Къде в Пловдив? - 39 тема

  • 55 353
  • 743
# 495
Благодаря, оправи се телевизията, през деня е спирал тока и за това
е бил проблемът. Ама понеже всички оператори бяха заети и реших
да питам тук.
Виж целия пост
# 496
Честита нова година на всички! Да е здрава, мирна и щастлива 2013та година.

Къде и кога около Пловдив има кукерски фестивали? Всяка година искаме да заведем децата и всяка година разбираме впоследствие, че е имало някъде.
Виж целия пост
# 497
Честита нова година на всички! Да е здрава, мирна и щастлива 2013та година.

Къде и кога около Пловдив има кукерски фестивали? Всяка година искаме да заведем децата и всяка година разбираме впоследствие, че е имало някъде.

Знам за Първенец и Раковски, но за точни дати нямам информация.
Виж целия пост
# 498
На кое заведение му викат "Червеното"?
Виж целия пост
# 499
Честита нова година на всички! Да е здрава, мирна и щастлива 2013та година.

Къде и кога около Пловдив има кукерски фестивали? Всяка година искаме да заведем децата и всяка година разбираме впоследствие, че е имало някъде.

Аз като родом от Карлово ще кажа за там-на Сирни Заговени/това е обикновено през февруари, различен ден е всяка година/ в едно село до Карлово, което се води квартал-Сущица, на 3 км. по пътя от Карлово за Калофер. Там на центъра, обикновено започва към 11 ч. Не, че съм пристрастна, но Карловските кукери много ги харесвам. С едни снежно бели носии.....Иначе на празника гостуват и от др градове и села. Има и конкурс за най-добре маскирани. Интересно е.
С удоволствие бих завела детето си и на други кукери, така, че ще се радвам и други да споделят.  Peace
Виж целия пост
# 500


Къде и кога около Пловдив има кукерски фестивали? Всяка година искаме да заведем децата и всяка година разбираме впоследствие, че е имало някъде.
В с Първенец е на Тодоров ден   или около този празник!(Имайте на предвид  ,че доста изопачен(алкохолизиран) Ние бяхме разочаровани
Виж целия пост
# 501
Честита нова година на всички! Да е здрава, мирна и щастлива 2013та година.

Къде и кога около Пловдив има кукерски фестивали? Всяка година искаме да заведем децата и всяка година разбираме впоследствие, че е имало някъде.

Аз като родом от Карлово ще кажа за там-на Сирни Заговени/това е обикновено през февруари, различен ден е всяка година/ в едно село до Карлово, което се води квартал-Сущица, на 3 км. по пътя от Карлово за Калофер. Там на центъра, обикновено започва към 11 ч. Не, че съм пристрастна, но Карловските кукери много ги харесвам. С едни снежно бели носии.....Иначе на празника гостуват и от др градове и села. Има и конкурс за най-добре маскирани. Интересно е.
С удоволствие бих завела детето си и на други кукери, така, че ще се радвам и други да споделят.  Peace
И аз като родом от Карлово да кажа, че направо ме е срам - на този кукерски събор в Сущица съм била един единствен път.  Embarassed Ако имаш някаква информация кога точно ще е тази година (че баща ми обикновено пропуска информация покрай ушите си), ще се радвам да споделиш.
Виж целия пост
# 502
Тази година СИРНИ ЗАГОВЕЗНИ е на на 10 МАРТ.

Повече информация: Кукерски празник Старчов ден в гр.Карлово

Много интересно! Може и ние да заведем щерката да види Simple Smile
Виж целия пост
# 503
Някой поставял ли е наскоро естествен паркет? Търся препоръки за фирма.

Не е "наскоро", но използвахме услугите на тази фирма и сме много доволни. Работят чисто и спазиха сроковете за монтаж, които бяха посочили.
Виж целия пост
# 504
Ай,и в София с карти за градския транспорт за деца под 7 години.Решението на Министерски съвет е това да стане в цялата страна
Виж целия пост
# 505
Кукери около Пловдив има и в Марково, през февруари. Може би първият уикенд на февруари е! Много е интересно, ако не сте били на такова нещо, има панаир, музика и прочие.
Виж целия пост
# 506
Да освен в Марково кукери има и в селата Храбрино и Първенец, а също и в Коматево.
За Белащица не съм сигурна. Аз отдавна не съм ходила, но последно преди години
хит бяха мъжете облечени като проститутки, голяма простотия, чалга гърмеше,
пияни младежи и т.н. Сигурно в Карлово е интересно. Много ми хареса преди години
на един Пес понеделник (кукерски събор) в Широка лъка, през месец март е.
Виж целия пост
# 507
Понеже гледах снимки във фейсбук от кукерския фестивал в Разлог вчера и реших, че и по нашия край ще започват сега. Много бяха красиви снимките, там си бяха с носии и тези кожените костюми. Наистина много искам да заведа децата. Дано до февруари-март не забравим и да пропуснем пак. Момичетата от Карлово, моля напомнете ни като наближи датата.

И да попитам отново за изпитан тапицер, който работи добре и не дере кожи. Ходих при този, който е на Граф Игнатиев, супер близо и удобно ми е, но не го знам как работи, а и се държа малко грубо, та съм скептична.  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 508
Tапицер - свекърва ми си претапицира столовете, кухненски ъгъл и цяла холна гарнитура, много добре стана, вече 4-5 години не са мръднали (може и повече да време да мина). Адреса е ул" Д-р Иван Кесяков" 20, намира се срещу Механото, до студиото за татуировки (Точно срещу кооперацията на Иван Кесяков 25). Ще видя телефона и по-късно ще го напиша, цени не знам, но винаги има работа.
Виж целия пост
# 509
Някой скоро да е празнувал детски рожден ден в дет.център на МОЛ Галерия и по специално в Пиратската зала.Интересувам се за впечатления и условия там.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия