ПЪРВОКЛАСНИЦИ - Тема 16

  • 49 371
  • 739
# 630
Я да питам вас.Дъщеря ми оня ден написала в тефтерчето-математическо състезание-6лв.Разписах се аз и пиша:Кога?Снощи прочетох-30.01.Това е все от нея написано,но нищо повече не може да ми каже.При вас ще има ли такова състезание?
Виж целия пост
# 631
При нас да, но не знам подробности. То за целия град ли е? Аз мислех, че е само за у-щето.
Виж целия пост
# 632
http://www.sbnu.org/tests.php

Eто за тези състезания става въпрос.
Виж целия пост
# 633
 
Я да питам вас.Дъщеря ми оня ден написала в тефтерчето-математическо състезание-6лв.Разписах се аз и пиша:Кога?Снощи прочетох-30.01.Това е все от нея написано,но нищо повече не може да ми каже.При вас ще има ли такова състезание?

Става дума за състезанията, организирани от СБНУ /Сдружение на българските начални учители/.
Задачите /или въпросите, зависи дали е МАТ, БЕЛ или друг предмет/ са съобразени изцяло с учебния материал и са доста  лесни. На 30.01.2013 ще бъде това по математика. Декември е имало по рисуване. По другите предмети - по-натам. Повече инфо може да намерите тук. В сайта има подробна информация за отделните състезания - кога ще се проведат и какво обхващат като материал, както и тестовете по различните предмети от минали години.
Виж целия пост
# 634
Аз ги гледам от миналата година задачите... ама то само текстови и то с едни тектове.
А като се провежда в сряда, по кое време на деня е ?
Виж целия пост
# 635
...
А като се провежда в сряда, по кое време на деня е ?

Обикновено непосредствено преди или след часовете /зависи от смяната на децата/ или дори по време на някой от часовете.
Виж целия пост
# 636
Благодаря!Утре ще питам госпожата нашето в колко часа ще бъде.
Виж целия пост
# 637
На нас нищо не са ни казали-нито детето, нито госпожата. Днес ще попитам. Задължително ли е детето да участва чрез училището- не може ли самосиндикално newsm78
Виж целия пост
# 638
За мен честно казано задачите по математика от това състезание ми се виждат по-сложни от КМС предвид това, че голяма част са текстови, а времето за решаване е 1 учебен час.

Питах сина ми днес дали иска да ходи на състезанието на 30.01 - той ми каза "Тати тогава има РД, а и нали вече бях на състезание?! (КМС)"  Mr. Green Дадох му време да мисли до утре.

Времето за провеждане се определя от училището, така че да не се възпрепятства учебния процес (каквото и да значи това)
Задължително се провежда в училището!

Виж целия пост
# 639
На нас нищо не са ни казали-нито детето, нито госпожата. Днес ще попитам. Задължително ли е детето да участва чрез училището- не може ли самосиндикално newsm78

Нямам представа, но състезанията не са такива, че да си прави труда човек да ходи специално да записва децата си. По-скоро са тренировка за децата - да свикват да се явяват на тестове, а и да се види дали са усвоили изискуемия минимум от материала. Лично според мен въпросите са прекалено лесни и по-скоро са ориентирани към средното ниво, отколкото към най-добрите ученици.
Виж целия пост
# 640
Аз като ги гледам, едно, че са текстови и то с дълги тектове и описания, второ не знам към средно или какво ниво са, но са по-сложни от всички задачи, които е в учебниците им, поне до този момент. Не че е лошо де, все пак състезанията  би следвало да са ниво нагоре... Иначе от Предните 2 състезания ми изглеждаха по-лесни задачите, от колкото това.
Виж целия пост
# 641
Аз като ги гледам, едно, че са текстови и то с дълги тектове и описания, второ не знам към средно или какво ниво са, но са по-сложни от всички задачи, които е в учебниците им, поне до този момент. Не че е лошо де, все пак състезанията  би следвало да са ниво нагоре... Иначе от Предните 2 състезания ми изглеждаха по-лесни задачите, от колкото това.
Peace
Виж целия пост
# 642
Аз като ги гледам, едно, че са текстови и то с дълги тектове и описания, второ не знам към средно или какво ниво са, но са по-сложни от всички задачи, които е в учебниците им, поне до този момент. Не че е лошо де, все пак състезанията  би следвало да са ниво нагоре... Иначе от Предните 2 състезания ми изглеждаха по-лесни задачите, от колкото това.

Мнението ми се базира на опита, който имам със сина ми от изминалите четири години. Не съм гледала задачите за първи клас от миналата година. Може малко да са вдигнали летвата. Предполагам също така, че едва ли ще оставят децата сами да си четат условията /ако разбира се имат трудности с четенето и разбирането/.
Виж целия пост
# 643
Каквито и да са задачите, състезанията са полезни за децата-да свикват с този начин на оценяване. На КМС имаше едно момченце, за което баба му каза, че това му е 3-то или 4-то състезание- еми, беше доста по-уверен и спокоен от останалите. За мен не е проблем да отида да го запиша специално за състезанието, нито и да го заведа в конкретния час Peace
Виж целия пост
# 644
Elfi - Погледни ги на линка, който си дала, да сега видях задачите от преди 4 години, в пъти по-лесни са Wink
За четенето не знам, аз в къщи го карам сам да си чете, той пък каза, че в час г-жата им ги четяла, на състезание се предполага спорд мен сами да се оправят, не някой да им чете, но с част от тези от миналата година би се затруднил.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия