа и нещото наречено инстинкт. А всички знаем, че най-късно прояваващият се инстинк в човешкият индивид е сексуалното общуване.

А сцената на ПБН в КВФ е уникална. Сигурна съм, че ще бъде споделяна в много терапии.
Тази нощ бе за Керим и Фатма тяхното чистилище! И господ си знаеше  работата. След пречистването им даде Енисе. Красиво, та чак боли!
Спирам до тук, защото сълзите пак напират.


Виж целия пост
# 243
Димана,това което си написала в спойлера е страхотен коментар. newsm10 smile3525
Виж целия пост
# 244

Виж целия пост
# 245
Димана,това което си написала в спойлера е страхотен коментар. newsm10 smile3525

Благодаря ти Велияна! Малко са ми объркани мислите, но считам, че предадох поне 80 % от тях по случая ПБН. Може би има още много, което ми се иска да изкажа, но сега не се сещам, пък и написах поста си на един дъх.
Виж целия пост
# 246


dimana-nova от мен...
Виж целия пост
# 247
Димана, много хубав коментар,чак ме разплака,може би и защото в момента съм под друга също толкова голяма емоция наречена Мустафа Булут.Голяма ревла съм,но то ми идва от душата и когато се наплача хубаво,после се чувствам много добре.
Виж целия пост
# 248
Здравейте,   wavey  момичета!



В болницата, чакайки новини за състоянието на Вурал, Перихан води разговор с Ердоан и Селим




Скрит текст:





























Виж целия пост
# 249
Дилеми,нагли,безсърдечни и страхливи к....та,бих казала аз за тези двамата.И като си помисли наистина човек,че има момичета в темите,които предпочитат тях пред Керим,направо ужас ме обзема.
Виж целия пост
# 250

Марияна, благодаря!

Гледката е умопомрачителна! Едно хубаво пухкаво момиченце на фона на един пречистващ се бъдещ татко. Е, разплаквам се като правя тази асоциация, гледайки тези красоти, показващи точно това.
Виж целия пост
# 251
Здравейте момичета!!!! wavey wavey wavey

Хайде, пак почнахме с ПБН.
Марица искаше и мъжко мнение. Ще преразкажа и такова. Слагам в спойлер, защото може би не на всички ще им се чете.
Скрит текст:
От  моята скромна практика познавам  три подобни случая. И тримата мъже получавт срив през ПБН. Забележете обаче, че и тримата са имали сексуални отношения с парньорки  преди брака, а единият и с жената, за която се жени.
Най интересен е случая с този, който имаше контакт с жена си преди брака и защо се е получил срив при него в ПБН. Ситуацията при него бе следната: две седмици след брака той иска и не може да проведе сексуален акт с жена си. Мислиха и двамата да ходят на сексолог, въпреки, че знаеха себе си преди.След много дълги разговори стигнахме до простата истина. Когато са били гаджета с жена си са правили секс на нестандартни места, криейки се от околните, тъй като нито един от двамата не е имал "свободен терен". След като двамата остават насаме в нова квартира, но с хазяи всичко в неговата сексуална нагласа се променя. Първо - сами с жена си в собствено и нормално легло. Второ - притеснение от досадните хазяи и задръжките са налице. Съпругата му уплашена, че с него става нещо неестествено, започва да го отбягва и да търси всякакви причини от главоболие до дълъг цикъл, за да не го предразполага към интимност, в която бе започнала да се съмнява, че ще се получи. И дойде простата истина. Когато двамата разговаряха, тя спомена нещо от рода дали той помни, когато веднъж били в близката градинка и правили невероятен секс. Това бе и отговорът на неговото стягане - сексът бе възможен само при по-нестандартни условия. Въпросът бе как да стане в стандартните условия? Решението бе тяхно. Тук в такива детайли в човешката интимност никой не може да помогне, освен самата двойка да си помогне, но те вече бяха разбрали къде са им спирачките.Терапията си свърши работата Успяха! Имат две красиви дъщери и собствено жилище вече.

Разказвам това, за да затвърдя тезата си за нормалността на този Керимов срив точно в ПБН.
Какви са според мен причините сривът да е точно тогава?:-
1. Той  е виновен - участвал е в изнасилването
2. Жени се насила за изнасилената жена
3. От него се изискват да полага грижи към съпругата си и да поема семейните отговорности
4. Мисли да приключи всичко, като замине, но идва любовта. Тя му показва други хоризонти
5. Разбира, че е влюбен и иска същото от обекта на любовта си
6. Усеща, че е мразен и не може да получи любовта на Фатма
7. Бори се срещу ненавистта на съпругата си и агресията на Яшаранови
8. Гневи се и ревнува от годеника на жена си
9. Разбира истината за майка си и баща си
10. Баща му се появява след дълго отсъствие и нетърсене и заявява обич и иска такава и от него самият
11. Загубва работата си
12. Предава се в полицията, за да докаже любовта си
13. Подведен е под отговорност за убийство и влиза в затвора

И още........., но и  доста неща пропускам. Това изброеното не е малко. На фона на тези житейски несгоди, единственото нещо, което го крепеше е силната му любов и желанието да бъде приет.
Много самоотвержена битка, която той докара до щастлив край. Но тези натрупвания, изброени в тринадесетте точки нима не могат да повлияят на всеки един човек? Разбира се, че да! На него му повлияха в най-интимният момент, защото, точно неговата,  тяхната драма е от такъв интимен момент. А натрупването на тези негативни емоции "подсолени" и с изискванията на традициите биха огънали и най-силният човек. И Керим се срина. Той до този момент стоически издържаше всичко. Бяха започнали да ходят и двамата при психоложката, но гадното отвличане върна цялото старание назад. Знаете, колко наранени бяха всички. Нима това не може да се отрази на човек, пък макар той да е мъж, дори и турски.
А защо точно в ПБН ?
- защото тяхната драма е точно свързана с интимността/ със секса/
- защото той все още изпитваше вина
- защото се страхуваше да не бъде наранена или по-точно тя да не отключи отново защитни реакции и да се отбранява при евентуална интимност. Тези си страхове ги сподели и пред психоложката.
- защото ПБН в турските традиции е свещена, даваща ново начало на женената двойка и задължително трябва да се проведе.Леле, колко е трудно такова мислене за нас, но то е възпитавано у момчетата и момичетата  в Турция от ранна възраст.
- защото двамата не бяха говорили напълно откровено за "онази нощ" и винаги витаеше някаква недоизказаност на "онази нощ"
 
Това не са ли причини за срив и то точно в ПБН?Според мен да и то много достатъчни.
Керим трябваше да мине през този катарзис, защото нямаше да може да продължи с интимността за в бъдеще. Тогава щеше да му е нужен сексолог.
-


Налага ми се пак да защитя психоложката, за това  дадох и пример от практиката. Психоложката им показа пътя и това е нейната роля, но не може да им покаже детайлите в тяхното поведение един към друг, защото това е само между двамата. Интимността е за двамата и то по начин, по който те ще го направят, а не по начин, който им каже психоложката. Би било смешно, ако ще имат интимност, диктувана от съвети на психоложка. Например нещо от рода на Керим трябва да легне така, а Фатма така и прочее Това ли искахте да видите в сеансите при психоложката?Само сексолозите могат да си позволят да уточняват детайли в интимното поведение, но и те не го правят с големи подробности. За това има природа и нещото наречено инстинкт. А всички знаем, че най-късно прояваващият се инстинк в човешкият индивид е сексуалното общуване.

А сцената на ПБН в КВФ е уникална. Сигурна съм, че ще бъде споделяна в много терапии.
Тази нощ бе за Керим и Фатма тяхното чистилище! И господ си знаеше  работата. След пречистването им даде Енисе. Красиво, та чак боли!
Спирам до тук, защото сълзите пак напират.




Гуш и цунк!  Hug Точно това исках. Благодаря за поста!  Simple Smile

Скрит текст:
Значи не сме чак толкова различни емоционално с мъжете, просто го показваме по различен начин.  Simple Smile
Виж целия пост
# 252
Ееех,то татко ли е,че да го опишеш!!!
Виж целия пост
# 253
dimana-nova!!!
Чудесен коментар!  newsm51 Hug Hug
Сърцето ми ще изхвръкне  ooooh!  Така ме развълнува пак тази ПБН!
Виж целия пост
# 254


Пр.: "Съпругът ти подаде жалба. каза, че си била изнасилена от ровече от един човек. И че си била накарана да мълчиш от семействата на извършителите. и си била принудена да се омъжиш за него, за да се приключи случая. Вярно ли е?"

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия