В Ирландия елхите украсяваме, Festive season наближаваме- 7 тема

  • 27 481
  • 739
# 645
Еххх, сняг си имате, слънчице си имате, а ние тук пак прецаканите камилчета - цяла нощ плющя като бЕсно - дъжд, ледени топчета, светкавици и гръмотевици!
Отвратително време!
Сега, докато се довлека до един краен квартал, направо ме удави!
Ураганен вятър от Океана, дъжд като из ведро, кошмар!

Чоси, не е вярно, че няма значение.
Особено ако търсят хора за почване ASAP, бързината на аплайване е от голямо значение! Wink
Виж целия пост
# 646
Почвам да се оплаквам.

Отивам да си сменя книжката - ГРЕДА.  Искат ми документ от личен лекар заради С категорията. Викам пич аз  не искам категория, а само да си сменя книжката...  Как и да е ще търся и ще плащам 60 евро и за това ако някой се навие изобщо.

После викам да си отворя банкова сметка в АИБ.  Отивам и всичко е 6. Давам писмото с ППС  номера и паспорта и почнах там... искам сметка + карта + онлайн банкиране.  Стигаме до онлайн банкирането и жената вика. Сега ще ти се обади един мъж да ти зададе няколко въпроса.  Пита ме как се казвам и на въпроса къде живея му казах сегашния си адрес. НО  ГРЕДА ЪГЕЙН.  ППС номера ми е на друг адрес.  Викат ми не може  трябва ни доказателство  Rolling Eyes #Crazy Shocked.  Викам кажи какво искаш.  Ами някаква сметка.
Е как да Ви дам сметка като за сметка ми трябва банка, а аз нямам.  Викам нещо от ТАКС офиса да Ви донеса  като копие от такс сертификата.... Ми ОК  донеси и ще видим дали ще стане  #Cussing out

Питах  и дали циганите наистина са окрали техниката.  Оказва се, че момчетата наистина са взели техниката уж под наем.  Човека в магазина им е взел 150 евро за наем  без документи без нищо. После хората  дето са ги докарали тук  са пратили техниката за България  Laughing.  Щото тия 2те момчета не виждам как ще го направят това и още в началото се сетих, че не са те.
Виж целия пост
# 647
chosito на това не се казва греда.
За категория Ц искат преглед при керар, ако не отидеш просто ти сменят книжката и губиш категорията Ц. Ако не искаш да я губиш, отиваш на лекар. Просто и ясно.
За банката - ами такива са процедурите. Хората не с виновни, че ти нямаш сметки на твое име.

Тихичко поздравление на Джуличка.
Виж целия пост
# 648
chosito на това не се казва греда.
За категория Ц искат преглед при керар, ако не отидеш просто ти сменят книжката и губиш категорията Ц. Ако не искаш да я губиш, отиваш на лекар. Просто и ясно.
За банката - ами такива са процедурите. Хората не с виновни, че ти нямаш сметки на твое име.

Тихичко поздравление на Джуличка.

Не  за категория Ц  се иска лекар и аз съм го минал когато съм изкарвал категорията преди 5 месеца.

За банката - нямам как да имам сметка  на мое име без банк акаунт нали? Аз ли съм виновен?  Сменил съм си адреса  веднага щом се преместих. Спазил съм всички процедури на тъпата им държава.
Оказа се, че просто трябваше да замълча и да си кажа стария адрес и нямаше да се усетят НИКОГА. Но не аз понеже съм честен и си казах, че това вече не ми е адреса.
Виж целия пост
# 649
цяла нощ плющя като бЕсно - дъжд, ледени топчета, светкавици и гръмотевици!
Отвратително време!
Ураганен вятър от Океана, дъжд като из ведро, кошмар!
Джу, както се казваше в една реклама на ирландско уиски:"Сурова страна-меко уиски."  Wink
От нашият сняг нищо не остана. Още по обяд се разтопи.
Как е Малчо? Какво му даде за настинката? Мен като дете ме лекуваха с ракиени компреси-сигурно затова сега не искам и да помириша пиене.  ooooh!
Гилти аз не уточних, но ние подавахме заявление за мъжа ми и то точно за периода преди 2005 г,(2003,2004) може би и затова се мотаят още. Аз за сега съм решила да не се отписвам все още и си плащам осигуровките.
Забравих да те поздравя за успешното приключване на сесията.   bouquet  
vlaseda , друго си е когато има баба помагачка нали?  Hug И ние сме така.  Simple Smile  
Пиши как е минало при зъболекаря.  Hug
Чоси моят мъж като си сменя книжката му искаха да мине преглед при очен лекар само. Да не би да не си разбрал добре.

Виж целия пост
# 650
за да си смениш книжката и тук трябва да отидеш на лекар за категория Ц. какво ги интересува тях, че преди 5 месеца си бил на лекар в БГ.
Сметка можеш да имаш на твое име и без банкова сметка. Но искат депозит. Така, че била и банковата сметка не да параграф 22.

Лем очите не е задължителен преглед тук. Само ако те видят, че си с очила. Аз се бях снимала с очилата като отивам на работа и получих писмо за прегледа.  Mr. Green
За категория Ц обаче те прещат при личния лекар задължително.

мерси за поздравленията.   bouquet Като ми каза в четвъртък, че следващата ми ваканция ще е май 2014 и ми посърна усмивката.
Виж целия пост
# 651
Лем,  човека ми каза да мина през Джи Пи Simple Smile.  Даде ми и някаква банка и буквално ми каза да я попълни личния ми лекар дето го нямам.

До АИБ  имаше един кабинет и си записах час за утре. Жената ми каза да отида и доктора щял да ми каже дали изобщо може да ми помогне. Но дори и да не ми помогне ще ми вземат 60 евро.

Ще отида и да Такс офиса  да се помоля за някакво доказателство, че живея на този адрес.  Ако не стане просто ще отида в друга банка или в друг клон на банката и този път ще си замълча. Като си отворя акаунт ще отида след седмица и просто ще сменя адреса.
Виж целия пост
# 652

Ще отида и да Такс офиса  да се помоля за някакво доказателство, че живея на този адрес.  Ако не стане просто ще отида в друга банка или в друг клон на банката и този път ще си замълча. Като си отворя акаунт ще отида след седмица и просто ще сменя адреса.

Само дето вече ще си в системата на АIB, че си кандидаствал за банкова сметка. Другите банки са още по сложни. АIB е най лесната банка.
Виж целия пост
# 653
за да си смениш книжката и тук трябва да отидеш на лекар за категория Ц. какво ги интересува тях, че преди 5 месеца си бил на лекар в БГ.
Сметка можеш да имаш на твое име и без банкова сметка. Но искат депозит. Така, че била и банковата сметка не да параграф 22.

Лем очите не е задължителен преглед тук. Само ако те видят, че си с очила. Аз се бях снимала с очилата като отивам на работа и получих писмо за прегледа.  Mr. Green
За категория Ц обаче те прещат при личния лекар задължително.

мерси за поздравленията.   bouquet Като ми каза в четвъртък, че следващата ми ваканция ще е май 2014 и ми посърна усмивката.
Сменявам си книжката, а не си изкарвам нова.
Нямам сметка на мое име понеже не живея  в апартамент на мое име. Няма как да плащам ток или газ. Няма как да имам и сметка за телефон щото нямам банкова сметка.
Знам, че мога да имам сметка ако дам депозит.

Аз съм си сменил адреса и в системата ме има. Аз какво съм виновен, че примерно тъпата държава не ми дава документ за новия ми адрес? Какво съм виновен, че никъде не фигурира новия ми адрес?
Виж целия пост
# 654

Ще отида и да Такс офиса  да се помоля за някакво доказателство, че живея на този адрес.  Ако не стане просто ще отида в друга банка или в друг клон на банката и този път ще си замълча. Като си отворя акаунт ще отида след седмица и просто ще сменя адреса.

Само дето вече ще си в системата на АIB, че си кандидаствал за банкова сметка. Другите банки са още по сложни. АIB е най лесната банка.

Другите банки искат писмо от работата ми. Мога да го взема въпроса е, че ще се забавя.

Ще отида първо до такс офиса  за ДОКАЗАТЕЛСТВО !!!!!!!!!! 
Виж целия пост
# 655


Сменявам си книжката, а не си изкарвам нова.


сменяш българската книжка с ирландска нали така? е условието за категория Ц е да отидеш на лекар за да ти я сменят. Кое не разбираш?

3 банки съм сменила откакто съм тук и знам коя какво иска. И знам как някой са не пробиваеми по отношение на кредитни карти и ипотеки, дори да отговаряш на всички условия. Просто не ти дават, защото така са решили Но успех, щом си решил да пробваш.

И не разбирам защо обиждаш държавата, че била тъпа. То пък в БГ бюрокрацията много остра. Но с тази разлика, че сама съм избрала да дойда тук, никой не ме е викал насила. Както и теб. Но никой не ме е питал дали искам да се родя в БГ и да се боря до живот със НАП и здравните осигуровки  например.

Виж целия пост
# 656
Лелееее, нямате прочитане, бре! Joy

Ехх, тази Гилти е опасна! Hug
Аз, обаче за сега нищо няма да казвам!
Дето се вика - око да види, ръка да пипне! Wink

Чоси, що не питаш първо, бре човек?
Не се ядосвай, ще се оправят нещата. Hug
Като подаде в Ревенюто формата 12А нали си писал адрес?
Пратиха ли ти вече уведомление, че си в системата?
Ако да, взимай и носи в банката. Wink
Виж целия пост
# 657
Аз не кандидатствам за кредитна карта нито за кредит или за каквото и да било.

Искам просто сметка и знам как става. Въпроса е, че просто трябваше да си кажа стария адрес и всичко щеше да бъде ОК. За мое съжаление аз не съм такъв човек ама явно ще трябва да стана

Да, тъпа е системата  защото в България се бориш с НАП, а тук се бориш като прасе с тиква даже за банкова сметка. Ако трябва да се бориш с другото не ми се мисли.
В това отношение са около 50 години след нас. Това с книжките също.  Всъщност единствено стандарта им на живот е 200 години пред нас  но...

Аз нямам желание да си сменявам книжката. Нашите книжки са на светлинни години от техните и важат на всякъде. Не случайно сега и те ги правят техните като нашите.
Но просто те ме карат да си сменям книжката. Аз нямам никакво такова желание.

В България като си смениш адреса и той се сменя на всякъде във всяка система излиза ВЕДНАГА. 
Виж целия пост
# 658
Лелееее, нямате прочитане, бре! Joy

Ехх, тази Гилти е опасна! Hug
Аз, обаче за сега нищо няма да казвам!
Дето се вика - око да види, ръка да пипне! Wink

Чоси, що не питаш първо, бре човек?
Не се ядосвай, ще се оправят нещата. Hug
Като подаде в Ревенюто формата 12А нали си писал адрес?
Пратиха ли ти вече уведомление, че си в системата?
Ако да, взимай и носи в банката. Wink

Е точно това ще направя Simple Smile. Ще отида утре до ТАКС офиса да ги моля за някакво доказателство. Ще си взема и копието от такс кредитите дето пусках форма А 12 ( оригинала го дадох на мениджърката).  После ще го занеса на девойката и дано ги приеме.

Ядосвам се защото реално всичко беше вече готово. Ако не бях поискал към момента това онлайн банкиране  всичко друго ми беше готово. Аз си мислех, че като са толкова "напреднали"  в ИТ  сферата тук  просто може да видят, че съм си сменил адреса.

Какво по - голямо доказателство, че съм си сменил адреса от това в такс офиса???
Виж целия пост
# 659

В това отношение са около 50 години след нас. Това с книжките също.  Всъщност единствено стандарта им на живот е 200 години пред нас  но...


В България като си смениш адреса и той се сменя на всякъде във всяка система излиза ВЕДНАГА. 

Хайде да не идеализираме. Заради въпросната единна система, хората ходят от банка на банка и вземат кредити и никой не може да ги хване на кого и колко дължат.
И точно защото сме цъфнали и вързали там и сме 50 години напред, то единствения изход от ситуацията е летище София и накъде ти видят очите. И не ми говори за българскта бюрокрация, че още ми държи влага от преди 2 години когато си подновявах личните документи. От ред и система докараха всеки един на опашката до нервна криза.
И се боря с НАП без да живея там 10 години. Ако живеех кой знае с кого още щях да се боря.
chosito гледай малко по полужително, ще ти е от полза.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия