Екзотични почивки

  • 116 915
  • 767
# 15
Мерси за отговорите Simple Smile Всъщност сигурна съм, че навсякъде от споменатите места има какво да се види.
горещо, благодаря за пътеписа! Много интересен и забавен Simple Smile
julisa, наистина райско местенце. Завиждам благородно!
roje22, благодаря! Ако се спрем на тази дестинация, задължително ще питам!
Tosheto Tripi, лично аз май повече се впечатлих от Перу. Една от причините беше и че програмата ни във Виетнам беше доста натоварена. Но и там беше разкошно...Малко снимки: http://www.flickr.com/photos/lexi1974/sets/72157622914825884/
И хич ме няма по писането, но понеже беше споменато и Перу един пътепис:
http://lilidesignstudio.blogspot.com/

И още един въпрос. От както Египет и Тунис отпаднаха за нас като дестинация, се чудя кое е следващото, финансово по-изгодно, за почивка местенце. Ясно е, че няма техен еквивалент, но все пак коя от екзотичните морски дестинации е най-изгодна, ако изобщо може да се каже  newsm78
Виж целия пост
# 16
http://patepis.com/?p=7800

прочетете този пътепис - хем е смешен, хем има много информация.
Мъжът ми го е писал.Приятно четене!

Щом прочетох съвета за пазара на часовници веднага се сетих за този пътепис. Има дар слово твоя човек и искрено се забавлявах , когато го четях тази пролет ... дори го имам във фаворити.
Само не разбрах коя година е било вашето пътуване ?

П.С. Тези дни мои познати се завърнаха след шестмесечен курс на круизен кораб около бреговете на Австралия  и югоизточна Азия.  Пътуват вече доста години , но за пръв път в тази част на света. Това което запомних от разказите им е , че "Австралия- нищо особено , плажовете  навсякъде с табели за някакви отровни медузи и някъде има и акули" ,  "Банкок - нищо осбено , пълна цигания и няма какво да гледаш толкова" ,  "Хонконг - иди на Натан Роуд срещу пристанището и се пазари яко , щото няма обявени цени , иначе не е кой знае какво" Wink.  И това са всичките впечатления на хора дето с месеци са въртели из региона...
Честно ви казвам трудно понесох разговора и ако не бяха англичани които съм сигурна , че не четат тук  да се разпознаят нямаше и да го напиша , ама разни хора разни идеали  Laughing
Виж целия пост
# 17

П.С. Тези дни мои познати се завърнаха след шестмесечен курс на круизен кораб около бреговете на Австралия  и югоизточна Азия.  Пътуват вече доста години , но за пръв път в тази част на света. Това което запомних от разказите им е , че "Австралия- нищо особено , плажовете  навсякъде с табели за някакви отровни медузи и някъде има и акули" ,  "Банкок - нищо осбено , пълна цигания и няма какво да гледаш толкова" ,  "Хонконг - иди на Натан Роуд срещу пристанището и се пазари яко , щото няма обявени цени , иначе не е кой знае какво" Wink.  И това са всичките впечатления на хора дето с месеци са въртели из региона...
Честно ви казвам трудно понесох разговора и ако не бяха англичани които съм сигурна , че не четат тук  да се разпознаят нямаше и да го напиша , ама разни хора разни идеали  Laughing
Mallkata, Peace
Виж целия пост
# 18
Роже, моето мнение за Сингапур е същото, както на Горещо..
Може би , защото вече прекалено много съм пътувала/видяла.
Всичко, което си изредил го направих за 2 дни и набързо, просто защото спяхме в Марина бей и всичко (т.е основните атракции) ни бяха под носа. В Градините бяхме на парти и един ден се разхождахме из Индийски и Китайски квартал.
Да, безспорно е впечатлителен, но аз не припадам по небостъргачи и летища, така че..
А, да - и на Сентоса изкарахме 2 дни, където си починахме от градската джунгла..))

Относно реда  чистотата там -  Peace
Виж целия пост
# 19
Да, за 4 дни съм съгласен. : Peace
И то при положение, че също ще спим в Марина бей Сандс и повечето от забележителностите ще са под носа ни. А и като ще сме в Марина бей да не се поглезим поне 1 цял ден в него си е кощунство! Simple Smile Още два дни и за Сентоса/да си починем и забавляваме/ и един ден за обиколка на града станаха 4. Дори не остана време за Моловете Thinking
Но за 2 дни да разгледаш Сингапур си е направо препускане, колкото да не е без нищо. Все пак не са толкова много високо технологичните градове в света и който им е любител няма да съжалява.
Но пак казвам същото, което и по-рано. Нямам нищо против това някой да не харесва нещо, стига да се опита да изкаже аргументирано мнението си.
Виж целия пост
# 20
Все пак не сме в съда, за да се изказваме аргументирано за всичко. Има места, където не ти е супер интересно, но не можеш да обясниш защо. Понякога си пренаситен от впечатления , понякога си просто уморен, зависи и дали за пръв път си в съответната страна. Аз си спомням, че като ходих за пръв път в Банкок не можех да спя от вълнение и по цял ден бродехме. После като ходих пак не ми беше интересно - дори два дни се чудехме вече какво да правим и съжалих, че нямахме виза за Дубай. Тази година в Ница просто се влюбих ( голямо благодаря на Малката за ценната информация) . Просто има различни видове туристи, различни неща ги вълнуват. Например на круиза в Бахамите доста хора припадаха по Атлантис, на мен там не ми е интересно и с моята дружка търсехме единствено хубави плажове. Намерихме един частен такъв, подкупихме охраната ( 1 долар  Laughing) и се излежавахме цял ден като Симеончовци с биричка в ръка. И беше страхотно.
Виж целия пост
# 21
търсехме единствено хубави плажове. Намерихме един частен такъв, подкупихме охраната ( 1 долар  Laughing) и се излежавахме цял ден като Симеончовци с биричка в ръка. И беше страхотно.

Хаха..това ми напомня на нашия круиз из Индийския океан - минаваме през Малдивите за 2 дни и от кораба организират екскурзии - до Мале - 100 евра/на човек, до някой ризорт пак по 100 евра на човек и тн за по половин ден.
А аз отворих букинг.ком и букнах за 200 евра на нощ бийч вила на близък остров и два дена лежахме и се гмуркахме блаженно..))
Виж целия пост
# 22
екзотичните почивки все изпадат на трета страница  Wink
да повдигна с въпросче за изпробвана агенция в Кения.
Виж целия пост
# 23
Ходила съм с Трансатлантик и с Екватор.бг - и двете се справиха чудесно.. Peace
Виж целия пост
# 24
имах предвид местна агенция. Трансатлантик нещо не я отварям.
Виж целия пост
# 25
E, не помня имената на местните партньори..)
Ако имам време по-късно ще изнамеря кореспонденция и може би там ги има..Wink

Едните ги намерих:
Hirola Tours and Safaries - Nairobi
Виж целия пост
# 26
екзотичните почивки все изпадат на трета страница  Wink
да повдигна с въпросче за изпробвана агенция в Кения.
Наистина все изпадат, минали години като чели повече се пишеше.
Аз стискам зъби и уж тази зима няма да пътуваме, но до колкото се познавам около средата на януари ще откача и ще преусмисля. Чакам ласт минет най-вече за Мавриции, Куба и Филипините, като последната дестинация е най-желана, но и най-трудна за организиране.  Confused
Виж целия пост
# 27
Що да е трудна ? Просто прекачваш някъде в Куала Лумпур или Сингапур . Те до Филипините летят като маршрутки.
Виж целия пост
# 28
Що да е трудна ? Просто прекачваш някъде в Куала Лумпур или Сингапур . Те до Филипините летят като маршрутки.

така си е..))
Виж целия пост
# 29
Проблемна имам предвид откъм цени и брой прекачвания. Като цяло не е комерсиална дестинации и почти не съм срещала добри цени на билети. Сега намерих едни, но са от Истамбул Confused Това, ако търся отделно билети и хотел. От друга страна през агенции, въобще не съм виждала изгодни пакетни почивки, още по-малко ласт минет...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия