В Ирландия елхите украсяваме, Festive season наближаваме- 7 тема

  • 27 482
  • 739
# 585
Абе то много си зависи, аз  си отворих сметка в Bank of Ireland само с PPS и девойката при която живеех дойде с мен да потвърди че живея там. Мисля, че сметка може да се изкара и само с писмо от работодателя или нещо от сорта. Сметка за ток може да се направи и без банкова сметка ако се плати 300 евро депозит, става по телефона даже. В момента има много квартири за отдаване, няма да е трудно, аз моят апартамент го наех за 10 мин, само си платих депозит, но пък имах препоръка от човек, за който работех,  те могат да си вземат едно писмо от работата на мъжа.

Две писма от работата едното за квартира (разпечатани мейли даже може и да свършат работа), другото за банка, после тока е лесен, аз си седях цяла седмица без да ми е регистриран, докато не ми пратиха едно писмо, че виждат, че не е регистриран електромера, а се ползва електричество и само с едно обаждане по телефона това се оправи.

PPS номер ще е първата стъпка де...
Виж целия пост
# 586
Може ли един въпрос? На aerlingus това ли са крайните цени, които виждам в сайта или по време на самото попълване на данни има други такси? Багажът включен ли е в тези цени?
Виж целия пост
# 587
Може ли един въпрос? На aerlingus това ли са крайните цени, които виждам в сайта или по време на самото попълване на данни има други такси? Багажът включен ли е в тези цени?

Да, багажът е включен, ако изрично си упоменала, че имаш багаж.
Иначе - само ръчен, до 10кг.
Имай предвид, че те летят само през лятото.

Дзаки, абсолютно зависи на кой попаднеш!  Peace
Но без PPS няма как да стане каквото и да било.
Виж целия пост
# 588
Благодаря ти. А имаш ли идея колко се доплаща за багаж?
Виж целия пост
# 589
Благодаря ти. А имаш ли идея колко се доплаща за багаж?

О, не мога да ти кажа.
Но ако е "свръхбагаж", знам, че се таксува като карго и е много скъпо.
Но нямам идея коя компания как процедира.
Виж целия пост
# 590
Благодаря ти. А имаш ли идея колко се доплаща за багаж?

В сайта си пише колко се доплаща. Аз летя с тях, да се прибирам лятото, с два куфара по 23 кг макс.
Дойдох в Ирландия с три големи и три малки куфара. Всичко друго си взех на място.

Днес съм хепи, че си взех shredder, откога се каня. Всякакви документи и сметки, дето са ми излишни станаха на конфетки и така ги изхвърлих.
Виж целия пост
# 591
Ние пътувахме с Aer Lingus октомври от Букурещ до Дъблин.За куфар 20 кг платихме 20 евро.В цената на билета ти е включен ръчен багаж до 10 кг и определен размер.
От Русе до летището в Букурещ пътувахме с такси,има много фирми,които извършват такава услуга за около 100 лева.
И все пак от всички варианти за пътуване,които гледах,този беше най-евтиния.
Виж целия пост
# 592
За  къща или апартамент Ви  трябва единствено  препоръка от поне един работодател. Вие ако сте  с малко дете ептен няма да имате проблеми,

А PPS не им ли трябва?!  Shocked
А банкова сметка?
И депозит?  newsm78

Депозита се плаща  на ръка. Банкова сметка им трябва за сметки за тока и газта но не и за самия наем.
Виж целия пост
# 593
За  къща или апартамент Ви  трябва единствено  препоръка от поне един работодател. Вие ако сте  с малко дете ептен няма да имате проблеми,

А PPS не им ли трябва?!  Shocked
А банкова сметка?
И депозит?  newsm78

Депозита се плаща  на ръка. Банкова сметка им трябва за сметки за тока и газта но не и за самия наем.

На ръка, на крак, все се плаща. Laughing
Тя пита какво им трябва. Wink
А за PPS не си отговорил.
И той ли не им трябва? Wink
Ей, момче, ще ти намалим работата май, не ти действа добре. Mr. Green Hug
Виж целия пост
# 594
ППС  е необходим изобщо за това не го и коментирам Simple Smile  Става дума само за това как се наема къща.  Щом имат работа то работодателя издава препоръка и с нея си намират квартира.
Виж целия пост
# 595
Е, да де, ама тя може би въобще не е наясно, та аз за това почнах от А до Я, а именно с PPS- а. Wink

Хей, да се похваля - статуса ми в НАП най- накрая е ок.
След цялата драма с пращане на писма по 100 пъти, най- накрая са ме изключили от оная пирамида - Здравната Каса.
Хайде, да ми е честито.  Laughing
Виж целия пост
# 596
Еееее Джуличка поздравления, че си се избавила от тая напаст НАП-БГ.  smile3501
Ние още преди да дойдем тук ходихме до НАП и на място си попълнихме един формуляр и директно ни спряха всякакви вземания -давания с тях. Добре че така направихме, че иначе щяхме да берем ядове.
Аз да се похваля имаме си застраховка.   ura  newsm18  sohappy

П.С. То тука имало много готини икони бре.  Mr. Green
Виж целия пост
# 597
Благодаря ти. А имаш ли идея колко се доплаща за багаж?

В сайта си пише колко се доплаща. Аз летя с тях, да се прибирам лятото, с два куфара по 23 кг макс.
Дойдох в Ирландия с три големи и три малки куфара. Всичко друго си взех на място.

Днес съм хепи, че си взех shredder, откога се каня. Всякакви документи и сметки, дето са ми излишни станаха на конфетки и така ги изхвърлих.

Сега разбрах какво ще рече shredder, хайде честита придобивка тогава, то и аз все се сещам за такова чудо когато ми потрябва, та ще видим кога ще му дойде рада.
И ние летяхме лятото с Аер Лингус и съм доволна и при нас беше същата работа с багажа.
Виж целия пост
# 598
Поздравления и на вас за застраховката. Hug

Абе, разсъждавам си тука сама - прави ми впечатление, че ентусиастите, които бяха решили да идват насам, след падането на ограниченията някак намаляха.

Леемии, липсваааашшш! Hug

Роска, и ти се загуби.

Изобщо, къде сте всички напоследък? Sad
Виж целия пост
# 599
Аз миналата година исках да си взема втори куфар които се чекира и ми казаха, че трябва да платя по 9 евро на килограм екстра багаж, освен споменатия който мога да нося, дамска чанта, ръчен багаж 8-10 кг, куфар 20 кг за който платих 40 евро (двупосочен билет)


Джу, най-накрая, браво!!!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия