Инфо за здравни осигуровки

  • 45 244
  • 430
# 375
Ох вече съм спокойна.Днес ходих в НАП ,служителката беше изключително мила и ми изчисли вноските плюс лихвите които дължа.Преведох парите по банков път за липсващите месеци и слава богу че нямаше глоба. #Crazy #Crazy #Crazy   
Виж целия пост
# 376
Браво.и аз се разминах с глобата
Виж целия пост
# 377
някой знае ли дали стари здравни осигуровки могат да се платят разсрочено
благодаря предварително
Виж целия пост
# 378
някой знае ли дали стари здравни осигуровки могат да се платят разсрочено
благодаря предварително
Ако ще възстановяваш здравни права , нужно е да платиш наведнъж до три години назад , заедно с лихвите разбира се, ако не искаш да възстановяваш права , тогава си ги разсрочвай.
Виж целия пост
# 379
Виждам, че в темата не е писано от отдавна, но се надявам някой да ми отговори.
Ще плащам здравни осигуровки по интернет, в системата на НАП, чрез дебитна карта. Има 2 сметки, трябва да избера една от тях. Но не знам коя : Дирекция СДО  или  Пловдив. Някой плаща ли по интернет?
Виж целия пост
# 380
В реедиците на безработните съм от 20.01.2014. Получих обезщетение по чл.222 до 20.02 включително. Обезщетение за безработица от НОИ ще получавам от 21.02. Как и каква сума, и трябва ли да внасям за ЗО?
Виж целия пост
# 381
Докато получаваш обезщетение за безработица от НОИ си здравно и пенсионно осигурена за сметка на държавния бюджет. Ще мислиш за здравни осигуровки като ти изтече периодът с обезщетенията, ако до тогава не си започнала нова работа - нещо, което ти желая от сърце. Peace
Виж целия пост
# 382
Виждам, че в темата не е писано от отдавна, но се надявам някой да ми отговори.
Ще плащам здравни осигуровки по интернет, в системата на НАП, чрез дебитна карта. Има 2 сметки, трябва да избера една от тях. Но не знам коя : Дирекция СДО  или  Пловдив. Някой плаща ли по интернет?

 Joy  СДО е средни данъкоплатци и осигурители. Там работя нямаш. А какъв е този Пловдив незнам, защото всяко ТД на НАП има такава сметка. Дори Пловдивският НАП има сметка за СДО. Така, че сега гледаш сметката за НЗОК и новия код.
Виж целия пост
# 383
Докато получаваш обезщетение за безработица от НОИ си здравно и пенсионно осигурена за сметка на държавния бюджет. Ще мислиш за здравни осигуровки като ти изтече периодът с обезщетенията, ако до тогава не си започнала нова работа - нещо, което ти желая от сърце. Peace

Идеално! Благодаря  Hug
Да разбирам, че дек.7 трябва да подам едва след като ми свърши обезщетението от НОИ (ако не започна работа)?
Виж целия пост
# 384
Виждам, че в темата не е писано от отдавна, но се надявам някой да ми отговори.
Ще плащам здравни осигуровки по интернет, в системата на НАП, чрез дебитна карта. Има 2 сметки, трябва да избера една от тях. Но не знам коя : Дирекция СДО  или  Пловдив. Някой плаща ли по интернет?

 Joy  СДО е средни данъкоплатци и осигурители. Там работя нямаш. А какъв е този Пловдив незнам, защото всяко ТД на НАП има такава сметка. Дори Пловдивският НАП има сметка за СДО. Така, че сега гледаш сметката за НЗОК и новия код.

Тя плаща през https://nraapp01.nra.bg/taxpay/client/login.php. Една от стъпките е да избере Дирекция СДО или Пловдив, в нейния случай. Избира Пловдив и продължава, сметката и кодът излизат автоматично. Трябва да напише само сумата и нищо друго.
Виж целия пост
# 385
Докато получаваш обезщетение за безработица от НОИ си здравно и пенсионно осигурена за сметка на държавния бюджет. Ще мислиш за здравни осигуровки като ти изтече периодът с обезщетенията, ако до тогава не си започнала нова работа - нещо, което ти желая от сърце. Peace

Идеално! Благодаря  Hug
Да разбирам, че дек.7 трябва да подам едва след като ми свърши обезщетението от НОИ (ако не започна работа)?

Да. http://www.nap.bg/news?id=1798
Цитат
От НАП напомнят също, че всички лица, за които възниква задължение сами да внасят здравноосигурителните си вноски подават в териториалните структури на НАП по постоянен адрес декларация – образец 7. Тя се подава в срок до 25-то число на месеца, следващ месеца на възникване на задължението за осигуряване от лицата, които не са осигурени на друго основание. Тоест ако от 1 януари сте в това качество и трябва сами да внасяте здравноосигурителни вноски, то до 25 февруари трябва да подадете декларация образец 7.
Виж целия пост
# 386
Тя плаща през https://nraapp01.nra.bg/taxpay/client/login.php. Една от стъпките е да избере Дирекция СДО или Пловдив, в нейния случай. Избира Пловдив и продължава, сметката и кодът излизат автоматично. Трябва да напише само сумата и нищо друго.
Благодаря, Гал Hug
Виж целия пост
# 387
Някой знае ли какво трябва да направя за да спра да се осигурявам в България, при положение, че съм здравно осигурена в чужбина?

Искам веднъж завинаги да се откача от тази безумна система. Вчера един австриец-юрист ми вика ами вие (българите) сте си виновни, че търпите това положение. Е да, ама аз няма какво повече да направя, предлагала съм и в този форум да се вдигнем на протест- глас в пустиня!... Тук безработните сериозно ги подпомагат, не им искат пари. А в България- осигуровки, лихви, такси, глоби- толкова е нелепо, че нямам думи! Като правя банков превод до България, ми удържат 0,22 евро, независимо от сумата. А у нас за да си внеса здравните осигуровки като безработна- такса в банката 4 лв Shocked
Виж целия пост
# 388
А по принцип къде излизат осигуровките,които дължа ? Знам,че имам такива,но не излизат никъде ...
Виж целия пост
# 389
Докато получаваш обезщетение за безработица от НОИ си здравно и пенсионно осигурена за сметка на държавния бюджет. Ще мислиш за здравни осигуровки като ти изтече периодът с обезщетенията, ако до тогава не си започнала нова работа - нещо, което ти желая от сърце. Peace

Идеално! Благодаря  Hug
Да разбирам, че дек.7 трябва да подам едва след като ми свърши обезщетението от НОИ (ако не започна работа)?

Отговорили са ти, но да ти отговоря и аз. Да, декларация образец 7 ще подадеш в съответното поделение на НАП по твоя постоянен адрес. Ако обезщетението ти изтича примерно на 21 май за теб задължението за здравно осигуряване сама възниква на 1 юни, следователно до 25 юли трябва да подадеш въпросната декларация.  Peace

А по принцип къде излизат осигуровките,които дължа ? Знам,че имам такива,но не излизат никъде ...

В сайта на НАП. Намира се в електронни услуги.  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия