Магия

  • 61 222
  • 231
# 75
Силно се надявам, че Лизет се шегува в постовете си Rolling Eyes
ами тя, лизет, може да си живее в 1958 година сега например, и да си говори всъщност за минало време. нали пътува насам-натам. знаем ли я ние кога , къде и как се придвижва във времето и пространството.

всеки път щом мерна лизет се сещам за тази книга - 'пътешественикът във времето и неговата жена', така и не можах и до половината да стигна....нещо сбъркано имаше в нея.

http://alvinbg.blogspot.nl/2009/10/blog-post.html
Виж целия пост
# 76
Че то чаршафи от свекърва и без магия са си страстоубийствени!

Аз съм придирчива към чаршафите, трябва на мен да ми правят
настроение и да са по мой вкус. Ако не са, ако ще от Папа Римски
да са, не ги слагам на леглото.

Какъв цвят са?
Виж целия пост
# 77
haute_couture печелиш ме с тоя ник и отстояването на фанатичните кърмачки   bouquet

Аз те разбрах - и не бих ползвала такива чаршафи. Също не съм суеверна и съм християнка, но мисълта че човек, който грам не ме харесва ми подарява нещо такова ми е некомфортна, а няма защо да си причиняваш дискомфорт, не си за едни чаршафи... Хвърляй и не се тревожи, даже аз бих ги оставила добре опаковани до някоя кофа да си ги ползват ромите със здраве. Не ми ли е приятно -  махам ги и точка.

Случвало ми се е с кукла от една приятелка, която много обичам, но е малко особена, вманиачена на тема "да забременея!" -  необичаен подарък, много необичаен (жени на 30+ си подаряват кукли...при това аз не си падам по никакви играчки). "Забравих" я случайно на едно място на път за вкъщи и толкоз.
Виж целия пост
# 78
Доколкото разбирам, авторката пита дали има специфичен вид магия, който се извършва специално с помощта на спално бельо.  Laughing

 И аз така разбрах питането. Не знам, но сигурно са за раздяла. Едва ли чак иска да ви умори. Изхвърляй ги.
 Как пък няма да и ползвам омагьосаните завивки.

 Shocked

  Питах тука една кукувица и тя каза че били свързани с любовния живот, ако са за двойка - или за импотентност, или за зачеване.
Виж целия пост
# 79
Не съм чувала за магия със спално бельо, но познавам достатъчно
магическото мислене, за да ми дойде на ума, че чаршафите са идеален
"носител на магия". По принцип плат, тъкан се използва за магия, защото
тъкането е отчасти магическа, мистична дейност- от нищо правиш нещо,
от нишка- тъкан. Питайте чичо Мирча Елиаде. От извън-домашното
(вълна, памук) правиш домашно, тоест сменяш предназначението.
Това в митологията си е жива магия.

Съответно нишките, конците, също са носител на магия, защото
са "трансформиращ се предмет".

Да не говорим, че тъканта под формата на плащ предава сила
(да предадеш на някого мантията си), но може и да символизира
покров (както в случая със спалното бельо) и да действа зловещо.
А някой да е чувал за вълшебни килимчета?

Ето някои неща, които приемам само от хора, които ме обичат
и не нося, ако са с некомфортен произход:
- пръстени
- шалове
- чанти
- рокли (пак на принципа на "цялостно покриване"). Не важи за панталони.

Обратно, мога да нося чорапи, ако ще самият Сатана да ми ги е
подарил и това е поради факта, че чорапите са "стъпквана дреха",
а не такава, която ми променя излъчването.

Сигурно и други има, но това са основни неща, които са ми част
от феноменологията и подбирам сама.

Та наясно ли сме вече с магията на чаршафите?

Може да ги ползвате за плаж, там няма да ви хване магия:)
(Заради наличието на вода. Вода и магия не се миксират. Питайте
пак Мирча Елиаде.)

Виж целия пост
# 80
Авторката е задала конкретен въпрос, за съжаление отговора аз не го знам. Преди години (много) една ромка ми набута в ръцете някакъв корен, уж за здраве. Чувствах се много зле, докато не го намерих в джоба си и не го изхвърлих през балкона. Не мога да си го обясня, но е факт, че веднага ми просветна.
След време споделих случайно със знаещ по въпроса човек. Според, него, трябвало е да хвърля такива неща в бързотечаща вода.  newsm78
Виж целия пост
# 81
Предмети служили за магия не бива да се ползват независимо къде и как. Най-добре изобщо да не се докосват. Целият въпрос е че тя не знае със сигурност има ли магия или не. Те половината снахи подозират в свекървите си вещици.
Мен дълго ме отучаваха (и още не мога да кажа че спазвам стриктно) да не нося никога носени от друг дрехи и не дай си Боже бижута. Собствените бижута особено ако са със скпоценни камъни в никакъв случай не бива да се дават на друг да ги слага или носи. Ако ще да е най-готиния човек на света.
Да не пазя предмети в дома си принадлежали на починал човек. Да не купувам нищо в антикварни магазини.
Преди време бях купила един старинен бронзов кръст в един антикварен магазин. Много красив.
При удобен случай го показах на специалист....е направо щеше да припадне, на какво ме направи направо не питайте. Кръстът бил откраднат от гроба на загинало във войната младо момче и ще има смърт като откуп за откраднатата вещ. Shocked Свързвахме се с душата на момчето и му искахме прошка.  Crazy
Оттогава в антикварни магазини не влизам. Crossing Arms
Виж целия пост
# 82
Shocked Свързвахме се с душата на момчето и му искахме прошка.  Crazy

 Можеше и по-благороден да излезе и да ти го подари. Що не го пита, като се свързахте, щеше да си го носиш.
Виж целия пост
# 83
Shocked Свързвахме се с душата на момчето и му искахме прошка.  Crazy

 Можеше и по-благороден да излезе и да ти го подари. Що не го пита, като се свързахте, щеше да си го носиш.

Кръстът беше голям, не беше за носене. Много красива вещ, на която просто не можах да устоя.
Момчето каза че не ми се сърдело и че съм много красива.  Laughing
Но кръстът се върна обратно в антикварния магазин. Да си го връщат откъдето са го взели.
Виж целия пост
# 84
...
Обратно, мога да нося чорапи, ако ще самият Сатана да ми ги е
подарил и това е поради факта, че чорапите са "стъпквана дреха",
а не такава, която ми променя излъчването.

Да, да, а като ги събуеш - буря.
Виж целия пост
# 85
Не и ако ги обуеш наобратно!

Виж целия пост
# 86
ох, като сте тръгнали да ги нищите магиите  Hug
да ударите едно рамо и на мен Simple Smile

свекърва ми ми подари буркан с кисели краставички. много се учудих, защото е адски нетипично за нея. обикновено ми подарява бижута newsm78.

сега гледам буркана и се чудя какво да го правя.  ни е за обуване, ни е за обличане.
 
Виж целия пост
# 87
ох, като сте тръгнали да ги нищите магиите  Hug
да ударите едно рамо и на мен Simple Smile

свекърва ми ми подари буркан с кисели краставички. много се учудих, защото е адски нетипично за нея. обикновено ми подарява бижута newsm78.

сега гледам буркана и се чудя какво да го правя.  ни е за обуване, ни е за обличане.
 

Моята пък все чинии и грънци ми подарява....) сигурно ще да ми намеква нещо жената, ама знам ли....
Виж целия пост
# 88
Иска да ви разведе! Да изпиеш няколко ракии с краставичките за мезе ипосле да се оригваш в носа на мъжа си.

Ми, то не е много трудно да се досети човек каква магия може да бъде направена с чаршафи, и то от свекърва - или е за бебе, или за раздяла!
Виж целия пост
# 89
Затова питах какъв цвят са чаршафите, да се види или пола
на бебето или дали са за раздяла.

Относно киселите краставички: слагаш буркана на пода, три пъти го
обикаляш по часовниковата стрелка, четири пъти обратно на
часовниковата стрелка, плюеш през дясно рамо. Като го отвориш,
изливаш водата на изток, а капачката заравяш около западния темел
на къщата. Колиш черна кокошка и си правиш печено
пиле с млечна салата. Ама трябва на намаляваща луна
и ако има девствено момиче да изяде първата краставичка,
е на берекет, иначе трябва да черпиш кварталния
алкохолик ракия, ама да е варена от джанка, расла на източен склон
и ракиджийницата да е строена от седмия син на седмия син, а
казанът да е кован от роден в събота. Да се внимава през това
време да не видиш поп, учител или бременна, да не ти се пусне
бримка на чорапогащите и да не минаваш на жълт светофар.

Гледайте да го изпълните точно, от това зависи
съдбата на Средната Земя!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия