На мама празнично е вече, а в корема шава АПРИЛското човече Тема 14

  • 27 288
  • 744
# 525
Elli4, твоя лекар го мързи явно да прави измерванията.
Какво означава -. "не се занимавам с това"??? Звучи абсурдно и явно иска да те прати при жена си, че да вземе тя някои лев от теб.
На всеки ехограф се правят замервания, мерят се главичка, бедро, коремче. И от там се изчислява и теглото на бебето. Работата е буквално за не повече от 1мин.
Просто настоявай и му кажи, че отношението му е несериозно и под всякаква критика.

Всеки път могат да ти кажат размера, ехографът сам го изчислява, на снимчицата, която ти дават обикновено пише, обърни внимание, вдясно, някъде по средата, пише седмицата и грамажа
Виж целия пост
# 526
kkaramela, Валидол мисля, че е ок.
Или си вземи капки мента, глог, валериан.
Съжалявам за загубата, ако правилно съм разбрала.


Благодаря!
Виж целия пост
# 527
опс, Мира, извинявай, цитатът беше за Елич Simple Smile
Виж целия пост
# 528
Elli4, щом си плащаш не виждам да не питаш за всичко, което те интересува.
kkaramela, съжалявам за загубата ти.
Имам 2 въпроса към майките с деца:
1/ Къде ще позиционирате столчето за кола на бебето? До това на другото дете или двете столчета в двата края на колата? Баткото иска аз да съм по средата между него и сестра му, но ще ми е малко неудобно, но знам ли....... newsm78
2/ Вчера обсъждахме с една приятелка поведението ни/отношението към децата/ и двете сме с момчета Овнета/. Лично аз, когато карам дребният да направи нещо винаги използвам поне първоначално "моля те, ако обичаш.........и т.н." Нейната позиция е, че родителят не трябва да се моли на детето, то трябва да се научи, че казаното от родителя се изпълнява, не подлежи на обсъждане.........принципно е така/ пише го и в дебелите книги/, но как ще го науча да използва т.н ''вълшебни думи'', ако не му давам пример. 2 пъти казвам ''моля те'', после преминавам на заповедният тон.
Дребният принципно е много мил, добричък и т.н. постоянно получавам похвали какво чудесно хлапе е, но.........и той си има моменти, в които обича да се налага и ни създава проблеми/ обикновено само на мен и баща му, пред други хора е невероятно примерен, голям хитран-лисан е/.
Мъжете отидоха да вършат работа, и аз имам свободен ден Laughing. Мисля да пия кафе/по-скоро сок/ с приятелка, или на кино да отида, че роди ли се бебето, пак ще  мина на филми от компа. Майка ми ще дойде да помогне за месец, но после сме сами с таткото. Баба ми и баща ми не са много добре здравословно и майка ми не смее много да ги оставя сами на другия край на Бг. Мъжът ми не разрешава майка му да ми помага за децата/ няма и доверие как ще се справи/. При раждането на баткото сами го гледахме, точно тогава майка ми ловна някакъв грип. После, когато дойде, вече бяхме влезли в ритъм с таткото и помощниците по-скоро ни пречеха Wink
Виж целия пост
# 529
ani27, в нашата кола 2те столчета ще са в 2та края. Няма как да ги сложа едно до друго, заради късия колан по средата. Който мисля няма да обхване базата на малкото столче. Но по средата да седна аз, не знам дали ще стане номера.

За отношението към децата, заповедническата форма не ми е приятна, пък каквото ще да пише в дебелите книги. )
Калина сега е много ентусиазирана за бебето, но по опита ми със сестра ми (и аз бях така преди да се роди), знам че след раждането нещата доста се променят. )
Та не си въобразявам, че всичко ще е по мед и масло и ще се заобичат от първия ден. )
Виж целия пост
# 530
Здравейте момичета santa2 Nature Snowman Close-mas:
Аз малко се поизгубих,но иначе сме добре Simple Smile
Надявам се,че сте изкарали празниците страхотно.
Ние преди Коледа,като ходихме за подаръци и на бебка взехме Laughingвъртележка за креватчето newsm07http://www.novobebe.com/productDetails-bg-3801.html
Бебка е добре,до преди няколо дни беше много бурна Laughing,но сега се е обърнала май пак с крачетата на долу(там я усещам) и е по-спокона Laughing на периоди е.В някои дни предимно привечер се раздвижва,а през деня 1-2 пъти се показва,чак се шашкам понякога.
Моя док снимки на бебка не ми дава(по ЗК),мерки взима всеки път,но ми казва само см. на главичката и че бебка е в седмицата си PeaceА на часно всичко си ми казва,а снимки и по 2 дава Peace
От към дрешки,май всичко сме купили,последния път купихме козметиката,памперсите,кърпички,превръзки за мен,крем за зърна,.
Остана ни коритце,количка,медицинските неща за бебео и пъпчето,кош за прането на бебка и легенче.
Коритцето мислим да вземем неанатомично,а отделно да вземем шезлонг,а за количката съм в размисъл дали да е сива или пепел от рози,от тазиhttp://www.moebebe.com/catalog/product_info.php?products_id=463аресвам розовата,но ми се иска и за в бъдеще да мога да я използвам(живи и здрави за 2ро бебче) и за това май ще е сива LaughingЧе и за момче да става евентоално Laughing   Вие как мислите
Виж целия пост
# 531
Момичета да ви попитам, може ли да се приемат някакви хапчета за успокоение в нашето състояние, че моето бабче ни направи най-лошия подарък за празниците.  smile3518 Много си я обичах, а й сега емоциите са ми в повечко.


kkaramela,съжалявам за загубата ви!За хапчетата обаче най-добре се консултирай с АГ или личния ти лекар,защото на мен също ми се наложи да пия и АГ не ми разреши да пия валериан глог  и мента,а ми изписа някакви хомеопатични...

Виж целия пост
# 532
kkaramela,съжалявам за загубата ви Sad Преди около 2 месеца почина кръсникът ми,знам че е трудно,но трябва да увладееш емоциите заради бебчо.За хапчета не знам,дали може да употребяваш.Както е писала kotarache_87,звънни и питай АГто или пък личния.
Виж целия пост
# 533
И аз ще се пробвам да съм между столчето и бебешката кошница на задната седалка, пък да видим.

За отношението с/към децата - моето много често от дума не разбира  Laughing Обикновено щом не ме чуе от първите 1-2 пъти, третият вече не съм така мила и любезна и чак тогава има включване. Като цяло не се оплаквам от детето, но има и някои дни, в които прави всичко наопаки и става страшно. А трябва и търпение, което аз нямам особено и това ми е голям проблем, но се опитвам да работя по въпроса  Mr. Green
 
Мечо, ти направо си напред с покупките!  Simple Smile

kkaramela, много съжалявам! Sad Може да питаш и за Седатиф - хомеопатично лекарство е, за такива проблеми...
Виж целия пост
# 534
Лелееееее момичета да ви кажа какво сънувах в една от обикновенно безсънните ми вечери ooooh!
Сънувах,че с таткото сме на 3 ФМ и ни показват порасналата бебка.Всичко върви наред,докато хопппппп..... бебка на монитора безсрамно се разчекна и пред нас изкочи едно добре виждащо се ПИШЛЕ #Crazy #Crazy Joy hahaha hahaha hahaha hahaha
И двамата с аткото викнахме "какво е това-ПИШКА"!?А докторката вика даааааа,момченце.И тъкмо и се развикахме с мой,как момче,като ни казаха момиче миналия път и се събдих Joy Joy Joy
Това е един от малкото весели сънища,иначе все тъпотии и гадории ooooh! и от тях не мога да спя smile3507
Та за покупките,таткотоказа,че ще си спи в розовите чаршафи,ако излезе с пишка hahaha
Виж целия пост
# 535
Мечо:), хахаха, разсмя ме с този сън. )))

Аз и да се окаже момиче, нямам проблем. ) Просто ще вкарам всички дрехи на Калина в употреба. ) А момчешките ще продам дето ги накупих в количества. )
Виж целия пост
# 536
При нас тая сцена се разигра наживо на втората ФМ. Чакам с нетърпение какво ще видят на третата  Joy
Виж целия пост
# 537
 newsm62Mirama, Еовин ,аз се надявам да няма изненади.Наистина дрешките са ми с етикетите,а и почти всичко е от Вис Виталис,но не Знам дали ще се съгласят да ми ги сменят за момчешки JoyНадеждата ми е ,че наистина нищо не стърчеше на ФМ,на снимките,а и докторката беше доста сигурна Laughing Laughing
Виж целия пост
# 538
Мечо много е хубава играчката,аз направо бях забравила за играчки,хмммм трябва да се разровя,то ще са за креватчетата,за количката май ще се разровя в чуждите сайтове.Кармела много съжалявам за загубата,но опитвай се да си спокойна.
Виж целия пост
# 539
Ей, нямате изчитане...
Още съм в средата на миналата тема, а имам да пиша 100 неща... hahaha

Първо да започна с честитките - Честито Рождество и весело посрещане на 2013 Simple Smile
Честито и на всички именници, че беха доста тези дни Simple Smile

Сега да се похваля и тук - най-сетне видяхме пола Heart Eyes Срамежлива ще е девойката - кри се до 23 седница hahaha Имена гледам, но от нищо не ми трепва, та все още нямаме фаворит... таткото каза, че този път избора ще е изцяло мой, та само трябва да усетя някое име, че е нейното Heart Eyes
Иначе всичко си и е наред - отговаря си точно на седмиците Simple Smile
татито и той беше с мен, та се запозна с дъщеря си Mr. Green Досега все като ходех на преглед или беше на работа, или чакаше в чакалнята с малкия, та не беше виждал беба Simple Smile

По въпросите с алкохола, които сте коментирали мнооооого отдавна - аз си пийвам по чашка бяло винце (около 100мл) 2-3-4 пъти в седмицата Simple Smile С предната бременност карах на биричка, но тогава беше лято hahaha
Говорила съм с няколко лекари по въпроса - ако не се злоупотребява проблем няма Simple Smile
За кърменето и алкохола - първите 6 седмици след раждането знам, че е абсолютно забранено, какъвто и да е алкохол. След това чаша вино или бира не е проблем Peace

А беба в корема постоянно хълца hahaha С предната бременност почти не се е случвало, но за сметка на това здрави ритници ми раздаваше бъдещия батко, а сега постоянно хълцука коремчето Simple Smile

Каичла съм 2 килограма до преди празниците, а сега не смея да се кача на кантара - както нямах апетит, сега не мога да се спра hahaha
Последно бях +4, което си е супер, но не знам сега как е положението Simple Smile

Айде, отивам да Ви чета, пък после ако се сетя още нещо, ще се включа Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия