Преди и след „Каква е вината на Фатмагюл?” (Fatmagul'un Suçu Ne?) – Тема 165

  • 37 838
  • 746
# 495


Скрит текст:
Виж целия пост
# 496
Дейзи,ти тотално ме зарази с темата за целувките.Целувката от ПБН е единствената  с възходяща градация и която не беше прекъсната от никого и нищо и се явява като увертюра към последвалите събития.
Дейзи , мила, проучи в Англия няма ли някоя магистратура  за теорията  и практиката на целуването, да я запишиме. Не ми се вярва ,обаче,англичаните да са по-вещи от нас.

Миле... като гледам пристрастието ви с Дейзи към обучаващата програма в КВФ ( Wink ), май вече към академична титла гледате... Simple Smile)) Докторатът беше за АБО, професурата - за КВФ, сега остава да защитите следващото звание... Simple Smile)) И ставаме БАН по Енгиномания. Simple Smile))
Виж целия пост
# 497


Ръцете ти единствено виновни ...



Скрит текст:
Ръцете ти единствено виновни
за пламъка изгарящ помежду ни,
за чувствата във нас,
за нашата повест,
която с теб написахме без думи.
Ръце, аз само вас в света ще търся,
защото трябва нещо да ни свързва.
За миг ако отдръпнем нашите пръсти,
без огъня те могат да замръзнат.

Виж целия пост
# 498
Дейзи,ти тотално ме зарази с темата за целувките.Целувката от ПБН е единствената  с възходяща градация и която не беше прекъсната от никого и нищо и се явява като увертюра към последвалите събития.
Дейзи , мила, проучи в Англия няма ли някоя магистратура  за теорията  и практиката на целуването, да я запишиме. Не ми се вярва ,обаче,англичаните да са по-вещи от нас.

Миле... като гледам пристрастието ви с Дейзи към обучаващата програма в КВФ ( Wink ), май вече към академична титла гледате... Simple Smile)) Докторатът беше за АБО, професурата - за КВФ, сега остава да защитите следващото звание... Simple Smile)) И ставаме БАН по Енгиномания. Simple Smile))


Аз с удоволствие бих защитила някоя магистратура по режисура. Въобще тази индустрия много ме влече. И не само техниката на заснемането на целувките, ами и на всички останали сцени ме вълнува.  Тази целувка я анализира, защото за мен е единсвената истинска в този сериал. Другите бяха филмови и ги усещах изиграни, особено от Берен.
Виж целия пост
# 499


Ръцете ти единствено виновни ...



Скрит текст:
Ръцете ти единствено виновни
за пламъка изгарящ помежду ни,
за чувствата във нас,
за нашата повест,
която с теб написахме без думи.
Ръце, аз само вас в света ще търся,
защото трябва нещо да ни свързва.
За миг ако отдръпнем нашите пръсти,
без огъня те могат да замръзнат.


Гласът също е виновен, чок виновен.  Crazy Crazy Crazy

Виж целия пост
# 500


ENGİN AKYÜREK-BÜLENT SEYRAN KERİM RAHMİ TÜRKÜ DÜET

Виж целия пост
# 501
Нещо подобно исках да видя в В.Б.Д.

Керим поняся Фатмагюл към леглото. Надвесва се над нея, внимателно отмята кичур коса, милвайки лицето й. Приближава се, усеща дъха й, целува я нежно, допирът на устните им изгаря и двамата, тръпката е пареща , но сладка. Керим обсипва с целувки своята любима , а нежните докосванията на ръцето му я карат да потрепери от удоволствие. Сърцата им бишт лудо в ритъма на любовта. Душите и телата им се сливат. В едно цяло. Керим поглежда своята любима, лицето й  излъчва  светлина, а в очите й блестят искрици, искриците на щастието и любовта.
Виж целия пост
# 502


ENGİN AKYÜREK-BÜLENT SEYRAN KERİM RAHMİ TÜRKÜ DÜET



Дилеми , ако постнвш и бг преводът на тази песен , съвсем ще стане горещо.   Embarassed Embarassed Rolling Eyes
Виж целия пост
# 503
Нещо подобно исках да видя в В.Б.Д.

Керим поняся Фатмагюл към леглото. Надвесва се над нея, внимателно отмята кичур коса, милвайки лицето й. Приближава се, усеща дъха й, целува я нежно, допирът на устните им изгаря и двамата, тръпката е пареща , но сладка. Керим обсипва с целувки своята любима , а нежните докосванията на ръцето му я карат да потрепери от удоволствие. Сърцата им бишт лудо в ритъма на любовта. Душите и телата им се сливат. В едно цяло. Керим поглежда своята любима, лицето й  излъчва  светлина, а в очите й блестят искрици, искриците на щастието и любовта.


В.Б.Д.? В превод означава?... Втори брачен ден?  newsm78
Виж целия пост
# 504
Нещо подобно исках да видя в В.Б.Д.

Керим поняся Фатмагюл към леглото. Надвесва се над нея, внимателно отмята кичур коса, милвайки лицето й. Приближава се, усеща дъха й, целува я нежно, допирът на устните им изгаря и двамата, тръпката е пареща , но сладка. Керим обсипва с целувки своята любима , а нежните докосванията на ръцето му я карат да потрепери от удоволствие. Сърцата им бишт лудо в ритъма на любовта. Душите и телата им се сливат. В едно цяло. Керим поглежда своята любима, лицето й  излъчва  светлина, а в очите й блестят искрици, искриците на щастието и любовта.



В.Б.Д.? В превод означава?... Втори брачен ден?  newsm78

Мда. Как ти се струва моят вариант ?  newsm78 newsm78
Виж целия пост
# 505

Дилеми , ако постнвш и бг преводът на тази песен , съвсем ще стане горещо.   Embarassed Embarassed Rolling Eyes

Дейзи, веднага!!!



Скрит текст:
1-ви вариант

Аз не съм спал миналата нощ
не можах да се наспя
Бях завладян от тежест
Любимата ми,дойде аз не чух
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
Двата свята са в игра
Копнеят за една ябълка в пазвата
Какъв хубав танц изпълнява
тя има циганска кръв
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
о скъпа ,скапа от ръката ти
исках да те прегърна
иска ми се от чаровната с език целувка
о скъпа ,скапа от ръката ти


2-ри вариант.
Снощи не можах да заспя…
Не можах да се наспя…
Беше ме налегнала тъга…
Не чух кога половинката ми е дошла…
Леле, леле тези твои ръце…
Тънката талия си разкърши…
Да целуна това сладко езиче…
Леле, леле, тези твои ръце…
На този свят играта е да двама…
Жадувам за ябълка от твоята гръд…
Колко красиво танцуваш само…
Сякаш в тебе тече циганска кръв…
Леле, леле тези твои ръце…
Тънката талия си разкърши…
Да целуна това сладко езиче…
Леле, леле, тези твои ръце…



Виж целия пост
# 506
Dilemi, аз го помня текста на песента. Като гледам как Керим свободно, радостно, без задръжки, пее за любовните копнежи и желания, се питам защо сценаристките ни го показаха такъв с песента, а в интимните моменти с ФГ или срив, или смутени погледи, или прегръдка с разстояние между двамата, или още нещо...Защо не ни го показаха такъв с ФГ, неговата любима?

Толкова освободен и закачлив го видях само в колата на път за Ава! Поне да бяха ни загатнали нещо подобно на песента...а то - силни драматични моменти, и никакви интимни моменти. Не бих протестирала, ако не беше логично и напълно задължително, след като почти две години следяхме развитието на техните отношения и се вълнувахме от всеки поглед и докосване, да видим и постигнатата свобода и "нормалност" в любовта!
Виж целия пост
# 507
Нещо подобно исках да видя в В.Б.Д.

Керим поняся Фатмагюл към леглото. Надвесва се над нея, внимателно отмята кичур коса, милвайки лицето й. Приближава се, усеща дъха й, целува я нежно, допирът на устните им изгаря и двамата, тръпката е пареща , но сладка. Керим обсипва с целувки своята любима , а нежните докосванията на ръцето му я карат да потрепери от удоволствие. Сърцата им бишт лудо в ритъма на любовта. Душите и телата им се сливат. В едно цяло. Керим поглежда своята любима, лицето й  излъчва  светлина, а в очите й блестят искрици, искриците на щастието и любовта.



В.Б.Д.? В превод означава?... Втори брачен ден?  newsm78

Мда. Как ти се струва моят вариант ?  newsm78 newsm78


Не знам. Simple Smile Като взет от любовен роман. Simple Smile "Арлекин" - "Страст". Wink)) Не съм мислила за варианти на нито една от любовните им сцени.  Аз си харесвам "гъделичкането" и - толкова. Simple Smile))
Виж целия пост
# 508
Dilemi, аз го помня текста на песента. Като гледам как Керим свободно, радостно, без задръжки, пее за любовните копнежи и желания, се питам защо сценаристките ни го показаха такъв с песента, а в интимните моменти с ФГ или срив, или смутени погледи, или прегръдка с разстояние между двамата, или още нещо...Защо не ни го показаха такъв с ФГ, неговата любима?

Толкова освободен и закачлив го видях само в колата на път за Ава! Поне да бяха ни загатнали нещо подобно на песента...а то - силни драматични моменти, и никакви интимни моменти. Не бих протестирала, ако не беше логично и напълно задължително, след като почти две години следяхме развитието на техните отношения и се вълнувахме от всеки поглед и докосване, да видим и постигнатата свобода и "нормалност" в любовта!

Simple Smile)) Май нещата ще опрат до представата за нормалност у самите сценаристки и режисьорката? Simple Smile)) Дано не е така. Simple Smile
Виж целия пост
# 509
Вале, тя и Фатмагюл пееше "казах на света , че те обичам..." и разни други, ама  нещо не можаха да се получат работите...Дали белите птици са виновни, дали Хилял, дали някой друг newsm78 newsm78 newsm78

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия