Погледнато отстрани

  • 21 025
  • 334
# 150
Ако се сложа в неговата позиция... скъсвам си задника от работа, за да осигуря семейството си, прибирам се и заварвам мръсна къща, полусготвена манджа и половинката ми, цъкаща на компа... ми бих побесняла... тотално, особено ако това е ежедневие.

Така си скъсва задника милия, че се налага и тя да работи, докато е по майчинство  Wink

Жената гледа детето, готви, чисти, пере, сервира, отсервира, успоредно с това работи и аз ще му влизам в положението? Да бе  Laughing
Виж целия пост
# 151
   Не знам, не е чак толкова сигурно. Сега като четох горния пост на съфорумката се сетих, че аз съм заварвала идентична картинка - аз на работа в критичен период в службата, мъжът ми в отпуска, за да гледа детето и като се прибирам уморена три вечери подред, намирам следната сцена - къщата мръсна, ядене няма, мъжът ми и детето на компа - той си цъка, тя гледа, и ме чака да я гледам, та той да си "почине".
    Еми побеснях.
Това е забавно  Laughing
Мъжът ми имаше забележки към зареждането на пералнята понеже не прочитах всеки етикет и за няколко други неща -съгласих се че не се справям и едва ли някога ще бъда добра колкото него и сега съм доволна .
Виж целия пост
# 152
На мен също ми се случва адски често да си забравя ключовете. Тогава трябва да се обадя на мъжа ми, да ми донесе неговия. Първите 10-тина пъти му беше смешно, че съм толкова отнесена, обаче напоследък взе да се вкисва яко. И за да не си развалям рахата, извадих още един ключ и оставих у съседката, която е на 100 години и вероятността да я няма у дома е = 0.

Друго... от къв зор трябва да те чака в колата докато пазаруваш...? Имаш цял ден. Мяташ детето в количката купуваш каквото ти трябва и се прибираш. Нито трябва да влачиш тежки продукти на ръце, нито някой ще ти нервничи, че си се забавила.
............................................
Домакинската работа не ми е хоби, но гледам да приключа за час и после се занимавам с по-приятни неща. Всичко е въпрос на организация. Стояла съм си у дома с 2 малки деца и пак съм намирала време. Не е толкова сложно да си разпределиш времето. Ако детето ти е толкова диво, вечер като си легне нарежи продуктите и приготви манджата, а на другия ден, я мяташ във фурната или на печката и се занимаваш с детето.


Ей заради такива примирени жени, дето се мъчат да огреят навсякъде и за всичко, сакън да не затруднят или ядосат мъжа, има мъже, дето се скатават и  го намират за нормално.
Какво повече да се коментира?
Като ви харесва да опъвате само вие каиша, животът си е ваш.Решенията , също.
Ако исках още едно дете, щях да си го родя.
Ако исках нещо, за което да се грижа, без да очаквам нещо насреща, щях да си взема още един фикус.
Мъжът обаче, у дома, има различни функции от тези на детето или на цветето.
Виж целия пост
# 153
Поредната тема за слугинаж. Че и оправдания намерихте за идиотското поведение на  поредния  "мъж". Повръща ми се просто. Сами си го правите, явно толкова си мислите, че заслужавате.
 Tired
Виж целия пост
# 154
На мен също ми се случва адски често да си забравя ключовете. Тогава трябва да се обадя на мъжа ми, да ми донесе неговия. Първите 10-тина пъти му беше смешно, че съм толкова отнесена, обаче напоследък взе да се вкисва яко. И за да не си развалям рахата, извадих още един ключ и оставих у съседката, която е на 100 години и вероятността да я няма у дома е = 0.

Друго... от къв зор трябва да те чака в колата докато пазаруваш...? Имаш цял ден. Мяташ детето в количката купуваш каквото ти трябва и се прибираш. Нито трябва да влачиш тежки продукти на ръце, нито някой ще ти нервничи, че си се забавила.
............................................
Домакинската работа не ми е хоби, но гледам да приключа за час и после се занимавам с по-приятни неща. Всичко е въпрос на организация. Стояла съм си у дома с 2 малки деца и пак съм намирала време. Не е толкова сложно да си разпределиш времето. Ако детето ти е толкова диво, вечер като си легне нарежи продуктите и приготви манджата, а на другия ден, я мяташ във фурната или на печката и се занимаваш с детето.


Ей заради такива примирени жени, дето се мъчат да огреят навсякъде и за всичко, сакън да не затруднят или ядосат мъжа, има мъже, дето се скатават и  го намират за нормално.
Какво повече да се коментира?
Като ви харесва да опъвате само вие каиша, животът си е ваш.Решенията , също.
Ако исках още едно дете, щях да си го родя.
Ако исках нещо, за което да се грижа, без да очаквам нещо насреща, щях да си взема още един фикус.
Мъжът обаче, у дома, има различни функции от тези на детето или на цветето.

Кое е примиреното на мацката , че си организира живота така ,че да и е по-удобно ли ?
Виж целия пост
# 155
Цитат
Кое е примиреното на мацката , че си организира живота така ,че да и е по-удобно ли ?
Организира го така, че да е удобно за мъжа й.
Т.е., да не се налага мъжът да "се вкисва яко".

Не знам дали разбираш.....самото мислене  "Как аз да организирам нещата си така, че да не ядосвам и ангажирам мъжа си?" ,е в неправилна посока.

Виж целия пост
# 156
От какъв зор пък да трябва да дреме в колата или тя да се юрка с детето по магазини, вместо той да напазарува в удобно за него време???

Подът ще бъде почистен тогава, когато някой се занимава с детето и не се мотаят  там където се почиства, естествено.

А за "тъпата" е съвсем друга тема, че такъв речник изобщо няма място вкъщи според мен!
Виж целия пост
# 157
В едно семейство и двамата имат определена роля и задължения. Не може единият да поеме всичко. В конкретния случай има някакво изкривяване, но дали е в долната или горната граница? Дали тя е неорганизирана, разсеяна и немърлива или той е прекалено взискателен? А може би някъде по средата. И тогава компромис или раздяла,м?
Виж целия пост
# 158
Смяташ ,че мъжът е изрод защото се вкисва , че постоянно трябва да ходи да и носи забравените ключове ?
на тебе може и да ти е забавно два-три пъти седмично да ходиш примерно до работата му да му носиш телефона ,но леко се съмнявам .
За мен е измислила вариант ,който дори е и по-удобен за нея .
Виж целия пост
# 159
Аре сега аз излязох примирената слугиня... брех  ooooh!

Опитах се да покажа друга гледна точка, защото скоро говорихме с мъжа ми по въпроса, а и си направих труда да погледна в старите мнения на авторката на темата.

Иначе, за да успокоя Краси... аз проблем със зарязването на мъжете, които се отнасят зле със мен, нямам. От този, с когото живея в момента не мога да се оплача за сега, слава богу.

Не мога обаче да очаквам от него да не бъде кисел, ако продължавам да го изкарвам от среща 3 пъти в седмицата, щото не проверявам имам ли ключ в джоба преди да хлопна вратата. При това работи на 15 км от нас, а на мен ключ ми трябва веднага, за обедната почивка на децата...

И честно не разбирам що мъжа и ще стои в колата, докато тя пазарува... Ние ходим или заедно, или всеки купува каквото е необходимо, според зависи. Ама да стои в колата и да нервничи, докато аз пазарувам е абсурд.

И да, аз предпочитам докато не ходя на работа да се справя с домакинските задължения през деня, за да мога да прекарам вечерта с мъжа си на дивана с по чаша вино, а не да го чакам да си дойде и да си разделим парцалите. Вероятно, когато започна да работя ще е така, но за сега гледам да съм полезна у дома с каквото мога. Мъж може да е ангажиран със семейството си, по хиляди други начини,  чистенето и прането не е задължително да са едни от тях.
Виж целия пост
# 160
Дали тя е неорганизирана, разсеяна и немърлива или той е прекалено взискателен?

Тъй като аз съм прекалено взискателна и организирана , напълно разбирам мъжа .

Точно с дете на годинка , работещ съпруг , никога не ми е минавало през ума , че трябва да го чакам да се прибере от работа и да му връча прахосмукачка , да го карам да мие/пере /гледа детето . Не ми е помагал изобщо ( това е друга тема ) , но пък точно когато съм била в майчинство не съм имала нужда от помощ за домакинската работа .
А , да добавя , че и автоматична пералня нямах тогава , бебешките дрехи ги перях отделно в една малка пералня , изплаквах ги на ръка , гладех всеки ден .
Нямах компютър тогава , но пък времето ми стигаше за всичко , той сам е признавал , че се удивява как с малко дете , никога не е било разхвърляно или мръсно .
Не се изтъквам , но от личен опит мога да твърдя , че е въпрос на организация .

И да , за един организиран човек , друг , разсеян такъв ( това с ключовете и чакането ) е голямо изпитание . Naughty
Виж целия пост
# 161
Оххх, искам да съм мъж в тая държава, искам #Cussing out.
При толкова доброволни слугини, рай ще ми е.... Mr. Green
Виж целия пост
# 162
И да, аз предпочитам докато не ходя на работа да се справя с домакинските задължения през деня, за да мога да прекарам вечерта с мъжа си на дивана с по чаша вино, а не да го чакам да си дойде и да си разделим парцалите. Вероятно, когато започна да работя ще е така, но за сега гледам да съм полезна у дома с каквото мога. Мъж може да е ангажиран със семейството си, по хиляди други начини,  чистенето и прането не е задължително да са едни от тях.
Peace
Виж целия пост
# 163
Оххх, искам да съм мъж в тая държава, искам #Cussing out.
При толкова доброволни слугини, рай ще ми е.... Mr. Green
Е,не се ядосвай де .Ти като искаш чакай милото да се прибере от работа за да ошетате и наготвите заедно
Виж целия пост
# 164
За съжаление много са наистина българските мъже, за които ходенето на работа е единственият семеен ангажимент.  Crossing Arms Всичко останало се организира и върши от жената и то сама. Упрекват жената, че харчи много пари, а самите те дори не знаят един хляб колко струва и си мислят, че тенджерите и хладилникът сами се пълнят. И добрата фея вълшебница прави всичко останало, докато съпругата обикаля с децата по паркове и кафета.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия