Помощ! Конденз! Какъв обезвлажнител???

  • 148 041
  • 764
# 600
Малко по голям е от кофа моя но квадратурата не е всичко при всеки условията и влагата са различни не може да се смята предварително няма формула която да отчете индивидуалните строителни чудеса у всеки е индивидуално.
Виж целия пост
# 601
ЧНГ на всички  Simple Smile
И аз се чудя какъв влагоуловител да си купя, спряла съм се на http://www.technopolis.bg/bg/Air-humidifiers/%D0%9E%D0%91%D0%95% … -DHF10CM/p/836605. Но не знам дали ще ми върши работа и колко ток дърпа ? Помогнете ми че съм с алергия, ставам на петна, имам пъпки и ми се издува лицето  Joy абе изобщо въобще сутрин ако ме видите ще паднете  Mr. Green
Благодаря предварително
Виж целия пост
# 602
Според мен всички вършат работа, стига да се съобрази големината на помещението.
Мисля, че е хубаво да има дисплей. Гледам си колко е влажността и преценявам. За себе си установих, че ми е най-добре около 55-60%. Падне ли към 50% усещам много сух въздуха и ми е неприятно.
Виж целия пост
# 603
ЧНГ на всички  Simple Smile
И аз се чудя какъв влагоуловител да си купя, спряла съм се на http://www.technopolis.bg/bg/Air-humidifiers/%D0%9E%D0%91%D0%95% … -DHF10CM/p/836605. Но не знам дали ще ми върши работа и колко ток дърпа ? Помогнете ми че съм с алергия, ставам на петна, имам пъпки и ми се издува лицето  Joy абе изобщо въобще сутрин ако ме видите ще паднете  Mr. Green
Благодаря предварително

Aди, потърси от някой познат да вземеш назаем за няколко дни и да пробваш. Има малки, има и големи по размер, мощност и капацитет на резервоара. Аз направих грешката да купя твърде голям, за който нямам място, силен е и шумен, и тежък и едва го пренасям от стая в стая, още е опакован в гардероба,тази зима не сме го ползвали -т.е. държа 350 лева в гардероба.
Виж в OLX и по другите сайтове дали няма да намериш нещо изгодно, разбира се, има риск да попаднеш на боклук. Имаше обява за мини-влагоуловител с мъничък резероар около 0,5 литра за около 60 лева,  но ме изпревариха.
Виж целия пост
# 604
Това ме подсеща, че колелцата са голямо улеснение. Не бих го местила толкова лесно иначе.
Виж целия пост
# 605
Прекрасен мини уловител е имало в търговската врежа за 80 лв Solac с вместимост 300 мл
Но уви, изчерпан е и всички продават грамаданските си уреди - хем скъпи, хем шумни, хем грамадни.

Анабел, какъв е бил видяния от теб мини уред?
Виж целия пост
# 606
Сега избирам влагоабсорбатор и ще ви помоля, да си кажете мнението. Спрял съм се на няколко варианта:
http://www.tehnomix.bg/rohnson-r-9112
http://www.tehnomix.bg/gorenje-d-16-m
http://magprom.net/vlaghoulovitiel-delonghi-des14-14l-40db

Гледах и още 2 варианта в олх - Ariston EOS11, като поразгледах тази марка влагоуловители явно се произвежда само за италианския пазар, защото друго не намерих. Иначе си е добра марка мисля.
Другия вариант е Ecoair DD122FW, който е със силика гел и дават, че са по-ефективени при ниски температури от компресорните, а и по-безшумни (34dB). Малко повече ток харчи от 390 - 620W.
Цената на последните 2 е по-ниска разбира се, все пак от ръка.. но и не знам дали си струва да се рискува.

Чудя се дали да заложа повече на марка. Gorenje е добра марка, ама ми нарправи впетчатление, че е по шумен (50dB) и малко по-мощен. DelongHi също не лоша марка, а и е с хубави параметри. Този Rohnson до колкото разбирам е китайски, но не малко съфорумци го използват като гледам.. какво ще кажат за него
Вие какво ще ме посъветвате??
Виж целия пост
# 607
Аз също се мисля между
http://www.tehnomix.bg/rohnson-r-9112
http://www.tweuropebg.com/youlong/index.htm

Виж целия пост
# 608
Прекрасен мини уловител е имало в търговската врежа за 80 лв Solac с вместимост 300 мл
Но уви, изчерпан е и всички продават грамаданските си уреди - хем скъпи, хем шумни, хем грамадни.

Анабел, какъв е бил видяния от теб мини уред?

ЗаСлон, съжалявам, не помня марката, беше някакъв внос с транспортен дефект от Англия, малък, компактен, за 60 лева. Може и да не е бил с резервоар 500мл, може и 300 да е бил, но за една стая това не е малка вместимост, мисля. Първоначално ще трябва по-често да се изпразва резервоара, после събраната вода намалява.
Виж целия пост
# 609
От миналата есен имам този на Теси, показан от Анабел: http://www.technopolis.bg/bg/Air-humidifiers/%D0%9E%D0%91%D0%95% … -DHF10CM/p/836605. Много съм доволна, в началото събираше по около 2 литра за една нощ. Сега събира много вода предимно, когато имам мокри дрехи. Консумацията на ток не се промени значително в използването му.
Виж целия пост
# 610
Малък влагоуловител видях в Метро, миналия месец. Не помня марката.
Виж целия пост
# 611
А като е малък уреда, абсорбцията със същият капацитет ли е?
Виж целия пост
# 612
Благодаря ви за отговорите  Peace
Sunny29 точно на този модел съм се спряла и аз, щом си доволна ще го взема че не мога да си позволя от по скъпите с дисплея
А много ли е шумен, може ли да спи когато е включен че ще бъде за спалнята?
Виж целия пост
# 613
На мен не ми е шумен. Издава шум, но не ни пречи да спим. В стаята ни е. Иначе аз го взех от electron.bg, по-евтин е. Много съжалявам, че 2 години се чудех какъв да взема, но все чаках някой близък да ми препоръча нещо, за да не се набутвам напразно. Щеше да ми върши чудесна работа и преди това.
Виж целия пост
# 614
http://www.amazon.co.uk/Compact-Portable-Dehumidifier-Moisture-K … moisture+absorber 

http://www.amazon.co.uk/Duronic-DH05-Compact-Portable-Dehumidifi … 010323&sr=1-6
тези малки машинки намерих,  контейнер 500мл Simple Smile

  обаче мощност, захранване, децибели, цена доставка - въпроси за проучване
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия