В Ирландия елхите украсяваме, Festive season наближаваме- 7 тема

  • 27 479
  • 739
# 705
Това за дизелите не е съвсем така.
Всички джипове около мен са дизелови.
Виж целия пост
# 706
Може.  Аз гледам малки коли основно и стари и повечето са бензинови.

Бях при чичо доктор и там минах и очен.  После в мотор такса малко се полутаха с моята книжка ама  накрая я приеха и сега чакам за Ирландска да ми изпратят. Ама пак се събраха 4 - 5 човека да я гледат и да умуват  Laughing.

В такс офиса ми казаха, че не издавали доказателства за адрес и банките много добре знаят това  Laughing.  Питах ги да ми дадат копие от такс сертификата / кредита  и жената ми вика не можем вземи си го от мениджърката. Това беше долу на информация Simple Smile. За това и казах добре и се качих горе, взех си билетче и след като обясних какво ми трябва ще ми изпратят ново  Laughing Laughing

ПП. И до банката ходих да ги питам дали ще изчакат за този сертификат и дали  с него ще стане номера. Гилти беше права, че ми пазят данните щото то реално аз имах отворена сметка вече. Та казаха като дойде това да им го занеса.
Виж целия пост
# 707
Ти още ли не си получил писмо и си на емърджънси такс?!  ooooh!
Виж целия пост
# 708
Търся спешно работа като детегледачка.Живея в Дъблин 3 в момента.Попаднах на една обява и дойдох тук,но тази работа не е за мен.Моля помогнете!Имам малко пари,с които дори немога да си да в БГ.Ако някой си търси гледачка да пише.Аз имам дете на 3 год и мога да гледам и вашите както гледах и моето в БГ.Мога да чистя,пера,готва и каквото там искате.Ако някой има информация за работа като гледачка да пише едно лично съобщение моля.Може и друга работо само да е нещо от което да изкарам пари,защото незнам какво ще правя!!!Много ще сам ви благодарна на всички,които могат да ми помогнат!!!
Виж целия пост
# 709
 
[/quote]
Как  така  може да се кара без  NCT?  Това не е ли незаконно?  В България ако те хванат без технически изгаряш много лошо.
[/quote]

Така са ми казали на мен. Нека по запознат да каже. Тук е Ирландия и важат други правила. Даже на скоро разбрах, че не е задължително да имаш в колата аптечка и пожарогасител.
Виж целия пост
# 710
Търся спешно работа като детегледачка.Живея в Дъблин 3 в момента.Попаднах на една обява и дойдох тук,но тази работа не е за мен.Моля помогнете!Имам малко пари,с които дори немога да си да в БГ.Ако някой си търси гледачка да пише.Аз имам дете на 3 год и мога да гледам и вашите както гледах и моето в БГ.Мога да чистя,пера,готва и каквото там искате.Ако някой има информация за работа като гледачка да пише едно лично съобщение моля.Може и друга работо само да е нещо от което да изкарам пари,защото незнам какво ще правя!!!Много ще сам ви благодарна на всички,които могат да ми помогнат!!!

Съжалявам да прочета това, но както и друг път съм казвала - защо не си оставяте пари за връщане?!
Как може да не си оставите резервен вариант?!
Колкото до работата - ако нямаш късмет, може и нищо да не намериш.
Ако си късметлийка, ще почнеш.

П.С. А защо всъщност си се съгласила на тази оферта, като не е за теб?  newsm78
Виж целия пост
# 711
Така са ми казали на мен. Нека по запознат да каже. Тук е Ирландия и важат други правила. Даже на скоро разбрах, че не е задължително да имаш в колата аптечка и пожарогасител.


Не може да караш без NCT. при първия чек пойнт и глобата ти е гарантирана.
Няма нужда от аптечка и пожарогасител.
Що не влезете да прочетете правилника тук, ами вярвате на това което ви е казал този и онзи. Сигурно в Дъблин ще се намерят поне 10 българина, които ще ви уверяват че те са карали така и никой не ги е спрял. Но надали те ще дойдат да платят вашата глоба ако спрат и глобят вас.
Виж целия пост
# 712
Гилти мерси за информацията. Не знам защо са ми дали тази грешна информация. Къде да я прочета тази информация, ако може да ми кажеш.
Виж целия пост
# 713
Ти още ли не си получил писмо и си на емърджънси такс?!  ooooh!

Получих го но го дадох на мениджърката Simple Smile.  Не знаех, че не трябва да и го давам на нея.  От такс офиса ми казаха, че то си е за мен, а на тях им изпращат.
Виж целия пост
# 714
Гилти мерси за информацията. Не знам защо са ми дали тази грешна информация. Къде да я прочета тази информация, ако може да ми кажеш.

Ми то NCT  реално е техния технически преглед. Това си няма общо с аптечка и пожарогасител.  В България ще ти треснат здрава глоба без технически. При нас се проверяват ел уредба; двигател; кормилна уредба; спирачна уредба и изгорели газове.
Предполагам, че тук е подобно ама не знам кое за тях минава и кое не. Защото има коли дето не са минали теста за нещо супер елементарно, а други са ги пуснали  и т.н.

Но няма как без технически да се движи една кола никъде в нормалния свят.

Иначе съм сигурен, че има българи дето са карали така с надеждата да не ги хванат. Сигурна са били и с бг книжки все още (важат 1 година тук).

Ама той техническия преглед си го правиш за теб  да си знаеш, че колата ти е здрава.
Виж целия пост
# 715
Не им пращат нищо. За 8 години не съм получила текс сертификат за някого. Ако хората не си донесат тяхното копие, не мога да ги махна от имърдженси такс.

От както сме в ЕС българските книжки важат тук докато си я смениш. Ако случайно решиш да го направиш. И да те спрат, никой нищо няма да ти каже за това, че караш с БГ книжка.

chosito моля те давай линковете да прочетем информацията, която даваш тук. Например за това, че книжките важат една година. Много искам да прочета къде го пише.
Виж целия пост
# 716
Не им пращат нищо. За 8 години не съм получила текс сертификат за някого. Ако хората не си донесат тяхното копие, не мога да ги махна от имърдженси такс.

От както сме в ЕС българските книжки важат тук докато си я смениш. Ако случайно решиш да го направиш. И да те спрат, никой нищо няма да ти каже за това, че караш с БГ книжка.

chosito моля те давай линковете да прочетем информацията, която даваш тук. Например за това, че книжките важат една година. Много искам да прочета къде го пише.

Те  на сила не те карат. Ама застрахователите и работодатели искат да имаш ирландска.  Смисъл може и с БГ ама пък ти вдигат застраховката 1вите.
Това ми го казаха от такс офиса. Аз нямам идея кое как е. Моето съм си го дал веднага след като дойде ама сега ми трябва друго просто.

http://www.dublincity.ie/RoadsandTraffic/DrivingLicences/Pages/E … reignLicence.aspx
Виж целия пост
# 717
chosito ти май не четеш правилно

You can only exchange your licence if it was issued by one of the following:

    European Union (EU): Austria, Belgium, Bulgaria, Cyprus, Czech Republic, Denmark, Estonia, Finland, France, Greece, Germany, Hungary, Italy, Latvia, Lithuania, Luxembourg, Malta, Netherlands, Poland, Portugal, Romania, Slovakia, Slovenia, Spain,  Sweden and the United Kingdom.
    European Economic Area (EEA): Iceland, Liechtenstein, Norway.
    Other: Australia, Gibraltar, Guernsey, Isle of Man, Japan, Jersey, New Zealand, South Africa, South Korea, Switzerland and Taiwan(Republic of China)

If you have a driving licence from your own country (or an international driving permit) but are not from any of the countries list, you are allowed to drive in Ireland for 1 year only.

If you intend to stay here for longer than 1 year, you need to apply for an Irish Learner Permit.


Само ако не си от посочените по горе държави трябва да си смениш книжката до година и то с провижънал.
С българска книжка можеш да караш години. Аз например карах 8 години.
Ако имаш къмпани кар малко по сложно е застраховането и компанията ще те накара да си смениш книжката. Ако си караш само твоята кола, можеш и така да караш доживот. Застраховката е малко по евтина с ирландска книжка.
Виж целия пост
# 718
Ти още ли не си получил писмо и си на емърджънси такс?!  ooooh!

Получих го но го дадох на мениджърката Simple Smile.  Не знаех, че не трябва да и го давам на нея.  От такс офиса ми казаха, че то си е за мен, а на тях им изпращат.

Ехххх, за бой си ти, момченце!
Ма как ще даваш, бре?
Питай тук първо! Wink
Нищо, вече ще знаеш, че без консултация с нас нищо не трябва да правиш. Laughing
Виж целия пост
# 719
Джу, ами тя ми каза да и го дам Simple Smile.

Гилти, това не съм го прочел. Прочетох  това от горе за 12 те месеца и ако държавата ми е в списъка мога да си сменя книжката с ирландска. Не съм видял текста дето е под списъка с държавите.

Както и да е. Работодателите и застрахователите го изискват. Едните вдигат застраховката, а другите искат ирландска книжка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия